گاهی ممکن است با سایتی روبرو شده باشید که محتوا ندارد، در واقع اینگونه از سایت‌ها نمی تواند کاربری را به سمت خود جذب نماید. بنابراین اگر شما طراحی وب سایت انجام دادید و در آن محتوا قرار نداده اید در این صورت سایت شما هیچ گونه ارزشی ندارد. توجه داشته باشید که وردپرس قسمتی تحت عنوان " نوشته‌ها " دارد که شما با استفاده از آن می توانید محتوا را انتشار دهید و روز به روز بر افزایش رتبه خود با استفاده از محتوا‌‌های متنوع بیفزایید.

به طور کلی وردپرس قسمت‌‌های فراوانی در پیشخوان دارد که یکی از مهم ترین آن نوشته‌ها می باشد. وردپرس دارای دو نوع ویرایشگر است که شما از طریق آن می توانید محتوای خویش را نوشته و یا اینکه آن را ویرایش کنید. به خاطر داشته باشید که ویرایشگر کلاسیک و ویرایشگر مدرن و بهبود کیفیت طراحی سایت وردپرس قرار دارند و هریک از آنان برای صفحه نوشته‌ها اختصاص داده شده است. پس از گذشت چند سال وردپرس در نظر گرفت که یکسری تغییراتی را در این گونه از ویرایشگر‌ها ایجاد نمایند و به جای ویرایشگر کلاسیک همواره از سیستم مدیریت محتوا استفاده نمود. در واقع ویرایشگر کلاسیک به مدت چند سال به عنوان صفحه نوشته‌‌های وردپرس در آن در مدیریت محتوا وجود داشت که یکسری تغییراتی از سوی وردپرس بر روی آن طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا انجام شد. اگر چه ویرایشگر مدرن و ویرایشگر کلاسیک از لحاظ قابلیت با یکدیگر تفاوت خاصی ندارند، اما شما همواره می توانید هر یک از آنان را که متمایل هستید برگزینید. پیشنهاد ما به شما استفاده از ویرایشگر کلاسیک است ؛ چرا که کاربرد و استفاده از آن آسان تر و راحت تر است. شما به هنگام نوشتار و یا وارد نمودن مقاله در سایت خویش دچار به سردرگمی نخواهید شد، احتمالاً تصور کنید که نخواهید توانست ویرایشگر کلاسیک را وارد وردپرس کنید ؛ اما باید بگوییم این تصور اشتباه است زیرا شما قادر هستید با استفاده از افزونه ویرایشگر کلاسیک این ویژگی را وارد وردپرس نمایید و از این طریق مقالات متنوع خود را در وب سایت منتشر سازید. بهتر است بدانید این افزونه در وردپرس به طور رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است از این رو شما نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارید.

تاثیر اولین نوشته محتوا بر سایت

قرار دادن نوشته در برگه وردپرس

توجه داشته باشید در صورتی که هنوز صفحه ای را ایجاد نکرده اید و قصد دارید برای نخستین بار این کار را انجام دهید بایستی به شکل زیر مراحل را انجام دهید.

پیش از همه با استفاده از آموزش چگونگی ورود به مدیریت وردپرس وارد پیشخوان شوید، پس از انجام این کار باید به سراغ منو نوشته‌ها و زیر منوی افزودن نوشته بروید. اکنون یک صفحه برای شما باز می شود که قسمت‌‌های متفاوتی را دارا است. در حقیقت هر یک از این بخش‌ها قابلیت‌ها یی را به محتوای شما می ‌افزاید که موجب برتری آن خواهد شد. توجه داشته باشید که انتخاب عنوان مناسب جهت محتوا‌‌های نوشته شده در وردپرس یکی از اساسی ‌ترین مراحلی است که شما بایستی از مراحل اولیه کار آن را مد نظر قرار دهید.
این قسمت در صفحه نوشته موجود در وردپرس به شکل افزودن عنوان به شما نشان داده شده و معمولاً از آن تحت عنوان تگ H1 یاد می کنند. در یک مقاله شما فقط قادر هستید یک H1 داشته باشید و هر نام دیگری که در مقاله استفاده می شود، هدینگ‌‌های بعدی خواهند بود. بهتر است که از عنوان‌ها یی استفاده کنید که پر جستجو باشد و همچنین دارای طول مناسبی باشد. از این طریق شما می توانید نتایج بهتری را به دست آورید، البته عنوانی را که انتخاب می ‌کنید حتماً باید در رابطه با نوشته‌‌های شما باشد و کلمات کلیدی را نیز شامل شود.

نمایش نوشته در برگه وردپرس

ممکن است این سوال برای کاربران زیادی ایجاد شود که نمایش نوشته در برگه وردپرس چگونه اتفاق می افتد به طور کلی این یکی از سوالات کاربران به حساب می آید تا بتوانند با استفاده از این قابلیت و توانایی یک برگه از سایت وردپرسی را در مقاله خود به نمایش بگذارند. مطمئناً برای شما هم اتفاق افتاده تا گاهی بعضی از نوشته‌‌های سایت خود را که نیاز به فرم و یا محتوای ویژه‌ای دارند در یک برگه وردپرس آن را مورد استفاده قرار می دهید تا کاربران زیادی بتوانند این کار را کامل کنند. در گام نخست پس از اینکه مقاله خود را به پایان رساندیم بنابراین در پایان مقاله از کاربران می خواهیم تا از طریق ورود به لینک برگه مورد نظر فرم طراحی شده را پر کنند. اما توجه داشته باشید که این شیوه تا حدودی غیر حرفه ای به نظر می ‌آید ؛ چرا که برای یک کار ساده کاربران بایستی از یک صفحه به صفحه دیگر وارد شوند. بنابراین با ایجاد چنین چیزی در سایت موجب دلزدگی و فرار کاربران از وب سایت می شویم.

در واقع افزونه نمایش محتوای یک صفحه در صفحه دیگر وردپرس که می خواهیم آن را به شما معرفی کنیم تحت عنوان Insert Pages در مخزن وردپرس ثبت شده و در حال حاضر توانسته بیش از ۲۰ هزار نصب فعال داشته باشد و همچنین امتیاز بالاتر از ۴ را به دست آورده است با استفاده از این افزونه می توانید صفحات برگه در مقاله وردپرس را به نمایش بگذارید و همچنین قادر هستید محتوای برگه‌‌های وردپرس را در مقالات خویش نشان دهید. به منظور به کارگیری این افزونه بایستی تمامی مراحل را به صورت گام به گام انجام دهید.

آموزش نوشتن مطلب در وردپرس

اگر قصد نوشتن مفاهیم و محتوایی را در وردپرس دارید و یا اینکه می خواهید یک مطلب را ویرایش دهید بایستی از ویرایشگر کلاسیک استفاده نمایید. شما می توانید در قسمت پنل کاربری وارد نوشته‌ها شوید که از دو قسمت جداگانه با نام ویرایش نوشته و افزودن نوشته رو به رو خواهید شد. شما به منظور ایجاد یک نوشته تازه بایستی افزودن نوشته را برگزینید و درصورتی که می ‌خواهید یکی از مقاله‌‌های پیشین خود را مورد ویرایش قرار دهید باید بر روی تمامی مقالات کلیک کنید و سپس ویرایش مقاله مورد نظر را انتخاب کنید. پس از این که گزینه افزودن نوشته را انتخاب نمودید به صفحه جدیدی برای شما لود می شود. بر اساس صفحه باز شده شما می توانید عنوان اصلی نوشته خود را در بخش افزودن عنوان وارد نمایید ؛ اما در نظر داشته باشید که هر عنوانی را که در این بخش انتخاب می کنید در حقیقت به عنوان سر تیتر اصلی قرار می گیرد. بخشی که در قسمت زیرین افزودن عنوان وجود دارد در حقیقت قسمتی است که شما قادر هستید نوشته‌‌های مورد نظر خود را وارد کنید.

تنظیمات برگه نوشته‌ها در وردپرس

تنظیمات برگه نوشته‌ها در وردپرس

توجه داشته باشید که برنامه ورد پرس به شکل پیش فرض تمامی نوشته‌‌های شما را در صفحه اصلی وب سایت نشان خواهد داد ؛ اما تمامی مدیران وب سایت متمایل نیستند که مطالبش را در صفحات اولیه سایت نشان دهند، بلکه آنان قصد دارند که بخشی را به عنوان وبلاگ در سایت دارا باشند. از جمله مواردی که امکان دارد قصد داشته باشید یک محیط دیگری به منظور نشان دادن مطالب خود به وجود آورید، مد نظر قرار دادن یک طراحی ویژه جهت صفحات اصلی می باشد ؛ مثلاً بعضی از حرفه‌ها معمولاً از صفحه اصلی تحت عنوان صفحه ورود به تبلیغات محصولات یا ارائه خدمات مورد استفاده قرار می ‌دهند.
در واقع یک برگه استاتیک برگه ای است که امکان تغییر وجود ندارد، دقت داشته باشید که یک برگه استاتیک تا هنگامی که آن را به شکل دستی تغییر وارد نکنید، بر همان اساس باقی می‌ ماند. تنظیم نمودن برگه مجزا برای مطالب و مقالات شیوه‌ای مناسب به منظور پیشگیری از تغییر و تحول طرح صفحه اصلی به خاطر ایجاد و طراحی محتوا می باشد. بنابراین صفحه اصلی به طور دائم یکسان و یکنواخت است. اگر قصد ایجاد یک وبلاگ مجزا برای مطالب وردپرس دارید باید پیش از همه یک برگه را طراحی کنید. برای انجام چنین کاری می توانید در قسمت پیشخوان وردپرس به مسیر برگه‌ها افزودن جدید وارد شوید و در بخش عنوان یک اسم برای برگه مطالب خویش بر گزینید. در ساید بار بخش چپ صفحه به قسمت گفتگو وارد شوید و اطمینان حاصل کنید که قسمت پذیرفتن دیدگاه غیر فعال باشد در بخش ویژگی‌‌های برگه در صورتی که قالب شما از Template‌ها پشتیبانی کند، قادر هستید یکی از آن‌ها را در بخش قالب برگزینید. در نهایت بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا برگه برای شما ذخیره گردد.

آموزش پست گذاشتن در وردپرس

شما باید برای آغاز روند انتشار نوشته در وردپرس به قسمت نوشته‌ها بروید، سپس بر روی دکمه افزودن نوشته کلیک کنید تا سند جدیدی برای شما به وجود آید و قادر هستید با استفاده از این صفحه محتوای خویش را بنویسید و آن را منتشر سازید. پس از ورود در قسمت اول کادری وجود دارد که باید شما عنوان خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که عنوان نوشته را بسیار مورد توجه قرار دهید ؛ زیرا این قسمت بسیار حائز اهمیت می باشد و هنگامی که کاربران در موتورهای جستجوی متنوع کلمات کلیدی موجود در ذهن خود را سرچ می ‌کنند در واقع این اولین چیزی است که در نتایج به وجود آمده نشان داده می ‌شود. توصیه می‌ شود عنوان نوشته و مطالب ۶۰ الی ۷۰ کاراکتر داشته باشد، زیرا گوگل فقط همین تعداد کاراکتر را به نمایش می ‌گذارد.

دسته‌ها در وردپرس

در برنامه وردپرس شما با این قابلیت روبرو می شوید که نوشته‌‌های موجود در سایت را از طریق قسمت برچسب یا دسته تقسیم بندی نمایید. در صورتی که نوشته‌‌های موجود در وردپرس برچسب داشته باشند با توجه به موضوع می توانند دسته بندی شوند. در حقیقت این کار تاثیر بسزایی بر روی مطالب و محتوا دارد. به خاطر داشته باشید که وردپرس شما را مجاز می کند که بتوانید قابلیت تشریحات و توضیحات دسته‌ها در وردپرس را برای هر کدام به صورت جداگانه به وجود آورید. به طور کلی قابلیت توضیحات دسته‌ها در وردپرس این امکان را برای شما به وجود خواهد آورد که بتوانید اطلاعات زیاد و روشنی را درباره برخی از دسته‌ها از موضوعات در اختیار عموم افراد قرار دهید. هنگامی که شما قصد دارید در قسمت پنل کاربری از قسمت نوشته‌ها تمامی نوشته‌ها نوشته تازه ای را انتشار دهید و یا مطلبی را ویرایش سازید. یک قسمت تحت عنوان دسته بندی در بخش سمت چپ موجود است ؛ شما قادر هستید یک دسته جدید به آن بیافزایید.
البته در زیرمجموعه قسمت نوشته‌ها در پیشخوان سایت قسمتی تحت عنوان دسته بندی موجود است که قادر هستید دسته‌بندی‌‌های سایت خود را مدیریت نموده و آن را به شکل سلسله مراتب ویرایش دهید. هنگامی که بر روی قسمت دسته بندی کلیک می کنید با دو بخش مواجه خواهید شد قسمت سمت راست به منظور ایجاد دسته بندی تازه و قسمت سمت چپ جهت ویرایش دسته بندی‌‌های گذشته و قدیمی در مقابل شما قرار می گیرد. در نظر داشته باشید یک دسته بندی پیش‌ فرض تحت عنوان دسته بندی نشده در لیست دسته بندی‌ها وجود دارد، این دسته بندی قابلیت حذف نداشته و معمولاً به عنوان دسته بندی پیش فرض در ورد پرس مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین توصیه می‌ شود که آن را ویرایش دهید.

مقاله نویسی در وردپرس

وردپرس توانسته در میان کاربران محبوبیت و طرفداران زیادی را از آن خود سازد. از این رو بر اثر محبوبیت زیاد به ۴۰ زبان جهانی همچون فارسی ترجمه شده است. بنابراین سایت‌‌های فراوانی با استفاده از وردپرس فارسی طراحی و راه اندازی شده اند. وردپرس با زبان PHP طراحی شده و به منظور ذخیره ی اطلاعات از MySql استفاده می کند. دقت داشته باشید که فضای وردپرس بسیار آسان و ساده می باشد و برای آن دسته از افرادی که با زبان‌‌های برنامه نویسی تحت وب زیاد شناخت ندارند، بهترین روش به منظور طراحی و راه اندازی سایت به حساب می ‌آید. طراحی سایت با استفاده از برنامه ورد پرس کار دشواری به نظر نمی ‌آید بلکه یکی از شیوه‌‌های آسانب است که موجب می گردد تا شما پس از طراحی از کار دست خویش لذت ببرید.

مقاله نویسی یک امر مهم است که بایستی نسبت به آن آشنایی پیدا کنید. ما در اینجا می خواهیم مقاله نویسی در وردپرس را برای شما شرح دهیم پس همراه ما باشید. برای مقاله نویسی پیش از همه بایستی وارد فضای کاربری شده سپس به منظور ثبت مطالب جدید از قسمت سمت راست گزینه نوشته‌ها را کلیک کرده و در صفحه لود شده قادر هستید مطالب و محتوای خود را وارد نمایید.

 • در ابتدا باید عنوان نوشته را در قسمت بالایی صفحه مشخص کنید.
 • در بخش مشخص شده شما قادر هستید مقاله خود را توضیح دهید.

به هنگام نوشتن مقاله بایستی یکسری از نکات را مورد توجه قرار دهید ؛ برخی از آنان به شرح زیر می باشد :

 • نوشته‌‌های شما بایستی جملات کوتاه داشته باشند اما حتماً جملات شما کامل و دارای معنا باشد بنابراین بایستی همواره به دنبال مختصر نویسی باشید بطوریکه هر جمله حداکثر دارای ۲۰ کلمه باشد.
 • هر یک از مقالات حداقل باید دارای ۷۰۰ کلمه یا دو صفحه باشد ؛ زیرا آنالیزور وردپرس برای آن دسته از مقاله‌ها یی که زیر ۳۰۰ کلمه هستند هشدار خواهد داد.
 • به منظور نمایش بهتر تصاویر بین متن، اندازه آنان بایستی 800*600 باشد. همچنین تصاویر باید به صورت وسط چین باشند.
 • توجه داشته باشید که تا حد زیادی باید از نمودار و تصاویر متنوع به منظور توضیح بیشتر و فهم بهتر مطالب استفاده کنید.
 • پس از نوشتن چندین خط حتماً از گزینه ذخیره پیش نویس استفاده کنید ؛ زیرا اگر سیستم شما خاموش شود و یا در صورت بسته شدن مرورگر، اطلاعات ذخیره نخواهد شد.
مقاله در وردپرس

مقاله در وردپرس

به طور کلی Setka Editor به عنوان یک افزونه و ابزار جدید وردپرسی به حساب می آید، که شما را در ایجاد محتوای زیبا با راهکاری متفاوت ‌تر از محتوای استاندارد وردپرس در مدت زمانی سریع کمک می کند. ممکن است گاهی شما به محتوایی احتیاج داشته باشید که به واسطه آن بتوانید مخاطبان را غافلگیر سازید و آنان را به سمت سایت و محصولات خویش جذب نمایید ؛ بنابراین کاربران قادر هستند به راحتی از محتوا‌‌های داخل سایت شما دیدن کنند و آنها را مورد استفاده قرار دهند. اما ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که چگونه باید این کار را انجام داد ؟

اما در پاسخ به این سوال می ‌توانیم بگوییم که شما باید از افزونه استفاده کنید تا بدون احتیاج به استفاده از قسمت مدیریت بتوانید از Css, HTML سبک جدیدی برای نوشته‌‌ها و مطالب خود بوجود آورید. Setka Editor از جمله افزونه‌‌‌های صفحه ساز مقالات در وردپرس با امکانات WYSIWYG سیستمی به نظر می ‌آید که در آن محتوای تصویری یا متنی به هنگام ویرایش قابلیت دیدن دارد. هدف اصلی از این افزونه هم ایجاد و طراحی نوشته‌‌های جذاب و زیبا و هم مطالب تاثیرگذار برای جذب کاربر بیشتر می باشد. از جمله قابلیت‌‌های مختص صفحه ساز مقاله در وردپرس می توان موارد زیر را برشمرد :

 • قابلیت طراحی محتوای جذاب
 • قابلیت ایجاد سریع محتوای منظم
 • قابلیت پذیرش مقیاس
 • قابلیت طراحی تعاملی
 • قابلیت انتخاب سبک نوشته‌ها
 • قابلیت انتخاب فونتو…

ارتباط با ما

 • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
 • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
 • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
 • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
 • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید