طراحی سایتزمانی که به هر طریقی با طراحی سایت در ارتباط می باشیم با مفاهیم و کلمات مختلفی برخورد می کنیم که آشنایی با مفاهیم آنها می تواند کمک زیادی به بهتر شدن طراحی سایت ما کرده باشد. یکی از این واژگان کلیدی و پُر استفاده وب سایت می باشد. در تعریف وب سایت می توان گفت؛ وب سایت به یک محیط آنلاین گفته می شود که محتوای خود (از هر نوع فایلی) را در یک زیر عنوان به نام دامنه گردآوری کرده است و در واقع یک واحد مستقل اطلاعاتی می باشد. در مورد محتوا در طراحی سایت و وب سایت هر نوع فایلی شامل تصاویر و ویدئوها و فایل های متنی مانند word و pdf و متون مختلف را می توان در وب سایت قرار داد. وب سایت ها در یک سرور راه اندازی می شوند و اصولاً یک موضوع خاص را پوشش می دهند و برای مثال در حوزه طراحی سایت و سئو سایت فعالیت دارند یا در حوزه پزشکی و ... کار می کنند. اهداف و برنامه ها و نیز شیوه بازاریابی و جذب کاربران در وب سایت و محتوا و مواردی از این قبیل باعث تفاوت بین وب سایت ها می شود.

وب سايت 

مفاهیم مهم در وب سایت


قبل از هر چیزی به تعریف مفاهیم خود وب سایت بپردازیم که از دو کلمه «وب» و «سایت» تشکیل شده است که در طراحی سایت اهمیت زیادی دارد که بتوان آنها را از یکدیگر تمایز داده و تفکیک کنید. در تعریف وب، به فضای آنلاینی اشاره می شود که تعداد زیادی سایت که می توان به میلیاردها سایت نیز تخمین زد را شامل می گردد، فارغ از اینکه این سایت ها در چه کشوری قرار دارند و در چه حوزه ای فعالیت می کنند. وب به صورت یکپارچه از پیوستگی میان شبکه های مختلف کامپیوتری به وجود آمده است در حالی که سایت بسیار جزئی تر بوده و فقط می توان در تعریف سایت گفت، یک واحد کوچک از این دنیای گسترده وب. بنابراین چه از نظر گستردگی تعریف و چه از نظر کارکرد و اهداف این دو مفهوم کاملاً متفاوت می باشند و در عین حال به یکدیگر معنا می دهند.

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید