آیا طراحی Resposive تنها روش مناسب طراحی سایت برای موبایل است؟

گوگل بعد از ماه ها اخطار سرانجام الگوریتم جدیدی عرضه نمود که mobile friendly بودن سایت را عامل رتبه بندی و بهینه سازی سایت در نظر گرفته است. این به معنای متفاوت بودن نتایج جستجوی گوگل در موبایل با نتایج جستجو در نسخه رومیزی سایت است. سایت هایی که از طریق جستجوی موبایل کسب امتیاز نمایند، اصطلاحا mobile friendly هستند.
در حالی که گوگل به طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا سایت توصیه نموده ولی جایگزین هایی برای این نوع طراحی سایت نیز وجود دارد.

جایگزین های طراحی Responsive

دو جایگزین اصلی برای طراحی وب سایت واکنش گرا، بکارگیری قالب های پویا و جداسازی آدرس اینترنتی موبایل است. هر دو راهکار نیز نسخه موبایل هستند که نیاز به محتوای موبایل جداگانه دارند. مزیت این نوع از نسخه های موبایل ایجاد سریعتر صفحات است که مخصوصا برای بازاریانی که نیاز به ایجاد سریعتر صفحات برای پرداخت امور بازاریابی دارند اهمیت بیشتری دارد.


1-بکارگیری قالب های پویا

بکارگیری پویا، فرآیند استفاده از کدهای متفاوت برای urlهای یکسان است که بستگی به دستگاهی که دسترسی به آدرس دارد نیز می باشد. مزیت این شیوه که در سئو سایت قابلیت مهمی است توانایی یکی کردن محتوای نسخه موبایل و رومیزی در آدرس یکسان است. این امر به معنای توانایی موتورهای جستجو در دیدن و درنظرگرفتن محتوا در نسخه رومیزی به عنوان علامت رتبه بندی و بهینه سازی وب سایت است حتی زمانی که نسخه موبایل را به کار می برید.
متاسفانه در این روش اشکالات متعددی از جمله پیاده سازی مواردی است که منجر به نارضایتی کاربران و نیاز به سئو نمودن سایت می گردد.


2-جداسازی آدرس موبایل

جداسازی آدرس موبایل مانند سایت morevisibility.com و m.morevisibility.com به شما امکان ایجاد ساده تر صفحات موبایل و مناسب نمودن محتوا برای مخاطبین نسخه موبایل سایت را می دهد. متاسفانه این روش نیز گاهی منجر به نسخه ضعیفی از سایت می گردد که روشی بی فایده برای کسب کاربران موبایل است.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید