تفاوت فضای میزبانی در چیست

فضای میزبانی چیست


در این بخش از مقالات آموزش طراحی سایت به تعریف فضای میزبانی و دسته بندی های مختلف آن می پردازیم و سعی می کنیم اطلاعات مناسب و مفیدی را در مورد هاست و فضای میزبانی در ساخت سایت در اختیار شما قرار دهیم. زمانی که تصمیم به طراحی سایت می گیرید نیازمند سرور هستید و سرور در واقع به یک سیستم پر قدرت گفته می شود که در آن سایت های مختلفی قرار می گیرد و به عبارتی میزبان سایت است. دنیای طراحی وب دنیای پیچیده و گسترده ای است و برای اینکه کاربران بتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند نیازمند هستند که آدرس سایت شما را وارد کرده و با این کار یک درخواست به سرور ارسال شده و سرور سایت شما را برای آنها بارگذاری می نماید. در واقع اگر دقت کنید می بیند سرور یک نقش اساسی در حوزه طراحی وب سایت دارد و حال با توجه به این اهمیت انواع هاست ها را برای شما توضیح می دهیم.

فضای میزبانی اشتراکی چیست


اما معنای هاست اشتراکی در آموزش طراحی سایت چیست. برخی اوقات مدیران و افرادی که تصمیم به طراحی سایت می گیرند صرفه جویی در هزینه ها برایشان اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل فضای هاست اشتراکی به آنها پیشنهاد می شود. در ساخت سایت می توانید با استفاده از هاست اشتراکی هزینه های اجاره فضای میزبانی را کاهش دهید. این نوع هاست نیز به این گونه است که سایت های مختلفی را در خود جای می دهد و تعداد این سایت ها می تواند کم و یا بسیار زیاد باشد. شکل مدیریت این نوع هاست ها نیز تفاوت هایی با هم دارد یعنی هم مدیریت شده و هم مدیریت نشده آن وجود دارد و در هنگام انتخاب آنها باید به میزان آنتایم بودن و سرعتی که در اختیار شما قرار می دهد دقت کنید زیرا در صورتی که هاست بیش از حد سایت داشته باشد می تواند بر روی سرعت طراحی سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

تفاوت فضای میزبانی در چیست 

فضای میزبانی اختصاصی چگونه است


دومین مورد در آموزش طراحی سایت فضای میزبانی اختصاصی می باشد که به این معنی است تمامی ظرفیت سرور به یک سایت اختصاص پیدا کرده است و تفاوت آن نیز با هاست اشتراکی در همین است و البته تشابه آنها نیز در نوع مدیریت می باشد که هر دو هم مدیریت شده و هم مدیریت نشده می توانند باشند. شیوه مدیریت در این نوع هاست ها (مدیریت نشده) نیز به این شکل است که مدیریت قسمت های مختلف بین شرکت ارائه دهنده و مدیران سایت تقسیم می شود. یعنی تجهیزات و .. بر عهده شرکت ارائه دهنده و نصب سیستم عامل و .. نیز بر عهده فرد متقاضی هاست اختصاصی می باشد

فضای میزبانی ابری را بشناسیم


در صورتی که از تلفن های هوشمند استفاده می کنید با سیستم ابری احتمالاً آشنایی دارید. در هاست یا فضای میزبانی ابری نیز که در حال حاضر از پر طرفدارترین هاست ها می باشد شیوه کار به این صورت است که وب سایت شما همیشه در اوج بوده و دیگر خبری از دون شدن ها در ساخت سایت نیست. مزیت دیگری که این نوع هاست دارد هزینه نسبتاً پایین و مقرون به صرفه بودن آن می باشد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید