چرا سایت شما در لیست سیاه گوگل افتاده است!!!

 

 

 

 

بلک لیست black list یا لیست سیاه گوگل ، لیستی که هیچ طراحی سایتی نمی خواهد در آن قرار بگیرد. پاک شدن سایت از گوگل که به عنوان قوی ترین موتور جستجو می باشد می تواند بحش مارکتینگ و نیز ترافیکی بسیاری از طراحی وب سایت ها را مورد چالش قرار دهد. اما سوالاتی که در این زمان مطرح می گردد این می باشد که آیا سایت من در لیست سایه گوگل قرار گرفته است یا خیر؟ چرا سایت من در لیست سیاه گوگل قرار گرفته است؟ در ادامه به بیان اصول سئو سایت و بهینه سازی سایت که در بیان دلایل قرار گرفتن سایت در لیست سیاه گوگل می باشد خواهیم پرداخت.

 

 

آیا سایت من در لیست سیاه گوگل قرار گرفته است؟

 

اولین روش برای یافتن پاسخ این سوال مراجعه به گوگل وب مستر می باشد.

https://www.google.com/webmasters/tools/

 

به این مسیر مراجعه نمایید. گوگل به صاحب طراحی سایت پیغام های خود را در این مسیر قرار می دهد. مواردی که مرتبط با سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت شما می شود در گوگل وب مستر به صورت اخطار و پیام بیان می گردد. اگر سایت شما در لیست سیاه گوگل قرار گرفته باشد پس می بایست پیامی در این خصوص در گوگل وب مستر مشاهده نمایید. روش دیگر برای دریافت اینکه در لیست سایه گوگل قرار گرفته باشید این است که افت شدیدی در رنکینگ طراحی سایت خود در کلمات کلیدی متفاوت احساس نمایید و ترافیک خود را به طور ناگهانی از دست می دهد.

 

 

دلایل قرارگیری در لیست سیاه گوگل

 

چه دلایلی موجب می شود که طراحی سایت شما در لیست سیاه گوگل قرار بگیرد. در ادامه به بیانی در این خصوص خواهیم پرداخت.

 

 

بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا در حجم بالا که به واسط آن با تولید یک محتوا در حجم بالا و سپس انتشار آن در صدها سایت ایجاد می گردد. به واسط این امر شما خواهید توانست صدها لینک بدست آورید اما گوگل متوجه این امر خواهد شد و در نتیجه برای پنالتی شدن طراحی سایت شما اقدام می نماید.

 

 

خرید و فروش لینک

 

یکی دیگر از مواردی که موجب پنالتی شدن سایت شما می شود خرید لینک می باشد. بسیاری از افراد در نظر دارند که با خرید لینک از سایت های معتبر، اعتبار و رنکینگ خود را افزایش دهند اما پس از برداشتن لینک امتیاز منفی را در سئو طراحی سایت شما خواهد داشت و حال تصور نمایید که شما خرید بک لینک را در حجم بالایی داشته باشید. در این صورت پنالتی شدن طراحی سایت خود را در ذهن داشته باشید. پروفایل لینک سازی خود را در فرمت طبیعی حفظ نمایید و به خرید لینک اقدام ننمایید. همچنین فروش بک لینک نیز موجب اعتبار بخشی منفی به سایت شما خواهد شد. اگر لینک های موجب در سایت خود را به طور مرتب تغییر نمایید باید بدانید که گوگل متوجه پروسه فروش لینک برای شما خواهد شد. همچنین اینکه لینک های خارجی که به صورت فالو می باشند برای سئو سایت شما مناسب نمی باشند.

 

 

تکرار بیش از حد کلمات کلیدی

 

 تکرار بی رویه و بی معنی کلمات کلیدی علاوه بر کاربرپسند نبودن، اثرگذاری منفی را در سئو سایت و بهینه سازی سایت خواهد داشت. در مقابل تکرار بی رویه کلمات کلیدی به تولید محتوا در حوزه کسب وکاری خود بپردازید و سعی نمایید کلمات کلیدی را در محتاو بگنجانید.

 

 

تکرار نامناسب anchor text

 

فرض نمایید تمامی بک لینک ها و لینک گذاری هایی که طراحی سایت شما دارد براساس یک کلمه کلیدی باشد. در این صورت غیر طبیعی بودن فرمت لینک گذاری شما امر بدیهی می باشد. اصول سئو روالی طبیعی و پیوسته دارد فلذا هر عاملی که این فرمت طبیعی را دچار مشکل نماید در بهینه سازی وب سایت اثرگذاری منفی خواهد داشت.

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید