بهینه سازی سایت با تکامل الگوریتم های سئو

درسالهای اخیر دنیای سئو و بهینه سازی سایت رو به گسترش بوده و تغییرات زیادی همگام با گسترش رسانه های اجتماعی داشته است . تا قبل از این از مهمترین روش های بهینه سازی سایت ها استفاده از کلید واژه ها و استفاده از آن در محتوای سایت بوده است که البته هنوز هم مهم هستند ، اما استراتژی های جدید سئو بسیار هوشمند تر شده و مانند سابق نیستند .
اهداف جدید سئو علاوه بر بالا بردن ترافیک و رنکینگ سایت بیشتر بر ارتباط و تعامل کاربران با وب سایت شما و نمایش برند تمرکز می کند و رنکینگ و ترافیک سایت دیگر بعنوان هدف شناخته نشده و در حقیقت یک معیاری برای سنجیدن و رسیدن به اهداف است .در سئوی قدیمی داشتن ترافیک طبیعی از طریق موتورهای جستجو بسیار مهم بود ولی با گذشت  زمان و رشد شبکه های اجتماعی آنها نقش بیشتری در ترافیک ایفا کرده و بعنوان یک معیار اساسی در بالا رفتن ترافیک سایت محسوب می شوند . سئوی قدیمی دارای علم تجزیه و تحلیل محدود تری نسبت به استراتژی های بهینه سازی جدید است ، دانش بازاریابی و تجزیه تحلیل در سئوی جدید یک مهارت کلیدی به شمار می رود.
در سئوی قدیمی بهینه سازی وب سایتبه منظور بازدید بیشتر از صفحات ، افزایش کلیک و برای موتورهای جستجو بهینه سازی می شد که محتوا و تیترها دارای کلمات کلیدی مناسبی باشند در حالیکه در سئوی جدید هدف از ایجاد محتوا در سایت افزایش تعاملات و ارتباطات با کاربران بوده و بیشتر جذابیت و عناوین تیترها است که باید بازدیدکنندگان را جذب کند که نتیجه آن تبدیل کاربران به مشتری و همچنین رونق کسب و کار خواهد شد .
در استراتژی های بهینه سازی سایت قدیمی رقابت در محتوا فقط در موتورهای جستجو اتفاق می افتاد ولی چیزی که در سئوی جدید مهم است و رقابت بر سر آن وجود دارد این است که مطالب کدام سایت از بار علمی و جذابیت بیشتری برخوردار بوده و تعامل بیشتری با کاربران داشته و از طریق محتوا می تواند به خوبی برند خود را معرفی کند .
استفاده از لینک بیلدینگ نیز دچار تغییراتی شده است ،بطوریکه در گذشته به طور دستی وب سایت ها به دایرکتوری اضافه می شدند ، خریداری می شدند و ... اما در حال حاضر تمرکز بر روی این است که لینک های با ارزش را از وبلاگ ها و سایت ها دریافت کرد . همانطور که گفته شد شبکه های اجتماعی در سئوی جدید نقش مهمی را ایفا می کنند که بهره بردن از آن مستلزم رعایت نکاتی است که یکی از آنها همان کلمات کلیدی است و دیگری این است که از رسانه های اجتماعی همچون گذشته تنها برای گسترش دادن محتوای سایت خود استفاده نکنید بلکه با کاربران خود ارتباط برقرار کنید زیرا موتورهای جستجو مانند گذشته نیستند و تعاملات طرفداران شما در این صفحات را به خوبی حس کرده و از آن آگاه هستند. برند شما نباید همچون گذشته تنها با ثبت مقالات در سایت ها و وبلاگ های مختلف معرفی شود وباید کاری کنید که به طور فراگیر شناخته شوید و اینجاست که باید بدانید هرچه محتوای شما بهتر باشد تعداد بیشتری آن را به اشتراک گذاشته و می پسندند.
کلام آخر اینکه زمانی نتیجه بهتری در بهینه سازی سایت خواهید داشت که تعاملات بیشتری با کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت خود داشته باشید و با قرار دادن محتوایی که نیاز کاربران است آنها را به بازدید از سایت خود جذب کنید .  

بعد از امر طراحی سایت، امروزه برای بهینه سازی سایت، علاوه بر کلید واژه ها و محتوای سایت و در واقع رنکینگ و ترافیک بیشتر، موضوع مهم تر تعامل هرچه بیشتر کاربران با وب سایت است. در این راستا می توان از شبکه های اجتماعی برای سئو سایت استفاده کرد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید