طراحی سایت


وب گاه دقیقا چیست؟

در ادامه فرآیند ارائه مقالات طلوع وب ، بر آن آمده ایم، تا مقاله ای را در مورد وب گاه یا وب سایت، ارائه دهیم که بتوان با ارجاع به این مقاله یک دید واقعی نسبت به سایت و طراحی سایت و انواع آن مانند طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت بیمه و یا فرآیند های سئو سایت را پیدا کرد. وب سایت ها بدون تردید اصلی ترین و مهم ترین عنصر اینترنت می باشند. در حقیقت این اصطلاح غالبا متناقض استفاده می شود، بنابراین یک بار برای همیشه باید این موضوع روشن شود و برای همیشه به این سوال پاسخ داده شود که وب گاه یا وب سایت چیست؟

طراحی سایت

صفحه اصلی

صفحه اصلی در واقع اولین صفحه ای است که کاربر با آن روبرو می شود یا بهتر است چنین بیان کنیم، این اولین صفحه ای است که هنگام فراخواندن یک وب سایت نمایش داده می شود. بر همین اساس می توان آن را صفحه شروع و یا صفحه فهرست بنامیم. در ادامه ی این فرآیند کاربر به زیر صفحه های سایت می رود.

طراحی سایت

نیاز به وب سایت

موجودیت وب دیجیتال، امکانی را برای نمایش محتوا از جمله متن، عکس، فیلم و... را در اینترنت فراهم آورده، اما باید این عنوان را مطرح کنیم، که دلایل زیادی وجود دارد که افراد تاجر نیازشان به یک وب سایت، را مطرح کنند و به این درک رسیده باشند که برای رونق و توسعه کسب و کارشان و ماندن در میان رالی رقبا نیاز به وب سایت دارند. در حقیقت چند نمونه از دلایلی که تجارها برای شروع این کار که طراحی سایت می باشد را می توان نام برد که شامل: باخبر شدن از مشتریان و محصولات بالقوه، اطلاعات درمورد محصولات و خدمات، نمایندگی شرکت، امکان برقراری ارتباط با بخش های مختلف سازمان و یا ارتباط با بخش فروش به صورت زنده و... در حقیقت یک وب سایت به شما امکانی می دهد تا به طور فعال در امور عمومی شرکت کنند. همچنین سایت های آموزنده ای وجود دارد که مالکین آن ها شخصیت های حقیقی می باشند. به عبارتی گستردگی وب سایت مهم ترین دلیل افزایش تعداد سایت های طراحی شده می باشد. در تصویر زیر می توانید محبوب ترین سایت ها را مشاهده کنید. تعداد بیشماری از شرکت ها و یا سازمان ها پیوندی به وب سایت خود، را در کارت ملاقات (Visit) قرار می دهند تا شما را به این وب سایت ارتباط بدهند. وقتی آدرس وب سایت مورد نظر را در مروگر خود درج می کنید، آدرس وارد شده به عنوان url شناخته می شود و صفحه شروع یا صفحه اصلی وب سایت به نمایش در می آید. به عبارتی بازدید کنندگان این امکان را دارند تا به صفحه های داخلی و یا زیر صفحه های سایت بروند، در حقیقت این امکان وجود دارد تا از طریق پیوند های (Links) موجود در وب سایت از سایت های دیگر هم بازدید به عمل آورد. زمانی که به صفحه های داخلی یا زیر صفحه های داخلی وب سایت ارجاع می کنید به عنوان مثال صفحه ی دسته بندی محصولات و یا صفحه درباره ما، آنگاه نام آن زیر صفحه را به عنوان آدرس در ادامه ی URL خود مشاهده می کنید. پیمایش به زیر صفحه های وب سایت در حقیقت نمایش اطلاعات در همان زیر صفحه می باشد نه صفحه اصلی در واقع صفحه اصلی به پیمایش در زیرصفحه ها کمک می کند.

طراحی سایت

وب سایت های پویا و ثابت

نوع وب سایت شما فقط و فقط به نوع درخواست شما بستگی دارد. اگر شما قصد دارید که وب سایت شما فقط نقش کارت ملاقات (Visit) را ایفا کند، بنابراین یک وب سایت ثابت، کفایت می کند. در این فرآیند یک سند Html با اطلاعات مورد نظر و خواسته شده، طراحی می شود و با آدرس مورد نظر در سرویس دهنده ذخیره می شود در نهایت وقتی که یک کاربر آدرس مورد نظر را وارد می کند آنگاه سند Html ثابت به نمایش در می آید. حال سوالی که مطرح می شود این است که اگر سایت نیاز به محتوای جدید داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ در پاسخ باید اذعان داشت که به صورت دستی باید محتوا را در کدهای HTML وارد کرد و ویرایش را انجام داد اما با استفاده از وب سایت های پویا از دستی وارد کردن این ویرایش ها اجتناب می شود چرا که هر بار سرویس دهنده وب، وب سایت را فراخوانی می کند محتوای را از نو تولید می کند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید