طراحی سایت


حذف دائمی در وب مستر

به منظور یادگیری یکی از ابزارهای وب مستر در حوزه ی طراحی سایت و به منظور حذف دائمی یک URL از نتایج جستجوی گوگل قصد داریم مقاله ای را در همین خصوص ارائه دهیم. همانطور که می دانید ابزار Removals یک ابزار حذف موقت شش ماهه می باشد بنابراین اگر قرار باشد که حذف دائمی را صورت بدید به روش های مختلف زیر می توانید عمل کنید:
1 - محتوای سایت خود را بروز کنید (تصاویر و متن و...) و مطمعن شوید که وب سرور شما وضعیت 404 (یافت نشد) یا 401 (ازبین رفته) را برمی گرداند. پرورنده های غیر HTML باید از پرونده های شما به صورت کامل حذف شوند.دسترسی به محتوا را مسدود کنید به عنوام مثال با اضافه کردن فرآیند گذرواژه و نیاز به آن. نشان دهید که صفحه نباید از متاتگ noindex نمایه شود، لازم به ذکر می باشد که این بخش از ایمنی کمتری برخوردار است.
نکته: از robots.txt به عنوان مسدود کردن استفاده نکنید.
2 – اگر قبل از حذف دائمی مطالب خود، صفحه را مسدود کردید:
انسداد آن را برداشته سپس آن صفحه را مجددا بلاک کنید.

طراحی سایت

سابقه درخواست حذف موقت خود را مشاهده کنید:

شما این امکان را دارید تا مابقی سوابق درخواست های حذف در طی شش ماه گذشته سایت مد نظر را در این قسمت مشاهده کنید. جدول سوابق (تاریخ) به شرح زیر می باشد:
URL URL
درخواستی کلیه ی تغییرات در www/none/https/https را نمایش می دهد.
TYPE
نوع درخواست ها ی حذف در این قسمت به نمایش در خواهد آمد که کدام URL با چه درخواستی روبرو شده است:
Clear cached URL: درخواست حذف حافظه نهان.
Temporarily remove URL: درخواست حذف موقت
Status
وضعیت درخواست
Processing request: این درخواست در حال انجام می باشد.
Request denied: این درخواست رد شد ، معمولاً به این دلیل که یک درخواست مشابه دیگر از قبل در حال اجرا است. دلایل احتمالی بیشتری وجود دارد که می تواند درخواست را رد کند.
Request canceled: درخواست توسط شما لغو گردید.
Temporarily removed: به شکل موقت و به مدت شش ماه پیوند مورد نظر حذف شد و در صورت تمایل می توانید حذف را دائمی کنید در غیر این صورت بعد از اتمام بازه ی زمانی شش ماه دوباره پیوند ظاهر خواهد شد.
Removal expired: درخواست حذف از سوی کاربر به منظور حذف URL مورد نظر، باطل شده و URL مورد نظر این امکان دارد که دوباره در نتایج جستجو به نمایش دربیاید.
Cleared: درخواست پاک کردن حافظه پنهان تکمیل شده است.

لغو درخواست حذف

درواقع اگر قصد دارید تا درخواست حذف خود را لغو کنید و وارد برگه ی Removals بشوید روی درخواست مورد نظر در جدول درخواست ها بروید و برروی دکمه ی منوی درون خطی در کنار درخواست کلیک کنید و گزینه ی لغو را انتخاب کنید، به این ترتیب شما درخواست حذف خود را لغو نموده اید.
outdated content
شما رداین بخش این امکان را دارید که درخواست های حذف مطالب منسوخ شده را بررسی کنید. در این برگه چهار بخش اصلی وجود دارد که به تشریح آن ها می پردازیم:
URL و TYPE و Requested و Status.
Type
نوع درخواست یکی از موارد زیر می باشد:
Outdated cache removal: این صفحه هنوز وجود دارد اما برخی از مطالب حذف شده است. قطعه صفحه را در نتیجه تا خزیدن بعدی پاک می کند. جستجوی گوگل برای محتوای حذف شده دیگر این صفحه را نمایش نمی دهد.
Outdated page removal: این صفحه دیگر وجود ندارد و در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نخواهد شد.
Requested: تاریخ ثبت درخواست به وقت اقیانوس آرام.
Status
وضعیت درخواست حذف محتوای منسوخ شده. می تواند یکی از موارد زیر باشد:
Approved: درخواست تایید شد و باید به زودی اعمال شود.
Denied Content still on page: محتوای منتخب شده برای حذف هنوز وجود دارد. به منظور بروزرسانی فهرست گوگل باید محتوا را حذف کرد.
Denied Outdated content not in index: محتوای پرچم گذاری شده توسط درخواست کننده منسوخ شده و در نسخه نمایه شده صفحه گوگل نیست. دو حالت وجود دارد الف) درخواست حذف محتوایی داداه شده که هرگز وجود نداشته است. ب) محتوا برداشته شده و گوگل قبل از بررسی درخواست، یکبار مجددا از صفحه بازدید به عمل آورده است.
Denied Page not indexed: پیوند ارائه شده در فهرست موجود نیست.
Denied Duplicate request: درخواست مشابهی هنوز در حال انتظار است.
Denied Page not removed: صفحه ای که درخواست حذف آن داده شده است هنوز حذف نشده است.
Denied Unspecified: درخواست به دلیل نامشخص دیگری انجام نشد.

SafeSearch Filtering

کاربران گوگل با استفاده از این ابزار می توانند URL های خاص را فقط برای بزرگسالان به Google گزارش دهند.
URL های ارسال شده با استفاده از این ابزار بررسی می شوند و اگر گوگل احساس کند که این محتوا باید از نتایج SafeSearch فیلتر شوند ، این URL ها را به عنوان محتوای بزرگسالان برچسب گذاری می کند.
برای دیدن لیستی از URL ها در سایت خود که به عنوان محتوای بزرگسالان گزارش شده اند از مراحل زیر استفاده کنید:
1- در تب Reovals گزینه ی SafeSearch Filtering را انتخاب کنید.
2- جدول لیستی از سوابق درخواست ها را برای برچسب گذاری مطالب شما به عنوان مطالب بزرگسالان نشان می دهد. اگر احساس می کنید که بر روی صفحه ای از سایت شما به درستی برچسب گذاری نشده است ، می توانید آن را در تالار گفتمان وب مستر گزارش دهید.
درخواستهای فیلتر SafeSearch می تواند مقادیر وضعیت زیر را داشته باشد:
Processing request: پردازش درخواست ها ممکن چند روز یا بیشتر زمان ببرد.
Request canceled: کاربر درخواست کننده آن را لغو کرده است.
Request denied: رد درخواست به یکی از دلایل که عنوان شده است.
Filtered: درخواست پذیرفته شد.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید