طراحی سایت


WORDPRESS.COM یا WORDPRESS.ORG

از آنجایی که بستر مناسب برای موفقیت فعالیت های آنلاین شما بسیار مهم می باشد ما در این مقاله قیاس بین این دو را به صورت دقیق ارائه می دهیم. اگر قصد طراحی سایت به عنوان مثال طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی اپلیکیشن دارید می توانید از این مقاله صرف نظر کنید و به لینک های مربوطه رجوع کنید. حال بعد از ارائه این عناوین به قیاس این دو خواهیم پرداخت.
اینفوگرافیک WORDPRESS.COM و WORDPRESS.ORG یکی از راه های تفاوت بین این دو نگاهی به پلتفرم های این دو به صورت جداگانه می باشد.

طراحی سایت

WORDPRESS.ORG

با نام مستعار "وردپرس واقعی" پلت فرم محبوب، وب سایت می باشد که شما همه چیزهای خوب را درمورد آن شنیدید. این منبع کاملا رایگان برای استفاده همگان می باشد. تمام چیزهایی که شما نیاز دارید از جمله یک نام دامنه و میزبانی وب می باشد، به همین دلیل به عنوان میزبان خود وردپرس از آن یاد می کنند.
مزایا
در این فرآیند شما کنترل کاملی بر وب سایت خود خواهید داشت درواقع شما کاملا آزاد در انجام هر کاری که می خواهید انجام بدهید، هستید و آن را به اندازه ی دلخواه خود سفارشی کنید.این نرم افزار به صورت رایگان و منبع باز می باشد البته از سهولت در استفاده ی از آن هم نباید گذشت.شما صاحب سایت و داده های آن می باشید و سایت شما خاموش نخواهد شد به شرطی که شما کار غیر قانونی انجام ندهید و در نهایت شما کنترل کامل دارید.توانایی اضافه کردن افزونه ، برنامه های رایگان، پولی و سفارشی وردپرس را به وب سایت خود دارید. شما می توانید تم رایگان یا سفارشی مد نظر را به سایت خود اضافه کنید همچنین می توانید هر اصلاحی در طرح خود بدهید. درآمد زایی از تبلیغات بدون تقسیم کردن آن با کسی از این طریق.شما در حقیقت می توانید از طریق وردپرس خود میزبان، برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین و برای فروش محصولات خود، پذیرش پرداخت کارت اعتباری و تحویل حمل کالا به صورت مستقیم از وب سایت خود استفاده کنید، حتی می توانید سایت های عضویت ایجاد کرده و برای محتواهای برتر، دوره های و... عضویت بفروشید و یک انجمن آنلاین در اطراف سایت خود ایجاد کنید.
معایب
شما نیز همانند همه وب سایت ها به میزبانی وب نیاز خواهید داشت و در ادامه همه ی پرونده های حاوی داده وب سایت شما در اینترنت ذخیره می شود در حقیقت در اوایل حدودا هزینه ای بین 3 تا 10 دلار در ماه را دربرمی گیرد، با این وجود وقتی وب سایت شما رشد می کند و بازدید از سایت شما بالا می رود هزینه های میزبانی وب هم همانطور که انتظار می رود افزایش پیدا می کند، اما در همین صورت است که شما می توانید ازپس تامین هزینه ها بربیایید.شما خود مسئول تهیه نسخه پشتیبان هستید البته لازم به ذکر می باشد که تعداد زیادی افزونه پشتیبان گیری از این فرآیند وجو دارد که به شما امکان تهیه نسخه پشتیبان خودکار را میدهد. در آخر هزینه واقعی ساخت سایت از طریق WORDPRESS.ORG بر اساس آنچه می خواهید بسازید (وبلاگ ساده، وب سایت نمونه کارها و یا فروشگاه تجارت الکترونیک و...) متفاوت می باشد.

طراحی سایت

WORDPRESS.COM

یک سرویس میزبانی وب می باشد. این سرویس 5 برنامه دارد.
• رایگان : بسیار محدود
• شخصی : 48 دلا در سال
• حق بیمه : 96 دلار در سال
• تجارت : 300 دلار سال
• تجارت الکترونیکی : 540 دلار در سال
• VIP : شروع از 5000 دلار در ماه
مزایا
بستر این فرآیند رایگان می باشد و گزینه ی خوبی برای کسانی است که قصد وبلاگ نویس برای خود و یا خانواده خود دارند. برای حداکثر 3 گیگابایت رایگان می باشد.نگران به روزرسانی و پشتیبان گیری نباشید، این فرآیند از آن مراقبت می کند.
معایب
تبلیغات را در همه ی وب سایت ها رایگان قرار می دهند و درآمد حاصل از آن نصیب شما نخواهد شد و اگر نمی خواهید این اتفاق رخ بدهد باید در سال برای شروع از 48 دلار هزینه کردن شروع کنید.مجاز به تبلیغات در سایت خود نیستید که به شدت درآمد زایی شما را پایین می آورد. اگر شما یک سایت پر بازدید دارید در واقع می توانید برای تبلیغات به برنامه ی تبلیغاتی WORDAds رجوع کنید که درآمد حاصل از آن را تقسیم میکند.افزونه ها را نمی توانید بارگذاری کنید. لازم به ذکر می باشد که برای کاربران طرح تجاری متفاوت می باشد.توانایی بارگذاری مضامین سفارشی را ندارید. فقط از تم های رایگان می توانید استفاده کنید البته این برای کاربران طرح تجاری صدق نمی کند.شما به آمار آن ها محدود می شوید در واقع نمی توانید سیستم عامل ردیابی قدرتمند ی به عنوان مثال Google Analytics را اضافه کنید.

طراحی سایت

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید