طراحی سایت


طراحی سایت تک سبد

اگر به دنبال یک سایت با یک طراحی مناسب از لحاظ مشتری مداری و ظاهر خاص هستید، طراحی سایت تک سبد بدون شک از بهترین ها محسوب می شود. فروشگاه اینترنتی تک سبد، از هر لحاظ یک سایت کامل و قانون مند به نظر می رسد. زیرا جز آن دسته از سایت های اینترنتی است که گزینه های منحصر به فردی در خود جای داده است.
برای بررسی دقیق از نقطه نظر طراحی فروشگاه اینترنتی بدون مقدمه در این بخش فروشگاه آنلاین تک سبد را بررسی می کنیم. همراه ما باشید.

طراحی سایت

ویژگی های کلی در طراحی سایت تک سبد

به محض وارد شدن به سامانه فروشگاه اینترنتی تک سبد با یک فضای دلچسب از نظر طیف رنگ بندی سایت و محصولات مواجه خواهید شد. استفاده از رنگ بنفش در نوار بالایی تک سبد، سبب شده است که این سایت بسیار جذاب و چشمگیر به نظر برسد.
در انتهای صفحات سایت نیز استفاده از رنگ طوسی تیره، باعث شده است که یک جدیت و جذبه خاصی در نمای سایت با توجه به ترکیب با رنگ بنفش ایجاد شود. عکس های موجود در پایین فهرست در طراحی سایت تک سبد همانند بیشتر سایت های فروشگاهی، متحرک هستند. این تصاویر در واقع نمایی از محصولات جدید در سایت را نشان می دهند.

فهرست در طراحی سایت فروشگاهی تک سبد

اگر به دسته بندی های موجود در طراحی سایت تک سبد دقت کنید، با توجه به شعار این سایت، با سبدی پر از کالاهای دوست داشتنی مواجه خواهید شد. فهرست محصولات موجود در سایت منحصر به فرد تک سبد شامل دسته بندی در قالب موارد زیر است:
• پوشاک و مد
• اوقات فراغت
• لوازم خانگی
• کالای دیجیتال
• فرهنگ و هنر
• زیبایی و سلامت

هر کدام از فهرست های مذکور، به دسته بندی های کرکره ای دیگری نیز تقسیم می شوند. همانند بیشتر سایت های فروشگاهی در صورت استفاده از کامپیوتر با نگه داشتن موس روی عناوین دسته بندی ها، جزییات به شکل کرکره ای نمایان خواهد شد.
در صورت استفاده از حالت minimize صفحه، روی کامپیوتر و همچنین در صورت ورود با تلفن همراه یا تبلت به سایت تک سبد، فهرست کالا در گوشه سمت راست به شکل گزینه نشانگر دسته بندی نمایان خواهد شد. برای دیدن فهرست باید آیکون دسته بندی را انتخاب کنید. همچنین در قسمت میانی سایت تصاویری از کالاهای پیشنهادی، کالاهای با تخفیف ویژه و آخرین محصولات جدید ارائه شده توسط سایت تک سبد مشاهده می شود. استفاده از نوار بنفش و آبی در طیف های روشن نیز جذابیت خاصی در ظاهر سایت فروشگاه اینترنتی تک سبد ایجاد کرده است.

طراحی سایت

ویژگی های معرفی کالا در طراحی سایت تک سبد

پس از انتخاب دسته بندی و یافتن کالای مورد نظر، با صفحه ای مملو از اطلاعات تصویری و متنی مواجه می شوید.
در سمت راست صفحه یک توضیح متنی برای کالای انتخابی در نظر گرفته شده است. در سمت چپ توضیحات متنی، تصاویر کالا با کیفیت بالا قرار داده شده اند. همچنین بخشی با عنوان محصولات مشابه در زیر توضیحات متنی و تصویری کالا، قابل مشاهد است. برای بررسی دقیق مشخصات فنی، توضیحات تکمیلی و نظرات سایر کاربران می توانید در همین صفحه، اطلاعات موجود را مشاهده و برسی کنید.

گزینه ثبت نام در فروشگاه اینترنتی تک سبد

در طراحی سایت تک سبد از یک گزینه برای ورود یا ثبت نام در سامانه مشتریان این سایت استفاده شده است. یکی از نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی میزان دقت ثبت اطلاعات و حریم خصوصی کاربر است که در سایت تک سبد به شکلی متفاوت نمایان است.
برای ثبت نام گزینه هایی از قبیل آدرس ایمیل، کلمه عبور/ تکرار کلمه عبور، نام/ نام خانوادگی، شماره تلفن و موبایل، استان، شهر، کد پستی و آدرس لازم است که توسط کاربر وارد شود. دقت در جزییات موارد ثبت نامی در طراحی سایت تک سبد برای تحویل آسان و راحت کالا در نظر گرفته شده است.

وجود گزینه های متفاوت در طراحی سایت تک سبد

در فروشگاه آنلاین تک سبد، سه آیکون در نوار انتهایی صفحات سایت با عناوین زیر وجود دارد:
• فرصت های شغلی
• همکاری در تامین اجناس
• فروش عمده کالا

این سه گزینه در واقع راه های ارتباطی مستقیم و نیمه مستقیم برای ایجاد همکاری با سایت تک سبد است. با انتخاب هر کدام از گزینه های مذکور با توجه به نیاز ارتباطی مخاطب سایت، به یک صفحه شامل شرایط ارتباط و استفاده از تسهیلات مرتبط می شوید. به طور مثال در بخش فرصت های شغلی با خواندن شرایط مورد نظر می توانید رزومه خود را برای ارتباط با مدیران سایت ارسال کند.

و در آخر...

در طراحی سایت تک سبد باید شیک بودن این فروشگاه از نظر رنگ بندی را مد نظر قرار داد. فروشگاه اینترنتی تک سبد از نظر طراحی سایت فروشگاهی برای جذب و نگه داشتن مشتری، دارای المان های توضیحی مناسب و مرتبط با محصول است که در برخی از سایت ها در رابطه با این موضوع کم کاری شده است. برای بررسی دقیق تر جزئیات مربوط به این طراحی وب سایت به URL بهینه شده آن در گوگل مراجعه کنید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید