بازاریابی دیجیتال و چالش‌های آن

چالش های پیش روی بازاریاب های دیجیتال


1- گسترش روز افزون کانال های دیجیتال: با توجه به اقبال عمومی و نفوذ روز افزون اینترنت در زندگی روزمره افراد جامعه کانال های دیجیتالی که کاربران مورد استفاده قرار می دهند نیز متنوع تر و متعدد تر می شوند و دستگاهای مورد استفاده هر کدام با دیگری تفاوت های چشمگیری دارد. این دستگاه ها هر یک برای فعالیت های مختلفی ایجاد و برنامه ریزی شده است و از طُرق گوناگونی اهداف متفاوتی را نیز دنبال می کنند که این برای بازاریابان دیجیتال تبدیل به یک چالش شده است.
2- افزایش رقابت: در اوایل بازاریابی دیجیتال با توجه به تعداد معدود افرادی که در این زمینه فعالیت می کردند بسیار آسان تر بود اما امروزه با توجه به اینکه استفاده از بازاریابی دیجیتال به نسبت سایر روش ها ارزان تر است و وسایل مورد نیاز آن نیز به وفور در دسترس می باشد به همین خاطر تعداد افراد فعال در این زمینه بیشتر شده و هر مقدار که زمان می گذرد رقابت سخت تر و تنگاتنگ تر می گردد و پروسه جذب کردن مشتریان نیز پیچیده تر و دشوار تر می گردد.
3- افزایش بسیار زیاد حجم اطلاعات و داده ها: در صورتی که در اینترنت یا شبکه های اجتماعی به جستجو بپردازید مشاهده خواهید نمود که حجم وسیعی از داده ها وجود دارد که لحظه به لحظه نیز به آن افزوده می شود. به همین خاطر مشتریان باید برای رسیدن به اطلاعات مد نظر خود حجم بسیار زیادی داده را در اختیار دارند که کار را برای رسیدن به هدف را دشوار تر می نماید و ممکن است اطلاعات انتخاب شده توسط آنها نتواند کمکی به در رسیدن به هدف آنها انجام دهد.

بازاریابی دیجیتال و چالش‌های آن

چند عامل موفقیت در بازاریابی دیجیتال


با توجه به مواردی که در بالا بیان کردیم طبیعتاً این سوال پیش خواهد آمد که با این شرایط چگونه باید در بازاریابی دیجیتال موفق عمل کرد. برای پاسخ دادن به این سوال مقالات زیادی را در بخش آموزش طراحی سایت قرار داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید و در اینجا نیز به ذکر چند عامل به صورت مختصر بسنده می کنیم.
اولین عامل مدیریت کردن است. یعنی باید بتوان به صورت متعادلی روابط پیچیده مشتری در کانال های مختلف را هم به روش های سنتی و هم روش های دیجیتال مارکتینگ مدیریت نمود و این یکی از عوامل موفقیت در بازاریابی دیجیتال محسوب می گردد. عامل بعدی این است که تلاش کنید با مشتریان تعامل پویا داشته باشید و به آنها و نیازهایشان پاسخ دهید. سومین عامل و یا راهکار نیز این است که اطلاعات با ارزش و با کیفیت که بتواند به مشتریان جهت تصمیم گیری کمک کند را استخراج کنید و به آنها ارائه کنید تا بتوانند با سرعت بیشتر و درست تر تصمیم گیری نمایند.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید