شهر قم یکی از شهرهایی است که در 140 کیلومتری جنوب تهران واقع شده است پس از شمال با تهران، از جنوب با اصفهان، از غرب با استان مرکزی و از شرق با استان سمنان همسایه می باشد. این شهر لقب های متفاوتی مانند حرم اهل بیت، شهر علم و... دارد اما لقب رسمی این شهر پایتخت مذهبی ایران می باشد. شهر قم یک شهر زیارتی می باشد که هر ساله توریست هایی را از اکثر نقاط جهان برای بازدید به این شهر سفر می کنند که میتوانید مطالب مربوط به طراحی سایت توریستی را در این لینک بخوانید . زبان عمومی مردمان این شهر فارسی بوده که با لهجه قمی صحبت می کنندآب و هوای شهر قم به دلیل قرارگیری این شهر در منطقه کویری، دارای آب و هوای تقریبا نیمه بیابانی دارد که در فصل تابستان گرم و خشک، در فصل زمستان هم سرد و خشک می باشد.

مراحل انجام گیری طراحی سایت قم

تاریخچه قم

تاریخچه شهر قم به دوران ساسانی بر می گردد اما بخش اعظم آن پس از ورود اسلام ساخته شد.برای طراحی سایت گردشگری و توریستی در این لینک پاخ خود را پیدا کنید. از آن جایی که یک وقایع مهمی در آن رخ داده با ورود حضرت معصومه خواهر امام رضا به این شهر و مبتلا شدن او به بیماری سخت و در نهایت از دنیا رفتن او در این شهر باعث شده تا آرامگاه او هم در همین شهر باشد.

سوغات شهر قم

معمولا برای افرادی که به این شهر سفر می کنند این پرسش مطرح می شود که سوغات این شهر چیست شهر قم از سوغاتی های بی نظیری برخوردار می باشد سوهان قم یکی از مواردی است که بسیار معروف بوده و طرفداران خیلی زیادی را دارد و بهترین گزینه برای سوغاتی دادن به آشناهایتان می باشد اما توجه کنید که این شهر از صنایع دستی های بسیار زیبایی هم برخوردار می باشد مانند: منبت کاری، قالی بافی، شعر بافی، خراطی، پالان دوزی، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، همچنین ساخت انگشترهایی و خرمهرهایی... می باشد که در کنار سوهان هم می توانید یکی از صنایع های دستی این شهر را هدیه دهید. همچنین شهر قم یکی از بزرگ ترین تولید فرش ابریشم در جهان می باشد که بسیاری از محصولات را به خارج از ایران صادر می کنند.

علت نامگذاری قم

جالب است بدانید که علت نامگذاری این شهر به ( قم ) این است که در زبان عرب به جمع شدن آب در یک جا قم می گویند به همین منظور از آن جایی که آب ها در این منطقه جمع می شده اند را قم نامگذاری کرده اند.

جاذبه های گردشگری قم

این استان از مکان های گردشگری بسیاری برخوردار می باشد که عبارتند از: حرم فاطمه معصومه، مسجد اعظم، مدرسه غیاثیه (پامنار)، مسجد امام حسن عسگری، مسجد جامع قم و مدرسه جهانگیرخان، مسجد جمکران، آرامگاه فتحلی شاه قاجار، آرامگاه محمد شاه قاجار، آرامگاه شاه سلیمان و شاه صفی، آرامگاه شاه عباس صفوی، شهرک سینمایی پیامبر اعظم، باغ گنبد سبز، مقبره خواجه اصیل الدین، مقبره خواجه علی صفی، گنبد شمالی، امام زاده علی بن جعفر، امام زاده حمزه، خانه تاریخی یزدان پناه، خانه سید روح الله خمینی، خانه سید حسین بروجردی، باغ پرندگان قم موزه هایی مانند: موزه آستانه مقدسه، موزه مردم شناسی قم، موزه هنرهای سنتی قم، موزه آثار مراجع تقلید، موزه تاریخ طبیعی قم، موزه تخصصی علوم زمین ( یاقوت کویر )

همچنین در کنار موزه تاریخ طبیعی قم آسمان نمایی وجود دارد که قسمتی از آسمان ستاره ها و سیاره ها را نمایش داده که می توانید دب اکبر، دب اصغر، ستاره قطبی و دیگر سیاره ها را مشاهده نمایید.

پارک ملی کویر قم: می توانید به کمک یک لیدر که شما را راهنما کند از این مکان دیدنی بازدید کنید و اوقات خوشی را سپری کنید.

کویر غدیر اسب یا دریاچه نمک غدیر اسب هم از دیگر جاذبه های گردشگری استان قم می باشد.

بازار قدیم قم هم یکی از بازارهای معروف شهر قم می باشد که از بخش های مختلفی مانند چهارسوق، تیمچه سرا و دو راسته سرپوشیده با پوشش گنبدی تشکیل شده است.

کوه خضر نبی: که در فاصله 6 کیلومتری شهر قم می باشد که از آن جا کل شهر قم قابل دیدن می باشد در قله کوه که در حال حاضر به مسجد تبدیل شده در زمان های قدیم محل نیایش عارفان بوده و حضرت خضر نبی هم در این محل به زیارت می انجامید.

علت نامگذاری قم

غذاهای محلی قم

استان قم از غذاهای خوشمزه و بی نظیری برخوردار می باشد که می توان به آبگوشت قنبید اشاره کرد که یکی از غذاهای معروف این شهر می باشد که مواد تشکیل دهنده آن نخود، سیب زمینی، لیمو عمانی، گوشت، پیاز، قنبید ( کلم قمری )، لوبیا سفید، گوجه فرنگی و ادویه می باشد. از دیگر غذاهای محبوب استان قم هم آش قنبید، ماشاب، ماش ماشک،آبگوشت هویج برگه، آش پتله، دمپختک قمی، مغزابه، کوفته قمی می باشد.

طراحی سایت شهر قم

طراحی وب سایت یکی از امکاناتی می باشد که همه مشاغل در سرتاسر ایران باید از آن بهره مند باشند تا بتوانند به راحتی از طریق آن خدمات و محصولات خود را برای کاربران ارائه دهند بنابراین صاحبین مشاغل حتما باید با تحقیق و بررسی های لازم بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنند تا بهترین ها را تحویل بگیرند.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید