طراحی سایت


 

 


در بخش اول آموزش فتوشاپ در طراحی سایت نونگار با نکاتی راجع به لایه ها آشنا شدیم . در این مقاله به ادامه بررسی این نکات مهم می پردازیم .


روش افزودن لایه ی جدید :


برای افزودن لایه جدید در فضای نرم افزار کافیست گزینه new layers را در پایین پنل لایه ها انتخاب نمایید .
طراحی سایت
با انتخاب این گزینه یک لایه ی جدید در بالای لایه ی background تولید می شود . نام لایه ها توسط خود فتوشاپ به طور اتوماتیک تعیین می شود .
طراحی سایت
اگر به تصویر پیش نمایش لایه جدید دقت کنید شاهد یک صفحه شطرنجی خواهید بود و از آن جایی که هیچ چیزی در لایه ی به وجود آمده وجود ندارد آن را به صورت خالی و شفاف خواهید دید .
طراحی سایت
با دوباره فشردن گزینه new layer یک لایه جدید دیگر تولید می کنیم و فتوشاپ به صورت اتوماتیک نام layer 2 را به آن می دهد .

طراحی سایت
روش جا به جایی لایه ها :


در پنل لایه ها می توانید تمامی لایه ها را حرکت دهید . برای انجام این امر نیز می بایست همانند تصویر زیر توسط ماوس لایه مورد نظر تان را درگ نمایید . 

طراحی سایت

طراحی سایت

نکته :

لایه background تنها لایه ای است که امکان جابجایی آن وجود ندارد و هم چنین ما بقی لایه ها را نمی توان به زیر لایه background انتقال داد .


لایه ی هایلایت یا فعال :


حتما متوجه این مساله شده اید که زمانی که لایه ها را افزایش می دهیم ، جدید ترین لایه به صورت هایلایت در می آید . وقتی یک لایه هایلایت می شود به این معنا می باشد که آن لایه ، فعال است . تمامی کارهایی در فتوشاپ انجام می دهید روی لایه ی فعال صورت می گیرد . با کلیک کردن روی هر لایه ، آن لایه به عنوان لایه فعال انتخاب می شود .

 طراحی سایت

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید