طراحی سایت


WORLD WIDE WEB 5

در این مقاله سعی داریم نگاهی به معرفی WORLD WIDE WEB توسط برنرزلی داشته باشیم و این که تیم، چگونه و به چه شکل آن را معرفی کرد و نقطه ی شروع تمام دگرگونی ها دنیای وب و اینترنت، امروزه چه شکلی بوده؟

به باور خیلی از کارشناسان مطرح دنیای بی کران کامپیوتر، موجودیت اینترنت بر کسی یا چیزی پوشانده نیست، اما نکته تامل برانگیز این است که آیا تا قبل از طلوع وب، دسترسی به اینترنت و منابع آن به این راحتی بود؟ و این که منابع آن، به چه شکل قابل دسترسی بود؟ با مرور طلوع وب و اینترنت به راحتی می توان به این درک رسید که وب و صفحات وب و در واقع WWW به فراگیر شدن اینترنت و منابع آن نه تنها کمک کرده، بلکه جان بخشیده و اینترنت را امروزه به این شکلی که در حال استفاده می باشد رسانده، از جمله شبکه های اجتماعی: ابزارهایی هستند که با ورودشان و عرضه ورژن های جدید توسط سازمان های مختلف می توان گفت انسان را وارد دنیایی دیگر کرد، دنیایی که می توان گفت محدودیت، در ارتباطات انسانی و حتی غیر انسانی، اشتراک دانش و جابجایی های فرازمینی دیگر موجودیت مطلق ندارد.

طراحی سایت

Hello, World

جمله ی Hello, World شاید برای اکثر شما به لحاظی، خیلی جمله ی کلیشه ای نباشد و شاید جزء جملاتی باشد که در زندگی روزمره خود به مراتب با آن روبرو می شوید اما یک تفاوت خاصی در این جمله برای کسانی که با صفحات وب آشنایی دارند وجود دارد و یا حتی برای کسانی که کار طراحی سایت انجام می دهند و این تفاوت این است که لحظه ی رونمایی از WORLD WIDE WEB این (Hello, World) سلامی بود که توسطWWW، به دنیا داده شد و خود را در معرض دید و استفاده همگان قرار داد.

طراحی سایت

مرورگرWorldWideWeb

حال در این بخش تصمیم براین است که شما را با اولین رونمایی تیم برنرزلی از اولین جستجوگر و یا همان WWW روبرو سازیم. تصویر پایین تصویر خانه اصلی وب را در نسخه اول آن نمایش می دهد و شما می توانید با مراجعه به آدرس wordwideweb.cern.ch به نسخه اول WWW بروید.

طراحی سایت

در مشاهده تصویر بالا در می یابیم که نسخه اولیه WWW به چه شکل از نظر ظاهری بوده است. حال در نظرداریم که نحوه ی کار کردن با این نسخه مرورگر را به شما آموزش بدهیم. گام به گام مراحل زیر را پیش بروید تا با نحوه ی کار با آن آشنا شوید.

گام اول:

در اولین مرحله برای ایجاد یک صفحه یا سند وب، در این نسخه باید به تب کنار یعنی تب worldwideweb رفت و بر روی گزینه ی Document کلیک می کنیم تا باز شود.

طراحی سایت

گام دوم:

حال در تب باز شده یا پنجره باز شده ی Document روی گزینه ی New file کلیک می کنیم.

طراحی سایت

گام سوم:

بعد از کلیک بر روی گزینه Newfile پنجره ای به شکل پایین برایتان باز می شود و می توانید با انتخاب نوع و نام، سند خود را ایجاد کنید.

طراحی سایت

گام چهارم:

در این مرحله هدر(عنوان) سند خود و محتوای سند را درج یا ویرایش می کنیم و بعد صفحه را می بندیم و در تب Document گزینه ی openfile را باز می کنیم و سند خود را درآن قسمت مشاهده می کنیم.

طراحی سایت

این مرورگر در سال 1990 توسط تیم بنرزلی رونمایی شد و نام آن WORLDWIDEWEB بود که برای جلوگیری از اشتباه گرفتن آن با WORLD WIDE WEB نام آن به Nexus تغییر یافت. برنرزلی و همکارش کراف، اجزای بسیاری از این مرورگر را با زبان C منطبق کردند و موفق به ساخت یک API به نام libwww شدند که بعدها این API برای ساخت خیلی از مرورگرها مورد استفاده قرار گرفت از جمله این مرورگر ها می توان از Mosaic نام برد، درحقیقت Mosaic تنها مرورگری بود بین دیگر مرورگر ها که به محبوبیت فوق العاده ای دست یافت که در نهایت در سال 1993 توانست ادعای خود را به عنوان جایگزین مناسبی برای WORLDWIDEWEB به اثبات برساند. شایان ذکر می باشد که این مرورگر شروع فرآیندی بود که دسترسی کاربران به محتوا و منابع را تسریع و همگانی ساخت و مقایسه آن با مرورگرهای امروزی به هیچ وجه، مقیاس منطقی نمی باشد.

اولین وب سایت دنیا در مورخ 6 اوت (آگوست) سال 1991 با آدرس info.cern.ch به صورت عمومی در دسترس همگان قرار گرفت لازم به ذکر می باشد که در زمان وقت افراد بسیاری دسترسی به اینترنت نداشتند و جالب است بدانید این وب سایت 23 نفر بازدید کننده داشت که از ساخت اولین وب سایت دنیا تقریبا 29 سال می گذرد. درصفحه اصلی این وب سایت چهار لینک اصلی و مهم وجود دارد که با استفاده از این لینک ها شما به بخش های مختلف آن هدایت خواهید شد. در زیر شما تصویر بازآفرینی اولین وب سایت دنیا را مشاهده می کنید.

طراحی سایت

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید