انواع محتوا در استراتژی بازاریابی تولید محتوا


تولید و خلق محتوا همانند جعبه ای از شادی است که بسته به توان خود در جهت بهینه سازی سایت قابل بهره برداری است. کلمات دارای قدرت عظیمی هستند، بگونه ای که با استفاده از آنها مخاطب را جذب نموده، لبخند را بر لب نشانده یا غمگین نموده و یا با کلمات همچون اسلحه ای قلب مخاطب را نشانه گرفته تا تاثیر مطلوب را در جهت اهداف سایت بگذارد. شغل تولید کننده محتوا (نویسنده) تمیز دادن و مرتب نمودن محتوا از میان همه مطالب و محتواهای درهم و برهم و آشفته است.

برندهای مختلف بعد از طراحی سایت با استخدام نویسنده های حرفه ای برای تولید بهترین محتواها سعی در ارتقا سئو سایت و افزایش رتبه بندی آن هستند. البته تمامی صاحبان سازمان ها قادر به پرداخت هزینه های بالا برای کسب محتوای معتبر نیستند.

بدون نگرانی، در حال حاضر خود فرد با مطالعه و درک انواع تولید محتوا در جهت اهداف سازمان، نیز می تواند به بازاریابی محتوا بپردازد. نگارش محتوای معتبر و مناسب به سختی طراحی وب سایت نیست و تنها نیاز به اصطلاحا بال و پر دادن به قوه تخیل و نگارش خود، برای به پرواز درآوردن ایده های ناب و محتوای غیرتکراری است.


در این مقاله به معرفی انواعی از محتواها پرداخته که در ترکیب استراتژی بازاریابی محتوا و سئو وب سایت قابل بهره برداری است.

بلاگ:

با ایجاد امکان بلاگ گذاری در روند ساخت سایت و نگارش بلاگ در مورد موضوع جاری یا موضوعات مورد علاقه افراد، لایک و اشتراک گذاری و ترافیک بیشتری را برای سایت ایجاد کنید.

اینفوگرافیک:

با بهره گیری از اینفوگرافیک که تصویری خلاصه شده یا نموداری از مطالب همراه با جزییات است، روند مشاهده و به خاطرسپاری مطلب را سریعتر نمایید.

ویدیو:

به دلیل به خاطرسپاری آنچه که مردم می بیندد استفاده از ویدیو جالب، تاثیر زیادی در انتقال مطلب و کلمات مدنظر شما خواهد داشت.

Meme:

ایده یا مفهومی که می تواند در فرمت تصویر یا ایمیل یا ویدیو باشد که ویروس مانند از شخصی به شخص دگیر در دنیای اینترنت و شبکه های اجتماعی پخش می گردد. استفاده از meme تاثیر فراوانی در کسب مخاطبین مفید و ارتقا سئو دارد.

شخصیت های کارتونی و کمیک:

استفاده از شخصیت های به یادماندنی کارتونی یا کمیک در روند بازاریابی تولید محتوا برای جذب مخاطب مفید خواهد بود.

مصاحبه با رهبران و نماینده های حوزه کاری:

در هر زمینه کسب و کار و خدمات، رهبران و نمایندگان موفقی وجود دارند که با مصاحبه با این افراد فعال در حوزه کاری خود، مردم را نسبت به محصولات و خدمات خود اگاه تر نماییم.

کتاب الکترونیکی:

با استفاده از ebook حاوی متن جالب و مناسب در زمینه محصولات و خدمات، آگاه سازی کاربران را تسهیل نمایید.

با ترکیب تکنیک های بالا در ایجاد محتوا گویا سبدی مملو از گل های مختلف فراهم کرده اید که انواع نیازهای مخاطب را در آن لحاظ نموده اید و گام بزرگی در بهینه سازی وب سایت خود برداشته اید.

 

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید