طراحی سایت و درج تصاویر مقولهمورد توجه در سئو سایت می باشد.

 

طراحی سایت و درج تصاویر مقوله مهمی است که در مقوله  سئو سایت مورد توجه قرار می گیرد. چگونه تصاویر را بدون اینکه سرعت لود صفحه سایت را پایین آورد و یا حتی در سئو سایت تاثیر منفی بگذارد در طراحی وب سایت خود بگنجانیم. درج تصویر به منظور تفهیم بهتر مطالب بسیار اثرگذار می شود و همواره بهره گیری از تصاویر گرافیکی زیبا در طراحی سایت مورد توجه قرار می گیرد. حال چه اصولی را در درج تصاویر در طراحی سایت می بایست رعایت نماییم تا مطابق اصول سئو سایت رفتار نموده باشیم. در ادامه به توضیح این موارد می پردازیم.

 

نام گذاری تصاویر در طراحی سایت

پس از انتخاب تصویر مناسب با مطلب در طراحی سایت، می بایست نامی مناسب را انتخاب نماییم. سعی نمایید برای تصاویر نامی مرتبط با کلمه کلیدی سایت و نیز مرتبط با مطلب فراهم نموده انتخاب نمایید تا تاثیرگذاری مناسب را در سئو سایت شما داشته باشد. کلمه کلیدی خود را در ابتدا و سپس کلمه مرتبط با مطلب را در نام تصویر بگنجانید. در اینصورت بهترین فرمت نامگذاری تصویر را براساس اصول سئو ایجاد نموده اید.

 

کاهش حجم تصاویر

در گام بعدی می بایست سایز و حجم فایل عکس را کاهش دهید تا در لود تصاویر در طراحی سایت با مشکل برخورد ننمایید. سایز عکس را در پیکسل مناسب انتخاب نمایید و سپس حجم تصویر را کاهش دهید. البته توجه داشته باشید که تصویر بد کیفیتی را ایجاد ننموده باشید.

 

تگ Alt و عنوان برای تصاویر

تگ Alt متنی ست که با قرارگیری موس بر روی تصویر نمایش داده می شود. توجه نمایید که حتما تگ Alt را در طراحی سایت برای تصاویر خود درج نمایید و نیز در بخش توضیحی شرح مختصری در خصوص موضوع عکس و ارتباط آن با کلمات کلیدی طراحی سایت خود ایجاد نمایید.

 

تگ اشتراک گذاری عکس

اگر در تگ <head> طراحی سایت خود قطعه کد زیر را درج نمایید موجب اشتراک گذاری عکس در شبکه های اجتماعی می شود. همچنین عکس را در خطی جدا از مطلب قرار دهید.

<meta property="og:image" content="http://example.com/link-to-image.jpg" />

 

Sitemaps تصاویر

می توانید تعداد تصاویری که در هر مطلب درج می نمایید را در فایل  sitemapsطراحی سایت خود بیان نمایید.  Sitemapsکمک می نماید که گوگل مطالب را بهتر ایندکس نماید پس بنابراین در سئو تصاویر گام موثری را خواهید داشت.

طراحی سایت و درج تصاویر مقوله مهمی است که در مقوله  سئو سایت مورد توجه قرار می گیرد.  تصاویر را بدون اینکه سرعت لود صفحه سایت را پایین آورد و یا حتی در سئو سایت تاثیر منفی بگذارد در طراحی وب سایت خود بگنجانیم. 
ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید