طراحی سایت


کار Web Developer چیست؟

با گسترش روز افزون جهان وب و ورود افراد گوناگون به این فضا، شناخت کار Web Developer بیش از گذشته جالب و دانستی شده است. درواقع دانستن فرآیند کاری یک توسعه دهنده وب یا شناخت اجمالی از چنین کاری، برای کسانی که در مسیر جهان اینترنت فعالیت می کنند امری ضروری محسوب می شود.یکی از مهم ترین نکاتی که در این رابطه وجود دارد اشتباهی است که افراد در شناخت توسعه دهنده ها و طراحان وب مرتکب می شوند. ما در این بخش قصد داریم این اشتباه رایج را اصلاح کنیم و شما را با کار یک Web Developer آشنا کنیم. برای این منظور همراه ما باشید.

طراحی سایت

Web Developer کیست؟

Web Developer یا توسعه دهنده وب به زبان ساده کسی است که راهکار و شیوه هایی برای گسترش و پیشرفت وب سایت ایجاد می کند. به طور کلی کار یک توسعه دهنده وب، نوشتن برنامه نیست؛ این کار را در واقع برنامه نویس انجام می‌ دهد. اگر بخواهیم به طور دقیق Web Developer را معرفی کنیم؛ به مجموعه فعالیت های یک توسعه دهنده وب باید بپردازیم.توسعه دهندگان افرادی هستند که در مسیر رشد و معرفی وب سایت، طرح سایت را از طراح دریافت می کنند. درنهایت طرح دریافتی با استفاده از ابزار توسعه دهنده، به یک وب سایت مستقل تبدیل می شود.برای تبدیل طرح به وب سایت به کدنویسی در فضای وب احتیاج است که به عنوان ابزاری نیرومند در دست توسعه دهنگان قرار دارد. با این حال برای درک دقیق تر کار Web Developer باید انواع آن را بررسی کرد. در ادامه انواع توسعه دهندگان وب را می شناسیم.

آشنایی با انواع Web Developer

در مجموع سه گروه Web Developer وجود دارد که به نام های Front، Back و Full شناخته می شوند. برای شناخت انواع توسعه دهنده وب و آشنایی با کار این گروه ها به موارد زیر توجه کنید.
• Front end developer: به شخصی که طراحی ظاهری یک سایت و فرآیند بخش کاربری را انجام می دهد، توسعه دهنده جلویی گفته می شود. این توسعه دهنده وب باید با زبان های CSS، HTML و JAVA آشنا باشد، البته نه فقط آشنایی، بلکه تسلط بر این زبان ها لازم است.
• Back end developer: به شخصی که توسعه وب از نظر سرور یا قسمت پردازشی را انجام می دهد، توسعه دهنده پشتی گفته می شود. در مجموع وظیفه این شخص ایجاد یک زمینه‌ دیتابیس است. تسلط به زبان های php، pythone و Ruby ابزار این شخص محسوب می شود.
• Full stack developer: به شخصی که تمام مهارت های مرتبط با front و back را در زمینه کار Web Developing دارد، توسعه دهنده‌ کامل گفته می شود. این شخص علاوه بر موارد مذکور، باید مهارت های دیگری نیز داشته باشد.

تفاوت طراح سایت و Web Developer چیست؟!

هنگامی که صحبت از طراح سایت می شود، شما در واقع با فردی طرف هستید که سنگ بنای ساخت وب را ایجاد می کند. طراح سایت در حقیقت مسئولیت تهیه طرح و گرافیک را به عهده دارد. این افراد به طور عمده با کدنویسی کاری ندارد. مهم ترین وظیفه‌ یک طراح سایت این است که طرح اولیه وب سایت را ایجاد کند. برای ایجاد طرح اولیه کار با فتوشاپ، ایلاستریتور و سایر نرم افزارها، تخصص وی محسوب می شوند.اما در رابطه با Web Developer یا توسعه دهنده وب ماجرا فرق می کند. این شخصی کسی است که با در دست داشتن علوم مرتبط به کار خود، طرح ایجاد شده را جان می بخشد. اینگونه تصور کنید که Web Developer یک سیستم عظیم از انواع کدهاست که جهان مورد نظر طراح را تحقق می بخشد. چنین فرآیندی ظرافت و هوشمندی خاصی را می طلبد.

ماهیت کاری Web Developer یا توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب در انواع سازمان ها از جمله شرکت های بزرگ و دولت های توسعه طلب و همچنین در شرکت های کوچک یا سطح متوسط مشغول به فعالیت هستند.از آنجایی که این نوع کار یعنی توسعه دهندگی وب، به طور خودگردان نیز امکان فعالیت و حتی آموختن دارد، برخی از افراد حتی به شکل فریلنسر نیز به انجام این شغل می پردازند.توسعه دهندگان وب به طور معمول در سازمان ها یا شرکت های متوسط در بخش سرور و Front مشغول به کار می شوند.

کلام آخر در باب آنچه گفته شد!

اگر بخواهیم یک Web Developerرا به زبان ساده تعریف کنیم که در نهایت با کار آن آشنا شویم؛ لازم است با سلسله مراتب ایجاد یک وب سایت آشنا شویم. توسعه دهندگان وب افرادی هستند که اندیشه خلق شده توسط طراح را به زبان وب ترجمه می کنند.با در نظر داشتن آنچه که ذکر شد، کار Web Developer مرحله‌ای بعد از کار طراحی سایت محسوب می شود؛ یعنی از کلیات وارد جزییات شدن بر عهده یک Web Developer است. البته این موضوع به معنای تفاوت رتبه سطوح نیست، بلکه این مهارت ها مکمل یکدیگر برای ایجاد یک وب سات کامل هستند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید