کد فونت در طراحی سایت

 

 

 

 

 

فونتfont صفحه طراحی سایت یکی از المان های مهم در خوانا بودن هرچه بهتر خواهد بود. حتی در برخی نقاط شاید درنظر داشته باشید فونت font متفاوتی را به نمایش بگذارد که در صورت عدم تمایل به استفاده از عکس می بایست فونت انتخابی خود را در کدهای css در صفحه طراحی سایت خود بگنجانید. انتخاب فنوت مناسب در فرمت و نمایش زیبا موجب جلب نظر کاربر می شود که در سئو سایت و بهینه سازی سایت تاثیر مثبتی دارد. در ادامه نکاتی که در خصوص استفاده از کد فونت font در صفحه طراحی وب سایت شما وجود دارد بیان خواهیم نمود.

 


کد font family در طراحی سایت


به واسط کد font family می توانید نوع فونت خود مشخص می نمایید و بدین واسط فونت شما در کل صفحات طراحی وب سایت شما و یا در کلاس خاص که در بخش خاصی از صفحه طراحی وب سایت شما می باشد تعیین می گردد.


p {
font-family: "Times New Roman", Times, serif;
}

 

در کد بالا سه نوع فونت را برای پاراگراف های موجود در صفحه طراحی سایت تعیین شده است که ابتدا فونت اولی بکار گرفته می شود و در صورت عدم وجود فونت Times New Roman در سیستم کاربر دیگر فونت ها به ترتیب استفاده می شوند. به واسط کد font-family می توانید هر نوع فونت انتخابی خود را در صفحه طراحی سایت خود درج نمایید.البته می بایست در نظر داشته باشید که فونت هایی که اغلب در سیستم کاربران موجود نمی باشند را در می بایست به صورت font face درج نمایید بطوریکه که پس ار بارگذاری صفحه طراحی وب سایت شما فونت در سیستم کاربر نصب گردد.با زیباتر نمودن صفحه طراحی سایت خود در سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت خود اثرگذار باشید.

 


Font style در طراحی سایت


فونت استایل font style نوع نمایش فونت را در صفحه طراحی سایت بیان می نماید. نوع ایتالیک ، خط دار و معمولی مواردی است که به واسط کد font style در طراحی وب سایت شما بیان می گردد.

 


p.normal {
font-style: normal;
}

p.italic {
font-style: italic;
}

p.oblique {
font-style: oblique;
}

 

font size در طراحی وب سایت


Font size می تواند اندازه فونت را در صفحه طراحی سایت شما تعیین نماید. کد زیر این امر را به نمایش می گذارد.


h1 {
font-size: 40px;
}

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید