طراحی وب

تبدیل محتوای صفحات استاتیک

 باید بدانید که بسیاری از کاربران جوملا، قبلا وب سایتی به صورت HTML و CSS داشته‏اندو حالا به لحاظ قابلیت های قابل ملاحضه ی جوملا به استفاده از این برنامه روی آورده اند. در این مقاله قصد داریم نحوه ی تبدیل محتوای سایت به جوملا را به شما خواننده ی محترم بيان کنیم .
برای این تبدیل مراحل زیر را طی کنید :
در قسمت مدیریت جوملا بر روی گزینه ی افزودن <مطلب جدید> کلیک نمایید .حتما دقت کنید گزینه ی نمایش در صفحه ی اول،خیر باشد .
اگر تعداد صفحات شما کمتر از 20 صفحه است،گزینه های مجموعه و بخش را بدون تغییر به صورت قبلی باقی بگذارید .
اما در مورد مطالب، شما باید فقط محتوای قبلی را کپی و در ویرایشگر قرار دهید و در کل کار راحتی را پیش رو دارید.در برخی از مواقع در فرمت HTML کدهایی وجود دارند که باید حذف شوند.می توانید محتوا در یک ویرایشگر ساده(مانند notepad) کپی کرده ،حذفیات لازم را انجام داده و سپس کپی آن در ویرایشگر جوملا قرار دهید .بعد از این مراحل مطلب را ذخیره نمایید .
اکنون باید با استفاده از یک منو، مطلب را در سایت نمایش دهید.به بخش مدیریت مراجعه کنید وگزینه ی Main Menu را انتخاب و در صفحه ی باز شده بر روی آیکون جدید در نوار ابزار کلیک نمایید تا صفحه ی جدیدی باز شود. گزینه ی مطلب را کلیک و سپس بر روی گزینه نمایش مطلب خاص کلیک نمایید . در صفحه ی باز شده عنوان آیتم منو را وارد نموده و از قسمت پارامترهای اصلی بر روی دکمه ی انتخاب کلیک کنید تا مطلب مربوط به این آیتم منو را انتخاب شود .
ظاهر سایت
یا از یکی از قالب‏های آماده جوملا استفاده و یا اینکه قالب مورد نظر خود را با استفاده از HTML یا CSS طراحی نمایید .

طراحی سایت نونگار پردازش