افراد و شرکت ها و کسب و کارهایی که قصد دارند یک وب سایت را به هر دلیلی راه اندازی نمایند اکثراً از مباحث فنی طراحی سایت اطلاع چندانی ندارند و در بسیاری موارد نیز نیازی به اطلاع از آن ندارند. هر فردی بدون پیش زمینه در مورد طراحی سایت و مدیریت سایت می تواند به مدیریت یک سایت بپردازد و برای اینکار شرکت طراحی وب سایت که کار آنها را انجام می دهد در یک آموزش چند ساعته آنها را از هر لحاض آماده می کند که بتوانند سایت خود را مدیریت کنند. در این نوشتار به بررسی معنی و مفهوم اصطلاحات رایج در طراحی سایت پرداخته ایم تا آمادگی بیشتری در هنگام مراجعه به شرکت های طراحی وب داشته باشید. اینکه وب سایت شما در چه زمینه ای است و قصد طراحی سایت پزشکی، طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت شرکتی دارید تفاوتی در اصل قضیه به وجود نمی آورد.

مفاهیم مهم طراحی سایت 

مفاهیم اقدام و فونت و JPEG در طراحی سایت


یکی از مفاهیم و اصطلاحات مهم در ساخت سایت درخواست برای اقدام می باشد که باید در سایت شما درخواستی جذاب و گیرا وجود داشته باشد تا توانایی این را داشته باشد که کاربران را به مشتری تبدیل کرده و آنها را تحریک به انجام عمل مورد نظر شما کند. حال اینکه عمل مورد نظر شما می تواند شرکت در نظر سنجی و یا مطالعه محتوا یا خرید در سایت و دانلود و موارد بسیاری دیگر باشد. اصطلاح بعدی فونت می باشد که زیر مجموعه هایی نظیر فونت انگلیسی و نحوه نوشتن متن سایت را نیز شامل می گردد. اندازه فونت و فونت اصلی و خوانا بودن و وضوح و بسیاری موارد دیگر را نیز باید در انتخاب فونت های سایت خود لحاض نمایید. مورد بعدی فایل های  می باشد که این قابلیت را دارا هستند که بدون اینکه کیفیت آنها کاهش چشمگیری داشته باشد آنها را فشرده سازی کرده و حجم آنها را کم کرد. از این نوع فایل می توانید برای بالا بردن سایت استفاده کنید بدون اینکه تصاویر کیفیت خود را از دست بدهند.

مفاهیم مهم طراحی سایت 

اثر محو شدگی و تگ های عنوان در طراحی سایت


اصطلاح دیگر اثر محو شدگی یا شیب می باشد که به یک تکنیک طراحی سایت اطلاق می شود که در آن یک رنگ و یا چند رنگ در یکدیگر محو می شود. کاربرد این مورد در تصاویر بیشتر دیده می شود و باعث می شود که تصاویر استفاده شده در سایت جذاب تر باشند و فضای بیشتری را برای درج محتوا در اختیار داشته باشیم. تگ های عنوان نیز که در بهینه سازی سایت کاربرد بسیار زیادی دارند و اهمیت زیادی هم باید به آنها داد اصطلاح دیگری است که باید در این نوشتار به آن اشاره کنیم. تگ های عنوان به چند بخش تقسیم می شوند که عبارتند از H1 و H2 و H3 و غیره که به ترتیب اهمیت و کلمات کلیدی شما می باشند.مهمترین تگ نیز همان تگ H1 می باشد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید