طراحی سایت


آشنایی با یو ایکس و یو آی در طراحی سایت

تعریف یو ایکس و یو آی در طراحی سایت یو ایکس مخفف کلمه ای انگلیسی به معنای حس تجربی است که طراحی سایت به کاربرانش منتقل می کند . یو آی نیز مخفف کلمه ای انگلیسی و به معنای هر چیز قابل رویتی که بازدیدکنندگان در طراحی سایت مشاهده می کنند ، می باشد .
در تعریفی کلی تر ، یو ایکس یا ( تجربه کاربری ) به فرآیندی در طراحی سایت گفته می شود که در آن با ایجاد جذابیت بصری بیشتر در طراحی سایت و حس رضایت و اطمینان بیشتر ، بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتری را جذب طراحی سایت و در نتیجه خرید از سایت می نمایند . در این فرآیند اگر محصولاتی برای فروش در طراحی سایت داشته باشیم ، میزان کارآمدی آن را افزایش می دهیم .
فرآیندی یو آی یا ( رابط کاربری ) ، فرآیندی قدیمی تر و با سابقه تر نسبت به یو ایکس می باشد و یو آی به ظواهر محصولات در طراحی سایت می پردازد به گونه ای که کاربر پسند باشد و مشتری را به خود جذب نماید . در واقع نقش یو ایکس و یو آی ، بویژه در طراحی سایت های فروشگاهی ، کمک به فروش بیشتر محصول می باشد که با استفاده از جذاب تر نمودن محصولات و افزودن امکانات و خدمات برای مشتریان و در نتیجه بهبود رضایت مشتریان ، این امر میسر می گردد .

طراحی سایت

تفاوت های اصلی یو ایکس و یو آی در طراحی سایت

1. یو ایکس در راستای کاربردی تر کردن طراحی سایت فعالیت می کند اما یو آی به ظاهر و زیبایی آن می پردازد .
2. یو ایکس به کاربران طراحی سایت این امکان را می دهد تا به اهداف خود در خصوص خرید و سایر دریافت سایر سرویس ها ، راحت تر دستیابی پیدا نمایند اما یو آی ارتباطات احساسی که از ظاهر طراحی سایت به کاربر منتقل می شود را فراهم می نماید .
3. در طراحی سایت ، ابتدا فرآیند یو ایکس و سپس فرآیند یو آی انجام می شود .
4. یو ایکس از یو آی کامل تر می باشد زیرا علاوه بر ظاهر محصول به جوانب آن همچون نوع خدمات رسانی و رضایت مشتریان نیز توجه دارد اما یو آی تنها به زیبایی و جذابیت ظاهری محصول می پردازد .
5. پهنای باند مورد نیاز برای طراحی سایت که از جدید ترین و کاربردی ترین مقالات وب سایت نونگار پردازش می باشد را نیز مطالعه نمایید.

طراحی سایت

نتیجه گیری کلی :

یک طراحی سایت موفق فرآیند یو ایکس و یو آی را همزمان اعمال می نماید ، زیرا اگر محصولی یو آی و یا ظاهر مناسب داشته باشد ( از تصاویر ، ویدیو ها و دیاگرام های خوبی برای آن استفاده شده باشد ) اما یو ایکس و یا کارکرد آن ضعیف باشد ( نوع خدمات رسانی و نحوه ی استفاده ی مشتری از آیکون ها دشوار و یا کم باشد ) آن محصول فروش بالایی نخواهد داشت . همچنین اگر بالعکس ، مشتریان به راحتی بتوانند محصول را خریداری و از امکانات و خدمات فروش استفاده نمایند ( یو ایکس قوی ) اما آن محصول با تصاویر و ظاهر نامناسب ( یو آی ضغیف ) ارائه گردد ، همچنان محصول فروش کمی خواهد داشت زیرا مشتریان کمتری را به خود جذب می نماید .

طراحی سایت

 

مطالب مرتبط:
طراحی سایت طراحی وب سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت کرمانشاه طراحی سایت شیراز طراحی سایت تبریز سئو سایت شیراز سئو سایت تبریز طراحی اپلیکیشن در تهران طراحی سایت تهران طراحی سایت مشهد طراحی سایت کرمان طراحی سایت اراک طراحی سایت مازندران طراحی سایت اصفهان طراحی سایت قزوین طراحی سایت رشت طراحی سایت گیلان طراحی سایت ارومیه طراحی سایت شهرکرد طراحی سایت کاشان طراحی سایت خراسان جنوبی طراحی سایت گرگان طراحی سایت شاهرود طراحی سایت بوشهر طراحی سایت زنجان طراحی سایت بندر عباس طراحی سایت ساوه طراحی سایت اردبیل طراحی سایت گلستان طراحی سایت هتل طراحی سایت درج آگهی طراحی سایت تالار پذیرایی طراحی سایت خودرو طراحی سایت آتلیه عکاسی طراحی سایت املاک طراحی سایت دانشگاه مجازی طراحی سایت خبرگزاری طراحی سایت تخفیف گروهی طراحی سایت مزون طراحی سایت فروش فایل طراحی سایت موزیک طراحی سایت بیمه طراحی سایت شرکتی طراحی سایت داروخانه