طراحی سایت


تغییر رتبه سایت از صفحه 2 به صفه 1 گوگل

مسلما برای رساندن وب سایت تان به صفحه دوم گوگل تلاش های زیادی انجام داده اید ولی همان جا گیر کرده اید و به صفحه اول منتقل نمی شوید .جای نگرانی نیست!برای تغییر رتبه سایت از صفحه 2 به صفه 1 گوگل چند قدم فاصله دارید.البته نسبت به رقبایی که در صفحه اول گوگل جا دارند رقابت سختی در پیش خواهید داشت .در این مقاله چند راهکار ساده ارائه شده است که حتما نتایج مثبتی را برایتان خواهد داشت و با رعایت انها می توانید بالاخره در صفحه اول گوگل دیده شوید.

طراحی سایت

به کارگیری کلمات کلیدی رقیبان و گوگل اد

اولین راهکار برای رسیدن به صفحه اول گوگل این است که از کلماتی استفاده کنید که کم رقابت هستند و ساختار جذابی دارند و به راحتی در موتور های جستجو سرچ می شوند. به کارگیری کلمات کلیدی رقیبان و گوگل اد شما را سریع تر به نتیجه می رساند.میتوانید برای پیدا کردم این کلمات از رقبای موفق دراین زمینه الگو بگیرید و یا از قسمت تبلیغات گوگل ادورز بهترین ها را گلچین کنید. البته استفاده از کلمات کلیدی فقط یکی ازعواملی است که باعث بالا آمدن سایت می شود سریع ترین روش که بتوانید با استفاده از کلمات کلیدی بهترین نتیجه را بگیرید این است که از کلمات کلیدی کم رقیب استفاده کنید که ساده هستند.برای تبلیغات گوگل ادورز ، کلماتی به شما پیشنهاد می شود که کم رقیب هستند اما کلمه هدف را در خود دارند.دلیل این کار این است که تبلیغ شما کمتر کلیک بخورد و مدت زمانی بیشتری در جایگاه قرار داشته باشد.مثلا پیشنهاد گوگل ادورز برای کلمه کلیدی دزدگیر اماکن ، یک عبارت طولانی تر و کم رقیب مثل خرید بهترین دزدگیر اماکن در تهران است.

طراحی سایت

انتشار ویدئو در سایت

یکی دیگر از روش های ساده ای که به کارگیری آن درتعیین رتبه سایت تاثیرمی گذارد انتشار ویدئو در سایت است. مهم نیت که ویدئو حتما مال خودتا باشد می توانید از ویدیئوهای آپارات هم استفاده کنید.دلیل این کارآن است که مخاطب مدت زمان بیشتری را در سایت می ماند.سعی کنید از ویدئوهایی استفاده کنید که کمتر از 5 دقیقه و بیشتر از 3 دقیقه باشند و حتما 10 ثانیه اول آن جذاب باشد.از ویدئو های افقی به جای ویدئوهای عمودی استفاده کنید.حجم ویدئو را به اندازه ای کم کنید که کیفیت هم حفظ شود و به راحتی در اختیار مخاطب قرار بگیرد و سریع دانلود شود.همین نکات جزئی و ساده تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد و چند درصد ترافیک وب سایت را در قسمت ویدئوافزایش می دهد.

طراحی سایت

عنوان سئو

با توجه به اینکه نرخ CTR از فاکنورهای مهم در بهبود سئو و رتبه سایت است ، انتخاب یک عنوان سئو جذاب می تواند به راحتی لینک وب سایت شما را در صفحه اول گوگل جا به جا کند. مثلا شما در لینک 4 گوگل هستید و عنوان جذاب تری نسبت به لینک 2 دارید پس مطمئنا نرخ کلیک بیشتری دریافت خواهید کرد و جای رتبه 3 را خواهید گرفت.میتوانید از مقالات آموزشی در زمینه انتخاب عنوان سئو نیز استفاده کنید.

متای توضیحات (متا دیسکریپشن)

یکی از روش های دیگربرای رسیدن کلمات کلیدی طولانی به صفحات اول گوگل این است که این کلمات طولانی را در متای توضیحات به کار ببریم. کلماتی که در متای توضیحات استفاده می شوند باید حتما کلماتی باشند که در متن هم موجود باشند.اینکه این کلمات در تیترها باشند یا درساختار متن مهم نیست،اما حتما باید موجود باشند.در متای توضیحات از کلمات کلیدی جذاب استفاده کنید تا احتمال کلیک و بازدید را افزایش دهید.

سرعت وب سایت

یکی از مهم ترین نکات برای بهینه سازی سئو سایت ، بالا بودن سرعت سایت است.اگرسرعت سایت تان پایین است حتما به دنبال رفع این مشکل باشید.برای دانستن سرعت سایت می توانید از ابزار GTmetrix کمک بگیرید و سرعت سایت را بررسی کنید.همچنین برای بالابردن سرعت سایت نیز ابزارها و افزونه های مخصوصی وجود دارند که متناسب با نیازتان میتوانید ابزار مورد نظررا استفاده کنید.یکی از راه های افزایش سرعت وب سایت بهینه سازی عکس هاست.با کاهش حجم و بهینه سازی عکس ها سرعت وب سایت را افزایش دهید.برای بهینه سازی عکس ها نیز ابزاری وجود دارد که می توانید از انها استفاده کنید و در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید.

ریسپانسیو بودن

باید در طراحی سایت این مورد را در نظر بگیرید که وب سایت تان دردستگاه های مختلف سازگاری داشته باشد یعنی هم ظاهر خود را حفظ کند و هم سرعت بالایی داشته باشد و در هر دستگاهی به راحتی برای کاربران قابل استفاده باشد ، در واقع ریسپانسیو باشد. ریسپانسیو بودن تاثیرزیادی در سئوسایت دارد و به بهبود رتبه شما کمک میکند.درصد خیلی زیادی از کاربران برای بررسی وب سایت های مورد نظرشان از موبایل و تبلت استفاده می کنند به همین دلیل اگر سایت تان به راحتی قابل استفاده نباشد بسیاری از مخاطبان تان را از دست خواهید داد.با توجه به این توضیحات و اهمیت ریسپانسیو بودن ،حتما این مورد را رعایت کنید و از ابزارهای موجود در این زمینه با توجه به نیازتان کمک بگیرید.

لینک سازی

همان طور که میدانید و در مقاله های قبلی برایتان توضیح دادیم ، لینک سازی بخش بسیارمهم و تاثیرگذاری در بهینه سازی سئو و رتبه سایت دارد.باید هم روی لینک سازی خارجی کارکنید هم لینک سازی داخلی.یعنی صفحات وب سایت خود را از طریق لینک سازی به هم ربط دهید (لینک سازی داخلی)ویا از طریق سایت های دیگر لینک صفحات خود را معرفی کنید مثلا از طریق شبکه های اجتماعی ، وبلاگ نویسی ، کامنت گذاری ، ساخت پروفایل ، فروم و...(لینک سازی خارجی) . صفحاتی که مطالب مرتبط با صفحات دیگر دارند را به هم لینک دهید .گرفتن بک لینک های خوب را برای این صفحات لینک دار فراموش نکنید . می توانید با استفاده از ابزار MOZ بک لینک های سایت های موفق در زمینه کاری خود را بررسی کنید و از همان لینک ها برای ارتقا سایت خود استفاده کنید .لینک های داخلی و خارجی همیشه مورد توجه وتورهای جستجوگر گوگل بوده اند و همچنان فاکتور مهمی برای گوگل به شمار می رود.

انتشار محتوای مفید و به روز

با توجه به موضوع کسب و کارتان صفحات اول گوگل را در همان زمینه بررسی کنید و سعی کنید اطلاعات کامل تر و جامع تری را نسبت به رقبا در سایت خود داشته باشید.سایت را از لحاظ محتوایی به روز نگهدارید و روزانه مقالات جدید بگذارید یا مقالات قدیمی تر را آپدیت کنید. انتشار محتوای مفید و به روز می تواند ترافیک سایت را بالا ببرد و در نتیجه به بهبود سئو کمک کند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید