یکی از ابزارهای آنالیز سئو وب سایت Screaming Frog می باشد که وب سایت را مورد بازنگری قرار دهد اشتباهات و خطاها را که می تواند در عملکرد سایت تاثیر منفی بگذارد را مشخص می کند. Screaming Frog برنامه کاربری دستکاپ می باشد که بر روی سیستم شما ذخیره می شود و لینک ها، تصاویر، فایل CSS کدها و غیره را از منظر سئو سایت مورد کاوش قرار می دهد. آنالیز بهینه سازی سایت به صورت اتوماتیک توسط این نرم افزار صورت می گیرد و دیگر نیازی نیست که شما به شخصه به پروسه آنالیز بپردازید. شما می توانید این برنامه را از لینک http://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/ دانلود نمایید که در پلتفرم ویندوز، Mac و Ubuntu قابلیت دسترسی دارد و با گرفتن لیسانس می تواند URI های بیشتری را مورد بررسی قرار دهد. حال به منظور آنالیز می بایست مراحل زیر را انجام دهید.  URL را در اسپایدر وارد نمایید . دقت داشته باشید که روت صفحه اصلی را گذاشته باشید و سپس Start را کلیک نمایید اگر می خواهید subdomains را نیز مورد آنالیز قرار دهید باکس Crawl All Subdomains در تنظیمات را تیک بزنید.
مبتنی بر سایز وب سایت شما، این پروسه چندین دقیقه زمان خواهد گرفت. می توانید کدهای شرایط HTTP را که در طراحی سایت شما استفاده شده را تحت تب ‘Response Codes’  نگاه بیندازید. مهم ترین شرایط کدها در قالب زیر می باشد.
•    200: OK
•    301: Permanent redirect
•    302: Temporary redirect
•    404: Not found
•    500: Server error
•    503: Unavailable
در Screaming Frog شما می توانید لینک ها را آنالیز نمایید و آدرس ها را بر اساس طول آنها در یک ستون مرتب می کند. فراموش نکنید که فیلتری بر مبنای کاراکترهای ASCII ، حروف بزرگ و حروف کوچک قرار دهید در غیر اینصورت با مشکل روبه رو خواهید شد.

Screaming Frog در سئو سایت اهمیت زیادی دارد و بهتر است هنگام طراحی سایت و بهینه سازی سایت (سئو) به آن توجه شود.

در تب page titles هر صفحه می بایست عنوان مختصی داشته باشد و مهم ترین کلمه کلیدی می بایست استفاده شود. در تب Meta Descriptions در نتیجه جستجوهای موتور های جستجو نمایش داده می شوند. بهتر است که کمتر از  160 کاراکتر باشد. در آنالیز وب سایت شما تمامی این موارد تمامی نرم افزار بررسی می شود. همچنین از Screaming Frog ،برای ایجاد و بررسی XML Sitemap که در تحلیل محتوای سایت توسط موتور جستجو استفاده می شود. که این گزینه را با  قرار دادن تنظیمات بر Sitemaps > Create XML Sitemap می توان لحاظ نمود.

با استفاده از برنامه کاربری Screaming Frog   شما می توانید چندین سایت را از منظر سئو ( بهینه سازی سایت) مورد بررسی قرار دهید و تمامی عکس ها، لینک ها، کدها که در مبحث سئو وب سایت تاثیرگذار خواهد بود را آنالیز می نماید. این نرم افزار رایگان می بایست در طراحی سایت به منظور بهبود بخشیدن مورد استفاده قرار گیرد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید