سئو که در زبان فارسی از آن تحت عنوان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یاد می‌کنند از سرواژه عبارت انگلیسی search engine optimization است .

برتری شما در برابر سایر رقبا و به صفحه نخست و لینک‌های ابتدایی رسیدن به سئو و تکنیک‌های آن گره خورده است . با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت می‎توانید ، کسب‌وکار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید و به درآمد بهتری برسید . توجه کنید که ممکن است برخی از افراد به شما قیمت های بسیاری پایینی را پیشنهاد کنند و ادعا کنند که میتوانند سایت شما را به رتبه خوبی برسانند .

این ادعا غلط نیست ، اما سئو به دوسته سئو سیاه و سئو سفید تقسیم می‌شود و ممکن است این افراد روشهای سئو سیاه را در نظر داشته باشند . اصول سئو از طریق سئو کلاه سفید در طراحی سایت باید انجام شود. با پیشرفت الگوریتمهای موتور جستجو فهمیدن این که سایت شما با چه روشی به رتبه بالایی رسیده است ، چندان سخت نیست . در صورتی که گوگل متوجه این مساله شود عواقب بدی در انتظار شما خواهد بود و اصطلاحا دامنه و صاحب آن تنبیه می‌شوند و در لیست سیاه گوگل قرار می‌گیرند . شما میتوانید در این لینک آشنایی با سئوی کلاه سیاه در طراحی سایت را مطالعه کنید.

استفاده از روش های سئو سیاه اعتماد گوگل را نسبت به شما و سایت تان سلب خواهد کرد و برای جلب اعتماد دوباره مسیر سختی را پیش رو خواهید داشت .

الگوریتم های گوگل و چگونه کار کردن آن ها همانند یک راز هستند ، این مساله استراتژی گوگل برای جلوگیری از دور زدن قوانین توسط متخلفان است .

همین امر سبب شده است تا کار متخصصان سئو سخت شود و افراد نتوانند به سادگی به این حوزه ورود کنند . شما باید برای کار روی سایت‌تان از یک متخصص سئو کار کمک بگیرید که دانش و تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد .

انواع سئو

سئو و بهینه سازی سایت خود به سه بخش اساسی تقسیم می‌شود که برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است به همه این بخش ها توجه شود .

بهینه سازی سایت برای اولین رتبه سایت

سئو تکنیکال (فنی)

سئو تکنیکال به بخش‌های تکنیکی یک سایت توجه می‌کند ، مواردی مثل ایندکس شدن راحت صفحات و مناسب بودن قالب سایت در این دسته قرار می‌گیرد .

همانطور که می‌دانید قالب استاندارد و مناسبی که گفتیم در بخش طراحی سایت پیاده سازی می‌شود .

پس برای اینکه بتوان در بخش سئوی سایت خوب عمل کرد لازم است به این بخش در طراحی سایت توجه شود و سایت زمینه آماده شدن برای سئو را داشته باشد .

به عبارت دیگر سایت طراحی شده باید سئو پذیر (سئو بیس) باشد .

سئو داخلی (on-page seo)

این بخش شامل یافتن کلمات کلیدی ، آنالیز سایت های رقیب ، لینک سازی داخلی ، تولید محتوای سئو شده ، و در کل امور مربوط به سئو در داخل سایت است .

سئو خارجی (off-page seo)

برای رسیدن به لینک های نخست گوگل لازم است در این بخش نیز سرمایه‌گذاری کنید .

پیش از فعالیت بر روی سئوی خارجی ابتدا مطمئن شوید که روی سئوی خارجی سایت به خوبی کار شده باشد .

لازمه رسیدن به سئوی خارجی ، سئوی داخلی و لازمه سئوی داخلی سئوی تکنیکال است . در واقع اگر روی سئوی داخلی کار نکرده باشید کار کردن روی سئوی خارجی چندان نتیجه ای به همراه نخواهد داشت .

رقبای شما در صفحه اول گوگل از مهمترین و سرسخت ترین رقبا هستند برای رقابت با این سایت ها لازم است به لینک سازی اصولی و هدفمند بپردازید .

با لینک سازی درست علاوه بر بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو ، به اعتبار دامنه نیز می‌افزایید . سئوی خارجی را میتوان شامل مواردی مثل خرید بک لینک ، ریپورتاژ آگهی ، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و ... دانست .

سئو و تولید محتوا

مهمترین ، بهترین و مفیدترین کاری که در راستاری بهینه سازی سایت میتوان انجام داد تولید محتواست . محتوا اصلی ترین بخش یک سایت و دلیلی است که کاربر در گوگل به جستجو می‌پردازد ، پس باید در راستای نیاز کاربر و هدف سایت به تولید محتوا بپردازید .

یک محتوای خوب از نظر سئو اصولی دارد که باید حتما رعایت شود اما یک محتوای خوب از نظر مخاطب محتوایی است که به نیاز کاربر پاسخ گوید .

محتوا می‌تواند در قالب های متفاوتی باشد و نیازی نیست حتما به صورت متنی باشد ، یک محتوای خوب محتوایی است که با جذابیت بصری مطالعه و صفحه سایت را برای کاربر یکنواخت نکند .

این جذابیت بصری می‌تواند شامل فیلم و عکس‌های مرتبط با موضوع باشد . هر چه محتوا و طراحی صفحه سایت جذاب تر باشد کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کند ، به این زمان ماندگاری کاربر در سایت می‌گویند . هرچه زمان ماندگاری کاربر بیشتر باشد ، برای سئو سایت مفید تر است چرا که موتور جستجو به این باور می‌رسد که این سایت محتوای مناسبی برای کاربر داشته است .

هزینه سئو

هزینه سئو

شاید در ابتدا سئو به نظر شما پر هزینه برسد و فکر کنید هزینه زیادی برای سئو و تولید محتوا میپردازید اما اینطور نیست .

برای این که ببینید آیا سئو این ارزش را دارد یا خیر باید هزینه را نسبت به فایده بسنجید . فایده‌ای که سئو برای شما خواهد داشت و در افزایش فروشتان بسیار زیاد است ، و نه تنها هزینه اولیه را جبران می‌کند بلکه سود شما از فروش -خدمات ، محصولات و یا حتی تبلیغ - را چندین برابر می‌کند.

در نظر داشته باشید که برای رسیدن به هر چیز با ارزشی لازم است بهایی پرداخت شود . در فرآیند سئوی سایت لازم است صبوری پیشه کنید تا نتیجه را ببینید ، سئو سایت یک فرآیند زمانبر است . یکی از مهمترین مزایای سئو این است که برخلاف تبلیغات (که نتیجه آن کوتاه مدت است) نتیجه آن به صورت دراز مدت باقی می‌ماند ، گاهی نتیجه سئو تا سالها باقی خواهد ماند .

اما مساله ای که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید از سئو غافل شد ، زیرا روز به روز به تعداد رقبا افزوده می‌شود . همچنین الگوریتم های گوگل مدام در حال تغییر و تکمیل شدن هستند ، پس لازم است یک متخصص سئو فعالیت سایت را به صورت دانم در نظر داشته باشد تا از رقبا عقب نمانید .

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید