طراحی سایت


 

 طراحی سایت فروشگاهی و چند نکته مؤثر


تعیین هدف مشخص در طراحی سایت فروشگاهی


در ابتدای طراحی سایت باید در نظر بگیرید که کاربران چه نیازهایی دارند و شما می توانید چه کمکی به آنها کنید. باید نیاز کاربران را به صورت مشخص دسته بندی کنید از جمله اینکه کاربران و مشتریان شما به دنبال اطلاعات و محتوا می باشند یا تفریح و سرگرمی و یا کالای خاصی را جستجو می کنند و یا اینکه قصد همکاری و خرید و فروش در طراحی سایت فروشگاهی را دارند. کاربران نسبت به چه قسمتی عکس العمل بهتری نشان می دهند و ... تمام این مؤلفه ها را در نظر بگیرید و هدف مشخصی را دنبال کنید و خواسته های مشتریان را مرتفع کنید.


برقراری ارتباط مناسب با کاربران


خود را جای کاربران بگذارید و از دید آنها به طراحی سایت بنگرید. کاربران زمانی که در دنیای نت اقدام به جستجو می کنند ترجیح می دهند که بسیار سریع به نتیجه مورد نظر برسند و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند. به همین دلیل است که در طراحی سایت فروشگاهی اهمیت زیادی دارد بتوانید با آنها ارتباط مؤثری برقرار کنید و تلاش نمایید آنها را در رسیدن به اهدافشان یاری کنید. یک راهکار این است که اطلاعاتی که در اختیار آنها قرار می دهید منظم و جامع باشد و در عین حال بسیار مختصر و با عناوین مشخص و واضح.


طرح نوشته ها در طراحی سایت فروشگاهی


یکی دیگر از نکات ظریف ولی مؤثر در طراحی سایت فروشگاهی این است که از فونت های مناسبی در آن استفاده کنید. در مجموع فونت های سنس و یکان در طراحی سایت فروشگاهی فونت های قابل خواندن و مناسبی محسوب می شود هر چند هر روزه فونت های جدیدی منتشر می شود که بنا به خواسته شما می تواند مناسب تر نیز باشد. اندازه فونت ها را باید قبل و بعد از انتشار حتماً چک کنید که بزرگتر و یا کوچک تر نباشد و بتوان به سادگی آن را مطالعه کرد.


رنگ بندی در طراحی سایت


یکی از موارد مهم در طراحی سایت رنگ ها می باشد که در طول چندین سال و تحولات بسیاری که در عرصه طراحی وب سایت رخ داده است کماکان توانسته است نقش و اهمیت خود را حفظ کند. در انتخاب رنگ ها باید علاوه بر روانشناسی رنگ ها به کسب و کار خود و محصولاتی که ارائه می دهید نیز توجه کنید. تمامی این موارد می تواند بر رفتار مشتریان در سایت اثر گذار باشد و باعث ترک سایت یا اقدام به خرید در سایت شود.


نقش تصاویر در طراحی سایت فروشگاهی


در مورد نقش تصاویر و ویدئو ها در طراحی وب سایت بارها توضیحاتی را منتشر کرده ایم و از اهمیت آنها سخن گفته ایم. تصاویر می توانند محتوای بسیاری را به ساده ترین صورت ممکن انتقال دهند و مخاطبین زیادی را نیز به سایت شما جذب کنند. در طراحی سایت فروشگاهی باید از تصاویر به بهترین شکل ممکن بهره ببرید و البته سئو سایت را نیز رعایت کرده و حجم تصاویر را کاهش داده و کیفیت آنها را بالا ببرید. تصاویر در شناخته شدن برند شما نیز بسیار مؤثر هستند.

طراحی سایت فروشگاهی و چند نکته مؤثر


ایجاد مسیرهای دسترسی مناسب در طراحی سایت


در طراحی سایت فروشگاهی برای اینکه کاربران بتوانند با کمترین کلیک به صفحه و یا محتوای مورد نظرشان برسند باید سعی کنید یک مسیریابی صحیح و مناسب را طراحی کنید. استفاده از راهکارهایی نظیر مسیرهای تو در تو یکی از این روش ها می باشد که می تواند به کاربران در یافتن صفحات در زمان کوتاه کمک کند.


سرعت بارگذاری محتوا و لایه های مرتب در طراحی وب سایت


عامل تأثیر گذار آخر سرعت لود شدن صفحات و یا به عبارت دیگر بالا آمدن آنها می باشد که هر میزان زمان لود شدن صفحات کمتر باشد باشد کاربران استقبال بیشتری می کنند و بالعکس از انتظار کشیدن بیزارند و در بیشتر مواقع سایت را ترک می کنند. برای بالا بردن سرعت لود شدن صفحات می توانید از فشرده سازی و یا کدهای جاوا اسکریپت بهره ببرید. همچنین به هم ریختگی و عدم دسته بندی مناسب محتوای سایت نیز یک نکته منفی در طراحی سایت فروشگاهی است که باید از انجام ان خود داری کنید و محتوای خود را طبقه بندی شده و مرتب در سایت قرار دهید.

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید