چگونه کلمات کلیدی را در محتوا طراحی سایت خود استفاده نماییم؟

 

 

 

 

 

با تغییراتی که در اصول سئو سایت شده است این سوال ذهن برخی سئوکاران را به خود جلب نموده است که آیا استفاده از کلمات کلیدی و نیز تکرار آن در رنکینگ براساس آن کلمه کلیدی موثر است! با توجه به بحثی که در خصوص کاربرپسند بودن طراحی سایت و محتوا می گردد آیا هنوز هم تکرار کلمات کلیدی می تواند اثرگذاری ویژه ای در بهینه سازی سایت شما داشته باشد. شاید سوال برخی از محتوا نویسان طراحی سایت این باشد که در چه تعدادی باید کلمات کلیدی را تکرار نماییم و یا در چه تعداد صفحاتی می بایست این کلمات کلیدی را تکرار نمایید. شاید تکرار کلمات کلیدی موضوعی است که در گوگل پسند کردن طراحی سایت معنا می گردد اما با مطرح شدن موضوع کاربرپسند نمودن طراحی وب سایت و اثرگذاری آن در سئو می توانیم موضوعیت تکرار کلمات کلیدی را با چالش رو به رو نماییم زیرا که از نظر کاربر تکرار کلمات کلیدی نه تنها جالب بلکه نامطلوب نیز قلمداد می گردد.

 

 

نقش تکرار کلمات کلیدی در محتوا

 

شاید بسیار دیده باشید که تیتر و یا کلمه ای خاص را در گوگل جستجو نموده باشید و صفحاتی را با این موضوع به واسط عنوان و نام صفحه به نمایش گذاشته باشد بدون اینکه به تکرار دفعات آن کلمه کلیدی بپردازد. در واقع اگر جستجو نمایید خواهید دید که به واسط تیتر و یا عنوان های مختلفی لیستی از صفحات طراحی سایت ها را بدون اینکه دقیقا همان کلمه و یا تیتر را آورده باشند به نمایش می گذارد. با تمام اینها هنوز نیز خواهیم دید که وجود همان کلمه کلیدی در صفحه ای از طراحی سایت موجب نمایش آن در نتایج جستجو گرفته است و در واقع وجود همان کلمه کلیدی و تیتر در محتوا به عنوان آیتمی در الگوریتم های گوگل قرار می گیرد.

 

 

تعداد دفعات تکرار کلمات کلیدی

 

اینکه بخواهیم بگوییم دقیقا چندبار کلمه کلیدی را در محتوا تکرار نماییم معیار مناسبی نمی باشد اما اگر بخواهیم برای آن یک عدد و مقداری اختصاص دهیم شاید مطلوب باشد که بگوییم یکبار در عنوان صفحه طراحی سایت خود ، یکبار در عناوین داخلی ، یکبار در متاتگ توضیحات ، دو یا سه بار هم در محتوا. اگرچه تعداد بیان شده تنها مقدار نمی باشد اما حالت مطلوبی از تعداد دفعات تکرار کلمه کلیدی می باشد. با انجام این امر و در نظر گرفتن کاربرپسند بودن سایت ، در سئو وب سایت و بهینه سازی سایت خود می توانید موثر عمل نمایید.

 

 

 

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید