عمدتاً واحد های مربوط به ثبت دامنه به منظور ترویج استفاده از دامنه ir. امکان ثبت دامنه رایگان را برای تمامی افراد فراهم کرده است . قبل از ثبت دامنه باید آشنایی با انواع دامنه یا دامین را بدانید. در واقع با استفاده از قابلیت ثبت دامنه رایگان به صورت صد در صدی رایگان انجام خواهد شد و در واقع هیچ گونه پرداختی از سوی مشتریان و کاربران انجام نمی شود . توجه داشته باشید که استفاده از این سرویس رایگان برای تمامی افراد آزاد بوده اما بر اساس تقاضای زیاد متقاضیان به منظور ارائه این سرویس فقط از طریق Lottery امکان پذیر می باشد ، به گونه‌ای که استفاده از آن فقط به شانس افراد بستگی دارد . به منظور ثبت دامنه رایگان تنها لازم است که به هنگام ثبت دامنه کد ثبت دامنه رایگان را وارد نمایید . از این رو دامنه ir به مدت یک سال به صورت رایگان برای شما ثبت خواهد شد . توجه داشته باشید آن دسته از دامنه هایی که به صورت رایگان به ثبت رسیده ‌اند همچون دیگر دامنه ها از یکسری امکاناتی همچون مدیریت مالکیت و Whois ، تعیین NS و هاست دلخواه ، انتقال مالکیت و قابلیت های دیگری برخوردار هستند و به طور کلی هیچ گونه تفاوتی با دامنه هایی که با پرداخت وجه به ثبت میرسند ندارند .

قیمت دامنه

D1

 8 لوگو شرکت طراحی سایت نونگار پردازش
com. 350,000(تومان)
net. 400,000(تومان)
org.390,000(تومان)
ir. 20,000(تومان)
co.915,000(تومان)
eu350,000(تومان)
us415,000(تومان)

D2

 7 لوگو شرکت طراحی سایت نونگار پردازش
info.500,000(تومان)
biz.615,000(تومان)
de.370,000(تومان)
asia500,000(تومان)
.co.com790,000(تومان)
news.680,000 (تومان)
site.510,000(تومان)

کاربران محترم دقت داشته باشند که کد ثبت سیستم نام دامنه رایگان توسط برخی از سایت ها به صورت روزانه در اختیار کاربران قرار می گیرد ، البته بر اساس سهمیه روزانه که در سایت های مختلف در نظر گرفته شده معمولاً این کد را به صورت تصادفی تغییر می ‌دهند و سپس افراد می ‌توانند خیلی راحت از آن استفاده کنند .

اگر شما با چنین مشکلی مواجه شدید که به هنگام وارد نمودن کد با خطای کد تخفیف وارد شده پذیرفته نشد ، در واقع این مسئله یعنی اینکه افراد دیگری بیشترین استفاده را از آن برده اند . اما نباید نگران این مسئله شوید ، چرا که باز هم امکان استفاده از دامنه رایگان برایتان وجود دارد . تنها به منظور این کار کافی است که منتظر تغییر کد در صفحات سایت هایی که کد قرار می دهند باشید . معرفی دامنه در طراحی سایت یعنی چه؟ جالب است بدانید برخی از سایت ها در وبسایت خویش قرعه کشی راه می ‌اندازند . به گونه ای که با ایجاد قرعه کشی در میان اعضا یک کد تخفیف به عنوان ثبت دامین دامنه رایگان را هدیه خواهند داد . معمولاً اینگونه قرعه کشی ها به صورت خودکار به واسطه سیستم سایت صورت می پذیرد و در نهایت نتایج حاصل از آن بر اساس ثبت نام هایی که کاربران انجام داده ‌اند از طریق ایمیل و یا هر راه پیشنهادی دیگر سایت ها به شخص برنده اعلام خواهد شد و آنان می توانند از کد تخفیف نهایت استفاده را ببرند .

ثبت دامنه مجانی

طریقه ایجاد هاست رایگان

پیش از همه بایستی نسبت به اینکه هاست وردپرس رایگان به شکل ایرانی و خارجی چگونه تهیه می‌ شود تا بتوانید خودتان این کار را به راحتی انجام دهید و همچنین وب سایت را با توجه به آن پیش ببرید . در واقع برای این کار دو بخش استفاده از هاستینگ ایرانی و خارجی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته که ما در اینجا به توضیح هاستینگ ایرانی و مراحل آن پرداخته ایم .

ثبت دامنه مجانی چگونه است

دامنه رایگان

شما می ‌توانید با مدنظر قرار دادن شرایط و قابلیت ‌ها یک دامنه رایگان برای وبسایت خویش برگزینید یا برای دامنه خود هزینه ای را پرداخت کنید ، اما توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید یک سایت دائمی داشته باشید توصیه می کنیم برای دامنه خود هزینه ای را پرداخت کنید ؛ زیرا دامنه های رایگان تا هنگامی در مالکیت شما قرار دارند که فرد دیگری برای آن هزینه را صرف نکرده باشد . بنابراین وجود سایت های مانند سایت Freenom به منظور انتخاب دامنه رایگان موجود است که شما از طریق ثبت نام و به کارگیری آنان طی یک مدت زمان کوتاهی یک دامنه در اختیار دارید و قادر هستید که به طور موقت آن دامنه را مورد استفاده قرار دهید .

هاست رایگان چیست ؟

وب هاستینگ روندی است که به واسطه آن یک فضا بر روی سرور های اختصاصی قدرتمند داده می شود و همه فایل های مرتبط با راه اندازی یک وب سایت در چنین فضای سرویس دهنده و میزبان قرار می گیرد . اغلب سرور ها بر اساس دیتا سنتری که از آن استفاده می شود به طور معمول امکانات و قابلیت های بیشماری را در اختیار مالکان هاست قرار می دهد . پیش از اینکه هرگونه اقدامی درباره دریافت هاست رایگان با هاست هزینه دار انجام دهید بایستی تمامی نکات مربوط به هاست را در نظر داشته باشید . به طور کلی باید بتوانید برای این سوال که شما بر اساس نوع و کاربری سایت خویش چقدر فضای میزبانی و چقدر میزان پهنای باند ماهیانه نیاز دارید ؟ پاسخ هایی را پیدا کنید . هر شخص هنگام طراحی و یا راه اندازی وبسایت می ‌تواند یکی از هاست ها و پایه سیستم ویندوز یا سیستم لینوکس را به دست آورد . اگر قصد دارید در هزینه های خود تا حد زیادی مقرون به صرفه عمل کنید و از هاست رایگان استفاده کنید بایستی بدانید که با توجه به نوع کاربرد ، وب سایت مخصوص شما بازدید کننده زیادی دارد یا نه ؟ آیا موضوع وب سایت با قوانین و قواعد سایت های ارائه دهنده ی free hosting از هماهنگی و انسجام برخوردار است ؟ همچنین از جمله مهمترین موضوعات قابلیت هایی است که با دریافت این میزبان وب در اختیار شما قرار می گیرد .

آموزش ثبت دامنه رایگان

۱. سایت freenom.com را کلیک . در صفحه نخست ، در کادر روبه‌رو دامنه مورد نظرتان را پیدا نموده و آن را بنویسید و برای چک کردن دامنه ، دکمه آبی رنگ کنار آن را انتخاب کنید .
۲. در این مرحله لیست تمامی پسوند های رایگان موجود به شما نشان داده خواهد شد . شما با توجه به آن ‌ها پسوند مورد نظر خود را برگزینید .
۳. پس از انتخاب دامنه مورد نظر ، روی دکمه Checkout جهت ادامه روند کار کلیک نمائید .
۴. پس از انتخاب پسوند، باید گزینه use DNS را بزنید . این بخش بسیار حائز اهمیت است ؛ زیرا با تنظیم اسامی سرور ها ، دامنه انتخاب شده شما را به هاست پیوند می دهد . شما باید نام سرور های مورد نیاز برای ثبت دامنه را از شرکت پشتیبانی هاست خود سوال کنید .
۵. پس از کلیک کردن بر روی گزینه use DNS از منوی قسمت بالا روی گزینه use your own DNS کلیک کنید . قسمت های درخواستی را بر اساس اطلاعاتی که از شرکت هاستینگ خود دریافت کردید ، پرکنید .
۶. مرحله بعدی انتخاب مدت زمان مالکیت شما جهت دامنه مورد نظر است . که براساس نیاز و خواسته شما بین ۳ الی ۱۲ ماه متغیر است .

انتقال دامنه رایگان

قفل انتقال دامنه چیست ؟

به منظور امنیت بیشتر برای پیشگیری از سرقت دامنه مشتریان قادر هستند با فعال کردن گزینه قفل انتقال دامنه در پنل مدیریت دامنه تا حد زیادی از هرگونه انتقالی پیشگیری نمایند . از این رو اگر قفل Domain lock فعال باشد حتی در صورت استفاده از کد epp نیز امکان ترانسفر دامنه وجود ندارد .

انتقال دامنه و هزینه آن

اگر شما دامنه خود را به واسطه شرکت دیگری به ثبت رسانده اید و می خواهید که آنرا به یک شرکت دیگر انتقال دهید می توانید با استفاده از سرویس انتقال دامنه در کمتر از چند دقیقه است سفارش اش را ثبت نمایید .
به طور کلی هزینه انتقال دامنه بستگی به نوع پسوند دامنه و میزان سال هایی که می خواهید دامنه خود را تمدید کنید ، دارد اما گاهی اوقات انتقال دامنه از سوی برخی شرکت ها و سایت ها به صورت رایگان انجام خواهد شد . شما می توانید با بررسی و ارزیابی شرکت های مختلف متوجه شوید که کدام یک از سایت ها انتقال دامنه رایگان جزء خدماتی است که برای کاربران قرار داده اند .

هاست رایگان چیست؟

هاست رایگان چیست؟

ممکن است هنگامی که درحال وبگردی هستید با عبارت هاست رایگان مواجه شده باشید ، در عین حال امکان ایجاد این سوال برایتان وجود دارد آیا تمامی هزینه ها به منظور نگهداری از یک یا چند ابر رایانه خواهد بود و انرژی زیادی مصرف شود و بنابراین ممکن است که این خدمات به طور رایگان در اختیار مشتریان قرار بگیرد ؟ در پاسخ به سوالات پیش آمده برای شما بایستی بگویم بله انجام چنین عملی امکان‌ پذیر است و هاست رایگان وجود دارد ؛ اما توجه داشته باشید قابلیت هایی که یک هاست رایگان دارد به اندازه هاست هایی که برایشان هزینه ‌هایی صرف میشود یکسان نیست . بنابراین شما به هر اندازه که پول هزینه کنید به همان مقدار هم امکانات کیفیت در اختیار میگیرند . از همین رو هاست هایی که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌ گیرند از یکسری محدودیت هایی برخوردار هستند که زیاد به کار مشتریان نمی آید .
به طور کلی شرکت ها و سایت های بسیاری وجود دارد که هاست رایگان به مشتریان ارائه می دهد ، بنابراین از انجام چنین عملی اهدافی مد نظرشان می باشد ؛ از جمله این اهداف این است که شما به عنوان یک مشتری و کاربر وسوسه می شوید تا از آن هاست رایگان استفاده نمایید . دقت داشته باشید بعد از گذشت مدتی که کارتان را آغاز کردید یکسری محدودیت هایی را احساس می کنید ؛ در نتیجه تبلیغاتی از سوی شرکت برای شما ارائه می شود که شما پس از ارتقای حساب خویش از سمت رایگان به پولی این محدودیت ها را رفع می کنید و پس از پرداخت هزینه مزایای و امکانات زیادی برایتان به وجود می‌ آید .

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید