طراحی سایت


تنظیمات وب مستر

پس از اتمام فرآیند ساخت سایت مد نظرتان می توانید با استفاده از این برگه در وب مستر تنظیمات سایت خود را مشاهده کنید. در این بخش از وب مستر (تنظیمات وب مستر) با کلیک بر روی برگه ی Setting صفحه ای به شکل زیر به نمایش درخواهد آمد.
در صفحه ی به نمایش درآمده چند بخش را مشاهده می کنیم، بخش property setting ، بخش Crawling و بخش Aboute. حال به توصیف هرکدام از این بخش ها می پردازیم:

طراحی سایت

property setting

این بخش به دوقسمت تقسیم خواهد شد یکی قسمت Ownership verification و یکی قسمت Change of address. در زیر هرکدام از این قسمت ها، تشریح شده اند.

Ownership verification: مالکیت سایت خود راتایید کنید.

در واقع راستی آزمایی فرآیند اثبات مالکیت می باشد. پس از تایید مالکیت، به داده های مورد جستجوی گوگل می توانیم دسترسی پیدا کنیم و این امکان فراهم می شود تا توانایی این رو داشته باشید تا در گوگل مورد جستجو قرار بگیرید

تایید چه مدت طول می کشد؟

گوگل به صورت دوره ای بررسی می کند که راستی آزمایی شما معتبر است (به عنوان مثال ، بررسی می کند که آیا برچسب تأیید HTML شما هنوز وجود دارد). اگر تأیید صحت دیگر تأیید نشود، مجوزهای شما در آن ملک پس از یک دوره مهلت مشخص منقضی می شود. اگر دسترسی همه مالکان تأیید شده به ملک از بین برود، همه مالکان تفویض شده (مالکان اضافه شده توسط مالک تأیید شده)، کاربران و همکاران ملک دسترسی به ویژگی کنسول جستجو را از دست می دهند.

چه زمانی شروع به دیدن داده ها می کنیم؟

داده ها برای یک خاصیت از زمانی جمع می شوند که برای اولین بار آن را به عنوان ویژگی کنسول جستجو اضافه می کنید. هرگونه خلأ در تأیید به طور معمول باعث ایجاد خلا در جمع آوری اطلاعات نمی شود.

جزئیات روش تایید:

• HTML file upload
با بارگذاری یک فایل HTML ویژه در سایت خود ، می توانید مالکیت یک سایت را تأیید کنید. این پرونده به یک کاربر خاص پیوند داده شده است. حذف این پرونده تأیید از سایت شما باعث از بین رفتن تأیید سایت می شود.
• HTML tag
با افزودن برچسب به HTML صفحه مشخص شده می توانید مالکیت خود را در سایت تأیید کنید. گوگل بررسی خواهد کرد که متا تگ در مکان صحیح وجود دارد. اگر گوگل نتواند برچسب را پیدا کند، به شما اطلاعاتی درباره خطایی که با آن روبرو شده است می دهد. این برچسب به یک کاربر خاص گره خورده است.
• Domain name provider
با افزودن سابقه DNS در ارائه دهنده نام دامنه خود، می توانید مالکیت یک ملک را در سطح دامنه تأیید کنید. کنسول جستجو از هر دو قالب TXT DNS و CNAME برای تأیید DNS پشتیبانی می کند.
• Google Analytics tracking code
اگر از Google Analytics برای ردیابی بازدید سایت خود استفاده می کنید، می توانید سایت خود را با استفاده از کد رهگیری Google Analytics مرتبط با دارایی تأیید کنید.
• Google Tag Manager container snippet
اگر حساب Google Tag Manager دارید ، می توانید مالکیت یک سایت را با استفاده از کد قطعه ظرف Google Tag Manager خود تأیید کنید.
• Google Sites
اگر از Google Sites کلاسیک یا سایت هایی با URL دامنه سفارشی استفاده می کنید، از روش برچسب HTML استفاده کنید. توجه داشته باشید که سایت شما باید با استفاده از همان حساب Google که برای کنسول جستجو استفاده می کنید ایجاد شود.
• Blogger
وبلاگ های جدیدی که در Blogger ایجاد می کنید باید به صورت خودکار در حساب کنسول جستجو شما اضافه و تأیید شوند.
• Google Domains
اگر یک دامنه را در Google Domains ثبت کرده اید، هر خاصیتی که در آن دامنه ثبت می کنید باید هنگام افزودن آن به کنسول جستجو به طور خودکار تأیید شود.

خطاهای رایج تایید

لیست خطاهای رایج در تایید این فرآیند به شکل زیر می باشد:
Incorrect tag/snippet/file errors
در این خطا باید در هنگام شروع تأیید ، حتماً از برچسب دقیق ، قطعه کد یا فایلی که به شما ارائه شده استفاده کنید.
The connection to your server timed out
عدم توانایی در تایید پرونده شما زیرا مهلت زمانی برای سرور دریافت شده است. این می تواند به این دلیل باشد که سرور شما از کار افتاده یا مشغول است و به آرامی پاسخ می دهد. مطمئن شوید سرور شما پاسخ می دهد و دوباره امتحان کنید.
The download request was redirected too many times URL
را برای مشکلات احتمالی مانند حلقه بی نهایت بررسی کنید.
Your server returned an invalid response
اگر سایت شما به احراز هویت رمز ورود نیاز داشته باشد یا به دلایل دیگری توانایی دسترسی به آن موجود نباشد، این اتفاق می افتد.
We were unable to connect to your server
اطمینان حاصل کنید که سرور شما خراب نیست و دامنه شما به درستی در حال کار است و دوباره امتحان کنید.
Timeout
سایت شما یا سرور دامنه دیگر به درخواست ها پاسخ نمی دهند (بستگی به روش تأیید استفاده شده دارد). تأیید کنید که سایت شما پاسخ می دهد و دوباره امتحان کنید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید