طراحی سایت


 

در طراحی سایت فروشگاهی چه اهدافی دنبال می شود

در مورد طراحی سایت فروشگاهی در چند مقاله به صورت اجمالی به بحث و بررسی پرداختیم. کاملاً واضح است که هدف اصلی در طراحی سایت فروشگاهی خرید و فروش کالا و خدمات به صورت اینترنتی است و طراحی سایت فروشگاهی باید به صورتی انجام بگیرد که برای این هدف کاملاً تناسب داشته باشد. مورد دومی که اهمیت دارد قالب و ظاهر سایت می باشد که نمی تواند به عنوان یک اصل گفت چنین باشد یا چنان. بلکه با توجه به محصولات و برند و حوزه ای که قصد فعالیت دارید و قسمتی نیز با توجه به سلیقه و نوآوری شما می تواند طراحی شود. هر میزان این زیبایی خاص تر باشد جوابگویی بهتری خواهد داشت.


طراحی سایت فروشگاهی و ویژگی های آن

 

طراحی هر سایتی جدای اینکه برای چه هدفی کاربرد دارد باید دارای ویژگی های کلی باشد و در کنار آن چیزی که خود نمایی خواهد کرد ویژگی های خاص و منحصر به فرد است که آن سایت دارد و آن را با سایر سایت ها متمایز می سازد. در زیر به چند مورد از ویژگی هایی که برای طراحی سایت فروشگاهی نیاز است اشاره می نماییم.


طراحی سایت فروشگاهی واکنشگرا در نونگار

 

ایجاد این قابلیت امروزه یکی از واجبات طراحی وب سایت است. نه تنها در طراحی سایت فروشگاهی بلکه در بیشتر سایت ها باید از این قابلیت استفاده نمود. قابلیت واکنشگرا و یا به اصطلاح ریسپانسیو به این صورت است که اگر کاربران از دستگاهای مختلفی برای مشاهده سایت استفاده نمایند مثلاً از تبلت ها که اندازه صفحات آنها متفاوت و کوچک و بزرگ می باشد تفاوتی در شکل سایت و یا سرعت آن ایجاد نمی شود و خود را با وسیله مورد استفاده تطابق می دهد. به همین خاطر به آن واکنشگرا می گویند. یعنی در برابر تغییر وسیله برای مشاهد سایت، قالب و امکانات سایت واکنش نشان داده و خود را هماهنگ می نمایند. حال این قضیه در طراحی سایت فروشگاهی جایگاه ویژه ای دارد و اصولاً تعداد زیادی از کاربران از وسایلی نظیر موبایل و تبلت برای وبگردی و خرید اینترنتی استفاده می کنند و اگر سایت شما این قابلیت را نداشته باشد از این کاربران محروم خواهید شد و البته برای گوگل هم اهمیت زیادی دارد که سایت ها به کاربران و خواسته های آنها احترام بگذارند و به طراحی سایت رسپانسیو امتیاز بیشتری می دهد.

computercartlogo


رعایت اصول سئو سایت در طراحی سایت فروشگاهی

 

موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که در طراحی سایت فروشگاهی باید توجه ویژه ای به سئو سایت و بهینه سازی سایت داشته باشیم. زیرا در صورتی یک سایت فروشگاهی به اهداف خود می رسد که بتواند از طریق سایت فروش داشته باشد و فروش حاصل نخواهد شده مگر در صورتی که کاربران سایت را ببینند و از آن بازدید کنند که این خود به قرار گرفتن در رتبه های خوب گوگل وابسته است. به همین خاطر سئو سایت اهمیت بسیار زیادی دارد و باید اصول و قوانین سئو سایت به خوبی در طراحی سایت فروشگاهی رعایت شوند.


طراحی سایت فروشگاهی و استفاده از وبلاگ

 

با توجه به شیوه ای که برای طراحی سایت فروشگاهی استفاده می شود و بر مبنای محصول محور بودن می باشد به همین خاطر نیازمند این هستید که در بحث مدیریت محتوا و اخبار و غیره نیز فعالیت داشته باشید. این فعالیت می تواند با مقاله نویسی و یا وبلاگ نویسی برای سایت باشد.

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید