نقش هاست در طراحی سایت


در مقاله قبلی که در سایت با عنوان (هاست و دامنه در طراحی سایت بخش اول) در بخش مقالات قرار دادیم اشاره کردیم که دامنه یا آدرس سایت با هاست در ارتباط است و به نوعی به یکدیگر وابسته هستند. اما همانگونه که در مقالات مختلف اشاره کردیم هاست یا در معادل انگلیسی host به معنای میزبان است و اشاره به میزبانی از سایت های مختلف دارد. به کامپیوتر های تحت شبکه ای که کنترل آنها به وسیله سی پنل انجام می گیرد هاست می گویند. این نوع کامپیوتر ها ممکن است ویندوز یا لینوکس باشد که در هنگام خرید به شما هاست لینوکسی و هاست ویندوز پیشنهاد می شود. محتوای  طراحی سایت شما نیز که به وسیله سی پنل قرار می دهید در درایو های این کامپیوتر قرار می گیرد.

اهمیت هاست و دامنه در طراحی سایت بخش دوم 

ارتباط DNS و هاست در طراحی سایت


با توجه به توضیحات فوق در مورد هاست و طراحی سایت، هاست نیز یک کامپیوتر است که از امکانات پیشرفته ای بهره می گیرد. برای اینکه هاست در اینترنت پخش شود نیاز دارد که DNS دامنه تنظیم شود. البته این به این معنا نیست که اگر دو فرد از یک شرکت هاست تهیه کنند DNS آنها یکی باشد زیرا این فرایند دارای پروتکل خاصی نیست و امکانات دیگری نیز توسط آنها قابل دسترسی می باشد. اما ممکن است در هنگام خرید هاست به مفاهیمی برخورد کنید که با آنها آشنایی ندارید؛ مفاهیمی نظیر هاست VPS که فقط در یک کامپیوتر اجرا می شود و برای ساخت آن نیاز است که سخت افزار های مخصوصی که کار مجازی سازی را انجام می دهند نصب شوند. سوپر کامپیوترها کار تعداد زیادی کامپیوتر را انجام می دهند که البته باید اشاره کنیم که از نظر هزینه گران خواهند بود ولی می توانید از سرعت بسیار بالاتر آنها اطمینان داشته باشید. این نوع هاست ها در برخی شرکت ها که تعداد کاربران زیادی دارند و به عنوان شرکت های قدرتمند در طراحی سایت شناخته می شوند به کار گرفته می شود.

اهمیت هاست و دامنه در طراحی سایت بخش دوم 

مفهوم دیتا سنتر در طراحی سایت


در مورد دیتا سنتر باید اشاره کنیم که برخی از سایت ها ترافیک بسیار بالا و میلیونی دارند. سایت هایی نظیر توئیتر و فیس بوک در حالت عادی باید اطلاعات چند صد میلیون کاربر خود را ذخیره کنند. بدیهی است که اگر بخواهند این حجم بالا از اطلاعات را بر روی یک کامپیوتر و یا هاست معمولی ذخیره نمایند ریسک بسیار بالایی را دارد و ممکن است سیستم کرش کرده و تمامی اطلاعات آنها در کسری از ثانیه از بین برود. بنابراین از دیتا سنتر استفاده می کنند.

در انتخاب هاستینگ طراحی سایت خود دقت نمایید

اگر فقط علاقه مند به میزبانی یک صفحه شخصی هستید، این عالی است - اما اگر شما قصد دارید یک وبلاگ نویس بزرگ یا صاحب کسب و کار کوچک شوید، می خواهید چیزی را که می توانید به آن ادامه دهید. یک شرکت را انتخاب کنید که مجموعهای از بستههای مختلف را در سطوح مختلف ارائه میدهد. شما همچنین ممکن است بخواهید به تعداد دامنه هایی که مجاز است نگاه کنید، زیرا دامنه هایی مانند گربه ها، خالکوبی ها یا Oreos هستند و شما فقط نمی توانید آن را داشته باشید.
آیا این اولین طراحی سایت شماست؟ شما قطعا می خواهید به دنبال میزبانی طراحی سایت است که در حال حاضر شما را با ابزار مورد نیاز برای طراحی و مدیریت شما. جستجو برای شرکت هایی که وردپرس و سایر برنامه ها را به راحتی در دسترس شما قرار می دهند.

دامنه طراحی سایت خود را با دقت انتخاب نمایید

شاید شما می خواهید قیمت نام دامنه خود را شامل شود. شاید می خواهید یک تخفیف درطراحی سایت داشته باشید. شما ممکن است خدمات پشتیبان گیری رایگان را بخواهید. گاهی اوقات این مزایای چندگانه متفاوت است و شرکت های مختلف میزبانی وب را از هم جدا می کنند و در عین حال ممکن است معاملات خوبی داشته باشند و مطمئن شوید که آنها فقط به یک یا چند جهت اشاره می کنند. همانطور که با شرکت میزبانی وب ثبت نام کرده اید یا تغییرات در برنامه فعلی خود را انجام می دهید، یک چیز که می توانید در نظر بگیرید، حفظ حریم خصوصی دامنه است. حریم خصوصی دامنه، همچنین به عنوان حفاظت WHOIS، حریم خصوصی WHOIS یا نگهبان WHOIS، به طور فزاینده ای با شرکت های میزبانی وب و صاحبان طراحی سایت ها به طور یکسان محبوب می شود. اما این ویژگی این است که هر روز چند دلار اضافی را از بین ببرد؟ ما اطلاعات را برای کمک به تصمیم گیری خواهیم کشید.

برند خود را در انتخاب دامنه طراحی سایت خود در نظر بگیرید

هنگامی که نام دامنه خود را برای طراحی سایت خود انتخاب می کنید، شرکت اینترنتی نام و نام اختصاصی (ICANN) نیاز به نام دامنه شما و همچنین آخرین اطلاعات تماس خود را به یک دایرکتوری عمومی WHOIS وارد کنید. این اطلاعات شامل نام شما، آدرس پستی، شماره تلفن و آدرس ایمیل شماست.
یک سازمان بین المللی، ICANN قصد خوبی برای جمع آوری این داده ها داشت: آن ها به سازمان های مختلف کمک می کردند افرادی را پیدا کنند که در قوانین حق تکثیر، نقض قوانین حقوقی، مصرف کنندگان اسپم سازی و یا شرکت در فعالیت های غیر قانونی قرار دارند. این به مقامات اجرایی کمک می کند تا هزاران نفر از هکرها و تروریست های اینترنتی را از بین ببرند. اما متأسفانه با WHOIS که یک پایگاه داده عمومی است، استفاده از آن می تواند به هر دو جهت باشد. افراد می توانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند که در ذهن ندارند.
حریم خصوصی دامنه یک سرویس است که اجازه می دهد اطلاعات شخصی شما را پوشش داده، اغلب با جایگزینی آن با اطلاعات خود شرکت. حتی اگر این اطلاعات شرکتی است که در پایگاه داده ارائه شده است، شما همچنان صاحب دامنه خود می شوید.چگونگی "خصوصی" اطلاعات شخصی شما از اینجا ممکن است به خط مشی های شرکت و وضعیت موجود بستگی دارد.
تصور کنید که مالک یک کسب و کار کوچک هستید که با مربیان زندگی کار می کند. شما می خواهم در مورد کسب و کار خود را از طریق یک سری از نامه های فروش چاپ، فقط در روز و سنی امروز، چند نفر در بازار هدف شما آزادانه دادن آدرس خانه خود را.شما می توانید از WHOIS برای جمع آوری این اطلاعات استفاده کنید. در حالی که از لحاظ تکنیکی اشتباه نیست، ممکن است برای کسانی که روشن کرده اند که می خواهند با یک روش دیگر تماس بگیرند، آزار دهنده است، و همچنین برای کسانی که متوجه آدرسشان نمی شوند، می توانند به صورت آنلاین پیدا شوند. در هر صورت، می تواند منجر به طعم بد در دهان فرد شود.
حالا سناریو را تصور کنید که در عوض یک حرفه حرفه ای خیرخواه تنها به دنبال ارسال چند نامه فروش است، شما یک فلا را که برای ارسال ده ها ایمیل در روز در مورد یک طراحی سایت دوستیابی جدید تنظیم کرده اید، قرار داده اید. با انتخاب تنظیم حریم خصوصی دامنه، شما قادر به جاسوسی هر کسی که در حال برنامه ریزی برای استفاده WHOIS به عنوان ابزار بازاریابی شخصی خود است.

امنیت هاستینگ طراحی سایت خود را در نظر بگیرید

متاسفانه هیچ تضمینی وجود ندارد که طراحی سایت شما هرگز هک شود یا هویت شما هرگز به سرقت رفته نخواهد رسید. هکرها امروز از تکنولوژی بسیار پیچیده استفاده می کنند.با این حال، اطلاعات شخصی شما که در دسترس قرار می گیرید، بیشتر احتمال دارد که شما یک هدف بشوید. فقط نام، آدرس پستی، شماره تلفن و آدرس ایمیل ارائه شده توسط WHOIS را با عکس خود و روز تولد خود از فیس بوک یا توییتر ترکیب کنید، برخی از گذرواژه های غیر امن شما را اضافه کنید و یک غریبه کاملا در مورد همه چیز وجود دارد آنها باید برای شما سخت کار کنند.حریم خصوصی دامنه یک وعده نیست، اما می تواند مانع مهمی برای هر کسی که علاقه مند به استفاده از اطلاعات شخصی شما با هدف ضعیف است.

حریم خصوصی دامنه طراحی سایت شما

اگر شما ابراز نظرات قوی در اینترنت، مقابله با موضوعات حساس و یا فروش یک محصول بحث انگیز هستید، این ممکن است به اندازه کافی برای شما باشد که به طور جدی به حفظ حریم خصوصی دامنه توجه داشته باشید. با انتخاب اطلاعات شخصی خود از بین می رود، شما از تماس تلفنی عصبانی، نامه های نفرت انگیز، یا به طور بالقوه چیزی بسیار بدتر، و به خودتان آرامش می دهید. یا ممکن است خودتان را در طیف مخالف پیدا کنید. هر کس دوست دارد آنچه شما انجام می دهید. آنها نمی توانند به اندازه کافی از شما دریافت کنند شما عملا یک ستاره هستید در حالی که شما ممکن است خوانندگان وبلاگ یا مشتریان کسب و کار کوچک خود را دوست داشته باشید، این به این معنا نیست که شما میخواهید همیشه با آنها برخورد کنید. در این وضعیت، حریم خصوصی دامنه به شما آرام و آرامی می دهد.

حفظ خریداری دامنه طراحی سایت در پسوندهای متفاوت مهم می باشد

بیایید بگوئیم که شما یک کارآفرین هستید و سالهاست که در مورد ماجراجویی بزرگ بعدی خود رویای میبینید. شما نام شرکت خود را انتخاب کرده اید، حتی دامنه کامل را ثبت کرده اید، و به محض اینکه صندوق های مناسب، افراد مناسب و فضای اداری مناسب را دریافت می کنید، همه چیز از بین می رود. به غیر از کسی شما را درباره خرید نام دامنه شما از شما ایمیل فرستاده است. در واقع، تعداد زیادی از مردم به شما در مورد آن ایمیل ارسال می کنند. آنها التماس می کنند، سعی می کنند مذاکره کنند، پول ارائه دهند و تهدید کنند. و در حالی که چند صد دلار یا حتی چند هزار در کیف یا کیف پول شما خوب است، فقط روی رویای شما ارزش ندارد. با حفظ حریم خصوصی دامنه، خود را در تلاش برای حرکت به این شرایط ناراحت کننده پیدا نخواهید کرد. شما می توانید مکالمه را قبل از آنکه حتی با شروع دادن اطلاعات شخصی خود در دسترس نباشد، پایان دهید.

هنگامی که حریم خصوصی دامنه بهترین انتخاب نیست

در حالی که ما بسیاری از موارد خوب را در مورد اینکه چرا حفظ حریم خصوصی دامنه سرمایه گذاری ارزشمند است، وجود دارد، شرایط خاصی وجود دارد که ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. اگر نام، آدرس پستی، شماره تلفن و ایمیل شما قبلا در طراحی سایت شما گچ شده باشد، نه به طور کلی در اینترنت، پس حریم خصوصی دامنه به شما کمک زیادی نمی کند. شما ممکن است متوجه شوید که نمایش اطلاعات شخصی شما در WHOIS به دیگران اعتماد بیشتری نسبت به کسب و کار شما و خدماتی که شما باید ارائه دهید، بیشتر می شود. در این مورد، تکان دادن دست در حریم خصوصی دامنه چیز خوبی است.اگر قصد دارید دامنه خود را منتقل کنید، ممکن است بخواهید تا هر زمان که مایل است تنظیم کنید. ثبت نامکنندگان اطلاعات WHOIS شما قبل از انتقال دقیق هستند.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید