مرکز استان خراسان شمالی شهری به نام بجنورد می باشد که یکی از شهرهای بزرگ خراسان است که دارای اماکن زیاد و مناسب برای طراحی سایت توریستی می باشد. این شهر از شمال با ترکمنستان، از شرق با شهر شیروان و از جنوب با شهرستان اسفراین، از غرب با جاجرم همسایه می باشد. شهر بجنورد معمولا با نام های بیژن یورت یا بیژن گرد هم صدا زده می شود.ساکنان این شهر را مردمان فارس، ترک، کرمانچ، ترکمن و تات تشکیل می دهند زبان های رایج در این شهر معمولا فارسی، تاتی، کردی کرمانچی، ترکی خراسانی و ترکمنی می باشد.

طراحی و ساخت یک وب سایت برای بجنورد

آب و هوای شهر بجنورد

بجنورد از آب و هوای معتدل کوهستانی برخوردار می باشد که در فصل تابستان از آب و هوای نسبتا ملایم برخوردار بوده اما در فصل زمستان هوای سرد زمستانی را دارد.

جاذبه های گردشگری

طراحی سایت گردشگری و توریستی را می توان برای بجنورد نیز انجام داد. شهر بجنورد از جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی برخوردار می باشد که عبارتند از:

عمارت مفخم

یکی از بناهای تاریخی در دوره قاجار عمارت مفخم می باشد که به دستور محمد خان شادلو این عمارت بنا گردید این اتاق متشکل از 34 اتاق می باشد که دارای 2 تالار بزرگ بوده و ساختمان اصلی آن در قسمت جنوبی می باشد مصالحی که در آن به کار رفته از آجر و ملات گچ استفاده شده است. هر طبقه این تالار از دو ایوان شمالی و جنوبی ایجاد شده. پس از احیای این عمارت به موزه بزرگ باستان شناسی و مردم شناسی تبدیل شده است.

عمارت آینه خانه مفخم

یکی دیگر از آثار تاریخی قاجار عمارت آیینه خانه مفخم می باشد که ارزش بسیار بالایی از نظر معماری دارد به دستور سردار مفخم این ساختمان ایجاد شده که در طبقه دوم آن با آیننه کاری های بسیار زیبا و تزئینات خاص باعث شده تا به آن آیینه خانه بگویند.

گردشگاه بش قارداش

گردشگاه بش قارداش

در هفت کیلومتری شهر بجنورد تفرجگاهی به نام بش قارداش وجود دارد بش قارداش در زبان ترکی به معنای 5 برادر می باشد. و دلیل نامگذار یآ هم به این دلیل می باشد 5 برادر در شهر بجنورد زندگی می کردند که آن ها در تعقیب ماموران بودند به دلیل مخالفت با ظلم و ستم در این مکان مستقر شده بودند. ماموران در جستجوی آن 5 برادر بودند که تا این شهر آمده بودند آن ها هم راه دیگری نداشتند و به خدا پناه بردند که در آن لحظه 5 سوراخی در آن کوه ایجاد شد که آن 5 برادر به آن پناه بردند سپس از آن سوراخ ها آب هایی جاری شد به همین منظور آن جا به بش قارداش نامگذاری شد.

گردشگاه باباامان

بابا امان یکی از پارک های دیدنی گردشگری کشور می باشد که مکانی بسیار زیبا و دلنشین می باشد در این پارک 400هزار درخت های زیبا مانند اقاقیا، زردالو، چنار، زالزالک، بوته های تمشک وحشی و... برخوردار می باشد همچنین این پارک از چناران 400 ساله بهره مند می باشد.

حسینیه جاجرمی

یکی دیگر از ساختمان های تاریخی بر جای مانده از زمان قاجار حسینیه جاجرمی می باشد که به عنوان جاذبه های گردشگری شهر بجنورد ایجاد شده معماری این حسینیه، درونگرا می باشد که دارای حیاط بزرگ که در اطراف آن اتاق هایی با پنجره و نورگیر قرار دارد در ساخت این حسینیه کتیبه های مختلفی ایجاد شده این مکان نشان می دهد که در قدیم به عنوان حسینیه مورد استفاده بوده است.

امامزاده سلطان سید عباس

در دامنه تپه ماهور که در جنوب بجنورد واقع شده است امامزاده ای به نام سلطان عباس وجود دارد که به گفته ی مردم فرزند امام موسی کاظم می باشد. این امازاده در میان مردم به نام معصوم زاده هم شناخته می شود که در گوشه های بنای امامزاده دو برجی قرار دارد که در میان آن گنبدی واقع شده است نمای اصلی این امامزاده کاشی کاری بسیار زیبایی ایجاد شده که بر روی آن با آیه های قران نوشته های ایجاد شده است.

سوغات بجنورد

شهر بجنورد از سوغاتی های بسیار خوبی بهره مند می باشد که عبارتند از: آب نبات، شکرپنیر، آجیل و کشمش، انگور کلادار یا رزاقی، کشک، قره قروت لواشک، نان قتلمه و... اشاره کرد. همچنین این شهر از صنایع دستی های بسیار خوبی هم برخوردار می باشد از جمله: گلیم بافی، پشتی ترکمن، لباس محلی ترکمن، قالی و قالیچه ترکمن، کلاه کرکی، معرق، جاجیم، پارچه بافی سنتی، سازهای سنتی و تذهیب و تشعیر می باشد.موسیقی در شهر بجنورد از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار می باشد که در مراسم هایشان می نوازند به همین منظور یکی دیگر از سوغاتی هایی که می توان از این شهر نام برد سازهای سنتی مانند دوتار، سه تار، کمانچه، قشمه، دهل و سرنا، دهل و.... می باشد.

غذاهای شهر بجنورد

شهر بجنورد هم همانند سایر شهرها از غذاهای خوشمزه و بی نظیری برخوردار می باشد که معروف ترین آن ها عبارتند از: آش یارمه، آش دوغ، فطیر ( نان فطیر )

دانشگاه های شهر بجنورد

دانشگاه های شهر بجنورد

دانشگاه های موجود در شهر بجنورد عبارتند از: دانشگاه بجنورد، دانشگاه کوثر خواهران، دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد، دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دانشگاه پیام نور بجنورد، دانشگاه علمی کاربردی بجنورد، موسسه غیر انتفاعی اشراق بجنورد، موسسه غیر اتفاعی حکیمان بجنورد و... می باشد.
با طراحی وب سایت مشاغل موجود در بجنورد، افراد می توانند با مشاغل های مختلف آشنا شوند و در صورت لزوم به آن ها مراجعه نمایند.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید