چگونگی تغییر URL ورود به WordPress

 

با توجه به دلایل امنیتی و افزایش احتمال آسیب پذیری و هک سایت توسط هکرها، وبمسترهایی که سیستم مدیریت محتوا را در طراحی سایت سیستم وردپرس انتخاب کرده اند، مبادرت به انتقال و یا تغییر صفحه ورود پیش فرض نموده تا هم از لحاظ امنیتی ریسک خطر را کاهش دهند و هم از لحاظ جذب مخاطب و بهینه سازی سایت موثر باشد.

حال پس از بیان این مقدمه وارد مراحل عملی انجام این مهم در فرایند ساخت سایت می گردیم.
همان طور که احتمالا حدس زده اید در طراحی وب سایت این کار با کمک از یک پلاگین(افزونه) امکان پذیر است.

پلاگین های زیادی برای این منظور وجود دارد که سه مورد از کاربردی ترین آنها که در سئو وب سایت نیز موثر است، نمونه های زیر است:
1-Custom Login URLش
HC Custom WP-admin URL-2
WPS Hide Login-3

که در اینجا به اختصار پلاگین WPS Hide Login را معرفی نموده. این پلاگین فوق العاده سبک بوده و باعث down شدن سایت یا بالا نیامدن آن نمی گردد و از جهت سئو سایت نیز این پلاگین توصیه می گردد. این پلاگین آدرس پیش فرض را پاک نمی کند، بلکه به سادگی آن را از دسترس خارج می نماید. در عوض دسترسی کاربران به ادمین وردپرس از طریق آدرسی است که جدیدا ایجاد شده. یکی از مزیت های استفاده از این پلاگین در بازگشت آدرس ورود به حالت پیش فرض قبلی، بعد از پاک کردن این پلاگین است.


برای نصب این نرم افزار مراحل زیر را رفته: ابتدا در بخش داشبورد وردپرس بر روی گزینه Plugins و بعد روی Add New رفته و پلاگین موردنظر را جستجو و انتخاب نموده و گزینه نصب و سپس اکتیو را زده و اینگونه مراحل نصب و فعال سازی آن به پایان می رسد.

نکته کلیدی: به محض زدن دکمه اکتیو، پلاگین، دسترسی به آدرس صفحه پیش فرض ورود wp-admin و wp-login را خواهد بست و آدرس صفحه ورود به مدیریت را به آدرس پیش فرض www.example.com/login تغییر خواهد داد. حتما به محض تغییر، آدرس ترجیح داده شده و جدید را یادداشت نمایید، چون شما قادر به دسترسی به سایت از روش استاندارد نخواهید بود. برای ورود آدرس دلخواه باید در گام آخر بر روی دکمه setting و سپس گزینه General رفته و در پایین صفحه در فضای خالی آدرس ورود مدنظر را تایپ نموده و سپس دکمه ذخیره را زده. حال در صورتی که آدرس ورود پیش فرض قبلی را در مرورگر وارد نمایید با پیغام خطا روبرو خواهید شد ولی با تایپ آدرس جدید همان صفحه آشنای ورود به مدیریت سیستم وردپرس را در مرورگر مشاهده خواهید کرد.

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید