سئو که در زبان فارسی از آن تحت عنوان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یاد می‌کنند از سرواژه عبارت انگلیسی search engine optimization است .

برتری شما در برابر سایر رقبا و به صفحه نخست و لینک‌های ابتدایی رسیدن به سئو و تکنیک‌های آن گره خورده است. با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت می‎توانید ، کسب‌وکار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید و به درآمد بهتری برسید. توجه کنید که ممکن است برخی از افراد به شما قیمت های بسیاری پایینی را پیشنهاد کنند و ادعا کنند که میتوانند سایت شما را به رتبه خوبی برسانند.

این ادعا غلط نیست ، اما سئو به دوسته سئو سیاه و سئو سفید تقسیم می‌شود و ممکن است این افراد روشهای سئو سیاه را در نظر داشته باشند. اصول سئو کلاه سفید در طراحی سایت باید انجام شود. با پیشرفت الگوریتم های موتور جستجو فهمیدن این که سایت شما با چه روشی به رتبه بالایی رسیده است، چندان سخت نیست. در صورتی که گوگل متوجه این مساله شود عواقب بدی در انتظار شما خواهد بود و اصطلاحا دامنه و صاحب آن تنبیه می‌شوند و در لیست سیاه گوگل قرار می‌گیرند.

استفاده از روش های سئو سیاه اعتماد گوگل را نسبت به شما و سایت تان سلب خواهد کرد و برای جلب اعتماد دوباره مسیر سختی را پیش رو خواهید داشت. الگوریتم های گوگل و چگونه کار کردن آن ها همانند یک راز هستند، این مساله استراتژی گوگل برای جلوگیری از دور زدن قوانین توسط متخلفان است. همین امر سبب شده است تا کار متخصصان سئو سخت شود و افراد نتوانند به سادگی به این حوزه ورود کنند. شما باید برای بهینه سازی ساخت سایت خود از یک متخصص سئو کار کمک بگیرید که دانش و تجربه کافی را در زمینه ساخت سایت در گوگل داشته باشد .

سئو سایت

با توجه به استقبال و وجود سایتهای متعدد در هر نوع خدمات و محدودیت نمایش سایتها در صفحه اول گوگل حکمأ هدف همه دارندگان سایت کسب مشتری در بستر وب سایتها شده است و این مهم را میتوان به سه دسته کلی تقسیم کرد : سئو سفید – سئو سیاه – تبلیغات در گوگل که هر نوع از دسته بندی ها به نوبه خود نیازمند تکنیکها و روشهای محتلفی برای سئو سایت خواهند بود که با معماری های خاص خود باعث سئو سایت شما میشود.
تفکیک و تمیز این موضوع که برای نوع کار شما کدام روش میتواند کاربردی تر باشد را به کارشناس نونگار واگذار کنید که بیش از بیش سال با چندین چندین روش موفق به درآمدزائی در بیش از 4200 وب سایت شده اند!

سئو سایت

بهینه سازی سایت

وقتی هدف ما از داشتن سایت ایجاد کسب درآورد در دنیای بسیار شلوغ اینترنت است می بایست بدنبال بهترین و مناسبترین راهکار برای بهینه سازی سایت خود باشیم.
تیم فنی و تحلیلی نونگار برای چنین پروژه هائی علاوه بر بررسی کیفیت و تکنولوژی تولید سایت و آمالیز رقبا با استفاده از دانش و از همه مهمتر تجربه چندیدن و چند ساله خود برای مشتریان خود یک ساختار و نقشه راه در شروع کار طرح ریزی خواهد کرد تا عطف به آن نقشه به راحتی سفارش دهنده بتواند موقعیت و مسیر طی شده در نتقشه را بررسی و اعمال نظر نماید.

انواع سئو

سئو و بهینه سازی سایت خود به سه بخش اساسی تقسیم می‌شود که برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است به همه این بخش ها توجه شود .

سئو تکنیکال (فنی)

سئو تکنیکال به بخش‌های تکنیکی یک سایت توجه می‌کند ، مواردی مثل ایندکس شدن راحت صفحات و مناسب بودن قالب سایت در این دسته قرار می‌گیرد. همانطور که می‌دانید قالب استاندارد و مناسبی که گفتیم در بخش طراحی سایت پیاده سازی می‌شود. پس برای اینکه بتوان در بخش سئوی سایت خوب عمل کرد لازم است به این بخش در طراحی سایت توجه شود و سایت زمینه آماده شدن برای سئو را داشته باشد. به عبارت دیگر سایت طراحی شده باید سئو پذیر (سئو بیس) باشد .

سئو داخلی (on-page seo)

این بخش شامل یافتن کلمات کلیدی ، آنالیز سایت های رقیب ، لینک سازی داخلی ، تولید محتوای سئو شده ، و در کل امور مربوط به سئو در داخل سایت است. در نظر داشته باید قبل از شروع همکاری با شرکت طراحی سایت مورد نظرتان بر روی انجام سئو توسط شرکت یا خودتان توافق کنید چرا که سئو و بهینه سازی در تعرفه طراحی سایت تاثیر گذار است.

سئو خارجی (off-page seo)

برای رسیدن به لینک های نخست گوگل لازم است در این بخش نیز سرمایه‌گذاری کنید. پیش از فعالیت بر روی سئوی خارجی ابتدا مطمئن شوید که روی سئوی خارجی سایت به خوبی کار شده باشد. لازمه رسیدن به سئوی خارجی، سئوی داخلی و لازمه سئوی داخلی سئوی تکنیکال است. در واقع اگر روی سئوی داخلی کار نکرده باشید کار کردن روی سئوی خارجی چندان نتیجه ای به همراه نخواهد داشت .
رقبای شما در صفحه اول گوگل از مهمترین و سرسخت ترین رقبا هستند برای رقابت با این سایت ها لازم است به لینک سازی اصولی و هدفمند بپردازید. با لینک سازی درست علاوه بر بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو، به اعتبار دامنه نیز می‌افزایید. سئوی خارجی را میتوان شامل مواردی مثل خرید بک لینک، ریپورتاژ آگهی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و ... دانست.

خدمات سئو

به مجموعه اقداماتی که انجام یگردد تا عطف به نتیجه شود در عرف خدمات سئو میگویند ولی این خدمات می بایست متناسب با نوع فعالیت سایت و بازار مخاطب و هدف تعین گردد و استفاده از یک راهکار برای همه فعالیتها حتمأ کاربردی نیست از همین رو ابتداعأ می بایست سایت شما توسط یکی از کارشناسان با تجربه نونگار تحلیل و بررسی گردد و سپس با عنایت به سایت شما و قیاس آن با عملکرد موفق آموز انجام شده توسط رقبای شما برای شما خدمات سئو تعریف گردد.

افزایش رتبه سایت

همانطور که میدانیم، موتور جستجوگر گوگل برای هر سرچی که کاربران انجام میدهند اقدام به نمایش دو مدل گزارش میکند که معمولأ 7 سایت را با ادورز ( 4 سایت در بالا و 3 سایت در پائین ) و 9 تا 10 سایت را نیز از میان بهترین سایتهای موجود که مطابق با دستورالعملهای خود گوگل وبمستر بهتره شده اند نمایش میدهد.
بیشک افزایش رتبه نمایشی سایت هدف متعالی همه دارندگان سایت است و این مهم باعث به چالش کشیدن توان وبمسترها و شرکت های مدعی افزایش رتبه سایت شده است. اصلأ نمیتوان یک راهکار مشخص و یک دستور العمل جامع برای این امر تحریر کرد ولی منطقأ بهترین و مطوعن ترین روش را میتوان انجام دستور العملهای خود خود دانست.

افزایش رتبه سایت

افزایش بازدید سایت

اگر صرفأ هدفان از سئو سایت ایجاد و یا افزایش بازدید سایت باشد اصلأ نیازی به رعایت استانداردها و هزینه بالای وبمستر و .. ندارید بلکه با کمک افزونه ها و سایتهای بسیار زیادی که وجو دارد می توانید با هزینه بسیار کم و بدون داشتن تخصصی خاص در خصوص سئو اقدام به این امر نمائید که نهایتأ الکسای سایت شما نیز به صورت چشمگیری تنزل خواهد یافت .
به این مهم دقت فرمائید که در چنین روشی اصلأ نباید انتظار داشته باشید که رتبه نمایشی سایت شما بهبود پیدا کند و سایت شما در نتایج ابتدائی گوگل بیاید ولی برعکس این موضوع دور از ذهن نیست!

افزایش بازدید سایت

افزایش رتبه گوگل

اگر برای ساخت سایت از گوگل ادورز استفاه می فرمایید به راحتی با افزایش بوجه می توانید انتظار افزایش رتبه گوگل را در زمانی بسیار کوتاه داشته باشید ولی اگر هدفتان از افزایش رتبه گوگل انجام مجموعه اقداماتی فنی می باشد اصلأ در انتخاب پیمانکار و مجری عجله نکنید و در این خصوص تأمل و تحقیقات لازم را اناجام دهید .
صرف ادعای به انجام بدون داشتن سابقه کاری عطف به نتیجه در این کار حکایت همان طبل تو خالی خواهد بود و فقط باعث اطلاف زمان در این دوران بسیار رقابتی خواهد شد .

افزایش سرعت سایت

سرعت نمایش سایت شما برای مخاطب عادی و بازدید کنند عمومی سایت برای گوگل بسیار بسیار مهم است. کلأ برای گوگل امنیت و سرعت و راحتی یوزرهائی که به سایت شما معرفی میکند دارای ارزش زیادی است.
برای افزایش سرعت سایت علاوه بر داشتن یک سرویس میزبانی و هاستینگ قوی می بایست در کدنویسی سایت نیز از فیچرهای استاندارد برمند شوید و بتوناید با آنالیزرهای گوناگون سایت را از حیث کدنویسی و ... بررسی تکنیکال و ویژه نمائید. این قضیه در نونگار توسط همکاران هاستینگ ابتداعأ رصد و سپس به واحد بهینه سازی و برنامه نویسی واگذار میگردد.

سئو و تولید محتوا

مهمترین، بهترین و مفیدترین کاری که در راستاری بهینه سازی سایت میتوان انجام داد تولید محتواست. محتوا اصلی ترین بخش یک سایت و دلیلی است که کاربر در گوگل به جستجو می‌پردازد، پس باید در راستای نیاز کاربر و هدف سایت به تولید محتوا بپردازید. یک محتوای خوب از نظر سئو اصولی دارد که باید حتما رعایت شود اما یک محتوای خوب از نظر مخاطب محتوایی است که به نیاز کاربر پاسخ گوید خصوصا در طراحی سایت شرکتی که محتوا علمی و یا تخصصی در خصوص شرکت مورد نظر است محتوا اهمیت زیادی دارد.
محتوا می‌تواند در قالب های متفاوتی باشد و نیازی نیست حتما به صورت متنی باشد، یک محتوای خوب محتوایی است که با جذابیت بصری مطالعه و صفحه سایت را برای کاربر یکنواخت نکند. این جذابیت بصری می‌تواند شامل فیلم و عکس‌های مرتبط با موضوع باشد. برای مثال در طراحی سایت فروشگاهی محتوایی جذاب است که که تصاویر با کیفیت از محصول داشته باشد تا کاربر با خیال آسوده خرید کند. هر چه محتوا و طراحی صفحه سایت جذاب تر باشد کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کند، به این زمان ماندگاری کاربر در سایت می‌گویند. هرچه زمان ماندگاری کاربر بیشتر باشد، برای سئو سایت مفید تر است چرا که موتور جستجو به این باور می‌رسد که این سایت محتوای مناسبی برای کاربر داشته است.

سئو سازی سایت

سئو سازی سایت

برای داشتن سایتی سئو می بایست از ابتدا و در زمان طراحی سایت از الگوریتم ها و باید و نباید های گوگل کاملأ استقبال نمائید و طراحی سایت شما نباید بنا به صلاحدید و یا دستور شما از افزونه ها و ماژولهای غیر استاندارد استفاده نماید زیرا این موضوع برای گوگل بسیار حائذ اهمیت است.
سئو سازی سایت می بایست با توجه به اهداف و کلمات کلیدی سایت با طراحی و تولید اختصاصی صفحات فرود و یا در اصلاح لندینگ پیجها استارت بخورد تا باعث عدم ترافیک و تراکم ورئدی در صفحه ای خاص از سایت شود که شاید محتوای قوی نیز در مورد کلمه جستو شده توسط کاربر نداشته باشد.

بهبود سئو

اکثر دارندگان سایتهای اینترنتی به هر روشی برای سئو سایت خود اقدام کرده اند، یا خودشان با مطالعه و نصب افزونه این هدف را دنبال کرده اند و یا با همکاری و کمک شرکتهای مدعی سئو در این مورد فعالیت داشته اند که منجر به نتیجه ضعیف و یا بعضأ قوی نیز شده است ولی هم اکنون با بهبود سئو بدنبال ارتقاء وضعیت نمایشی سایت خود هستند.
این موضوع بیشک تخصصی تر از زمانی است که شما برای اولین بار در حال سئو سایت هستند یعنی بهبود سئو به مراتب سختر و تکنیکال تر سئو اولیه سایت است و شرکتهای محدودی نیز همچون نونگار ادعای انجام چنین امری را دارند.

بالا آوردن سایت

برای اینکه سایت خود را به روش سئو سفید در نتیجه گوگل بالا بیاورید می بایست از عملکرد و مجموعه اقدامات انجام شده توسط سایر رقبا و همکاران خود در دنیای وب که نتیجه گرفته اند کاملأ آگاهی داشته باشید یعنی بررسی کنید که چرا سایت رقیب شما با کلمه مدنظر شما هم اکنون دارای رتبه در صفحه اول گوگل است.
آنالیز رقبا راه را برای شما خیلی هموار میکند زیرا نیاز به صحیح و خطا کردن کمتری دارید و از همان راهی که ایشان رفته اند و گوگل نیز تأیید کرده و منجر به بالا آوردن سایت شده است استفاده خواهد کرد.

ثبت سایت در گوگل

برای اینکه بتوانیم انتظار داشته باشیم که سایت ما در نتیجه گوگل نمایشی بالا داشته باشد، ابتداعأ می بایست سایت و موقعیت فعالیت خود را در نقشه و سامانه های گوگل ثبت نمائیم. این مهم متأسفانه با توجه به تحریمهای گوگل در حال حاضر زمانگیر شده است ولی می بایست با روشهای خاصی که همه شرکتهای سئو کار دارند انجام شود و یا در آتی نیز توسعه یابد.

طراحی سایت در گوگل

این سوال همیشه وجود دراد که آیا در خود گوگل نیز می توان سایت طراحی کرد؟ جواب این سوال بله است و در حال حاضر نیز پلانهای بیزینسی بسیار زیادی از سمت گوگل معرفی شد است ولی بدلیل تحریم ایران در این ضمینه بیزینسهای کشور ما خیلی موفق عمل نکرده اند.
نکته حائذ اهیمیت اینکه اکثر این پلتفرمها به صورت رایگان توسط گوگل ارائه می شود و شما میتوانید به راحتی سایت خود را در گوگل طراحی سایت و توسعه دهید.

نمایش سایت در گوگل

شما به دنبال اشخاصی نگردید که می خواهند سایت خود را در گوگل نمایش دهند بلکه بدنبال افرادی باشید که این نیت را ندارند! بله دقیقأ همین است، اکثر صاحبان سایت همین هدف را دارند که نمایش سایت در گوگل آنها رتبه ای بالا داشته باشد.
همت خودتون رو جلب کنید و اصلأ به این فکر نباشید که آوازه شما و کارتان در دنیای واقعی چقدر قدمت دارد و یا ازتولید کننده و ارئه دهنده اصلی هستید و آن سایتها برای تأمین به شما مراجعه میکنند. همه آنها در دنیای وب رقبای سرسخت شما هستند.

سئو گوگل

برای گوگل این مهم که سایت شما به چه نحوی سئو شده است خیلی خیلی مهم است. صرف اینکه شما یک افزونه برای سئو گوگل نصب کرده اید اصلأ برای گوگل ارزشی ندارد.
برای گوگل تکریم مخاطبینش از جایگاهی بالا برخورد دار است یعنی اگه بدنبال سئو گوگل پسند هستید باید ابتداعأ دقت کنید به راحتی مخاطبین در سایت که خود این کلمه را می توان یک دنیا معنی کرد. سایت شما سریع لود شود سایت شما امن باید و راحت بتوان در همه قسمهای آن گشت و ... پس با درایت زیاد اقدام به جذب و عقد پیمان با شرکتهای سئو کار باشید.

رفع مشکلات سایت

حل مشکلات سایت چه در خصوص سرویسهای میزبانی و هاستینگ و چه در مورد رفع مشکلات سایت که وبمستر گوگل اعلام میکند می بایست برای داراندگان سایت دارای اهمیت ویژه باشد.
اگر هر شرکت و یا شخصی شما روشی غیر منطقی و یا خدائی نکرده غیر عقلانی را پیشنهاد کرد شک نکنید که به نتیجه نمیرسید. رفع مشکلات سایت و نگهداری سایت به صورت ایمن و برطرف کردن مشکلات را سرلوحه کلیه اقدامات قرار دهید و سعی کنید با روشی منطقی و با رفع مشکلات سایت که عمدتأ توسط همه آنالیزورها نیز قابل استخراج است شروع کنید از مشاوره و تبادل نظر با کارشناسان مدعی سئو سفید همچون نونگار اصلأ دریغ نکنید با همه مشورت کنید و از همه بپرسید و سپس خودتان تفکر کنید و منطقی ترین راه را انخاب کنید.

هزینه سئو

سئو سایت تضمینی

بسیاری از صاحبان مشاغل و سایتهای اینترنتی بدنبال شرکتی هستند که ارائه دهنده خدمات سئو تضمینی باشند یعنی می خواهند بدون هیچ اقدامی از جانب خودشان بتوانند سایت خود را در نتایج صفحه اول گوگل نمایش دهند! این مهم را با هم بررسی کنیم که به نظر شما در خصوص نوع کلمه مورد نظر شما چند سایت در حال حاضر در دنیای وب وجود دارد و تفکر کنید که کدام صاحب سایت این نیت و آرزو رو ندارد که سایت خود را با سئو تضمینی به نتایج بالای گوگل بکشاند.
همانطور که خودتان نیز به این نتیجه رسیدین تعاد رقبای شما در دنیای مجازی بسیار بسیار بیشتر از دنیای واقعی است زیرا هزینه تأسیس یک سایت به مراتب خیلی خیلی کمتر از خرید و یا اجاره یک مغازه است پس نتیجه میگیریم که در کنار فعالیت فنی شرکتهای مدعی سئو همچون نونگار خودتان نیز میبایست تولید محتوای تکنیکال و کاربر پسند نمائید تا این مهم محقق گردد.

افزایش سئو سایت

افزایش رتبه نمایشی سایت و یا افزایش سئو سایت نیازمند پیش فرضهائی چون: رفع معایب و مشکلات اعلامی وبمستر گوگل و ایجاد مکانی امن برای بررسی رباتهای گوگل می باشد از همین رو هسته و ساختار سایت کنونی شما بسیار تأثیرگذار است برای افزایش سئو سایت شما استفاده از قالبهای آماده با توجه به عدم رعایت انحصار نویسی و ایجاد ساختاری تکراری می تواند بدترین انتخاب برای صاحبان سایتهای باشد که به نیت کسب درآمد در اینترنت اقدام به طراحی سایت می نمایند.

قیمت سئو سایت

بسته به تکنیک و نوع سئو ( سیاه / سفید / تبلیغاتی ) می توان چهار چوب های مختلفی برای قیمت طراحی سایت و قیمت سئو سایت اعلام و برآورد نمود. به طور مثال در سئو سیاه چون هدف زودبازده بودن است و نه اصرار به مانگاری به راحتی مجری میتواند برای شما بک لینک خریداری کند و حجم بالائی از ترافیک را بر روی سایت شما روانه نماید ولی در سئو سفید بدلیل نیت اجرا و هدف بر مانگاری اصلأ این روش توسط کارشناسان سئو انجام نمشود از همین رو نفر سعت نیروی فنی بیشتری مصرف خواهد شد که تأثری مستقیم بر روی قیمت سئو سایت که به شما اعالم میشود خواهد داشت .
شاید در ابتدا سئو به نظر شما پر هزینه برسد و فکر کنید هزینه زیادی برای سئو و تولید محتوا میپردازید اما اینطور نیست. برای این که ببینید آیا سئو این ارزش را دارد یا خیر باید هزینه را نسبت به فایده بسنجید. فایده‌ای که سئو برای شما خواهد داشت و در افزایش فروشتان بسیار زیاد است ، و نه تنها هزینه اولیه را جبران می‌کند بلکه سود شما از فروش -خدمات ، محصولات و یا حتی تبلیغ - را چندین برابر می‌کند.
در نظر داشته باشید که برای رسیدن به هر چیز با ارزشی لازم است بهایی پرداخت شود. در فرآیند سئوی سایت لازم است صبوری پیشه کنید تا نتیجه را ببینید، سئو سایت یک فرآیند زمانبر است. یکی از مهمترین مزایای سئو این است که برخلاف تبلیغات (که نتیجه آن کوتاه مدت است) نتیجه آن به صورت دراز مدت باقی می‌ماند، گاهی نتیجه سئو تا سالها باقی خواهد ماند. اما مساله ای که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید از سئو غافل شد ، زیرا روز به روز به تعداد رقبا افزوده می‌شود. همچنین الگوریتم های گوگل مدام در حال تغییر و تکمیل شدن هستند، پس لازم است یک متخصص سئو فعالیت سایت را به صورت دانم در نظر داشته باشد تا از رقبا عقب نمانید. هزینه سئو در انواع سایت ها می تواند متغییر باشد برای مثال طراحی سایت آگهی و طراحی سایت خبری از جمله سایت های پرکار با رقبای سرسخت هستند که به مراتب هزینه بالاتری خواهند داشت.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید