باید بگوییم که دریافت اینماد یا همان نماد الکترونیکی از اصلی ترین و مهم ترین وظایف صاحب یک وب سایت است. بعد از طراحی سایت و سئو کردن آن می توانید به راحتی با دریافت اینماد حسن نیت و کیفیت محصولات خود را به مشتریان ثابت کنید. اگر خواهان این هستید که کسب و کار آنلاین شما قدرتمند ظاهر شود باید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید. داشتن نماد الکترونیکی بهترین راه برای ایجاد این اعتماد بین صاحب وب سایت و کاربران است.

فرق نماد 2ستاره و تک ستاره اینماد چیست؟

نونگار پردازش دارای مجوز اینماد 2ستاره می باشد. تفاوت اینماد 2ستاره و تک ستاره به رعایت چک لیست هایی است که در سیستم اینماد معرفی شده اند که یکی از آن ها نصب گواهی امن ssl در تمام صفحات است. در حال حاضر معتبرترین و بالاترین در فروشگاه های اینترنتی مجوز اینماد 2 ستاره است و هنوز هیچ فروشگاه اینترنتی بیش از این ارتقا نیافته است.

اینماد 2ستاره نونگار پردازش

شرایط دریافت اینماد

برای گرفتن اینماد باید شرایط خاصی را داشته باشید. در ادامه این ویژگی ها را بررسی می کنیم.

1. اینماد برای وب سایت هایی که به خرید و فروش کالا می پردازند ضروری است. سایر سایت های اینترنتی با زمینه های دیگر نیازی به دریافت نماد ندارند.

2. قیمت کالا و مشخصات آن و خدمات ارائه شده باید به طور واضح در وب سایت درج شود. همچنین اطلاعاتی مانند نام فروشنده، تعداد کالا و قیمت نهایی باید با یک پیش فاکتور مشخص شود.

3. باید توجه داشته باشید که امتیاز دامنه سایت به نام درخواست کننده ثبت می شود. اگر یک شخص حقوقی درخواست کننده باشد ، باید امتیاز دامنه سایت به نام یکی از اعضای ارشد هیئت مدیره باشد.

4. یکی از شرایط دریافت اینماد تایید از طرف پلیس نظارت بر اماکن عمومی است. در صورت عدم تایید صلاحیت درخواست به دادگاه ارجاع داده می شود.

5. سن درخواست کننده باید بالاتر از 18 سال باشد. برای متقاضیان مرد داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت و یا گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اینماد

باید به این نکته توجه کنید که مدارکی برای اشخاص حقیقی و حقوقی مورد نیاز است. با هم تفاوت دارند. شما باید با توجه به شرایط خود مدارک لازم را فراهم کنید. ( متقاضیان حقوقی در دو دسته شرکت های دولتی و خصوصی قرار می گیرند.)

مدارک مورد نیاز متقاضی حقیقی

از اصناف مربوط به شغل خود مجوز فعالیت دریافت کنید و تصویر آن را ارسال کنید.

اشخاص حقیقی نیاز به تایید و امضای تعهد نامه دارند. با تایید این تعهد نامه شما قوانین و مقررات کشور در زمینه فروش اینترنتی در وب سایت ها را می پذیرید.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی در قالب شرکت های خصوصی

• تعهد نامه باید توسط یک شخص تایید شود. ( اعضای هیئت مدیره ، مدیر عامل و یا وکیل شرکت )

• آگهی روزنامه رسمی شرکت

• اصل اساسنامه شرکت

• مجوز و یا پروانه فعالیت

• آگهی تغییرات آدرس

• آگهی تغییرات نام اعضای هیئت مدیره

• آگهی زمینه فعالیت شرکت

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی در قالب شرکت های دولتی

اشخاص دولتی می توانند با تصویر نامه نوشته شده در سربرگ رسمی سازمان خود اینماد دریافت کنند. این نامه را باید مقام مسول امضا و تایید کند. در این شرایط می توانند برای دریافت اینماد اقدام کنند.

مراحل دریافت نماد الکترونیکی

مراحل ثبت نام اینماد

مرحله اول:

از طریق http://reg.enamad.ir/Panel وارد سایت نماد الکترونیکی شوید.

مرحله دوم:

برای ثبت نام نوع شرایط خود را اعم از حقیقی یا حقوقی مشخص کنید. (حقوقی شامل : شرکت ها ، نهاد ها یا موسسات است.)

مرحله سوم:

اگر شخصیت حقیقی را در مرحله قبل انتخاب کرده باشید، در این مرحله باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات و تایید فرم ایملی حاوی لینک فعال سازی برای شما ارسال می شود. بعد از فعال سازی حساب کاربری شما فعال است.

مرحله چهارم:

در این مرحله باید اطلاعات هویتی خود را تکمیل کنید. مانند : محل سکونت ، اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس. زمانی که اطلاعات را به طور صحیح وارد کردید، آن را ذخیره کنید. در این مرحله پیغامی با عنوان (ثبت اطلاعات با موفقیت انجام شد) دریافت می کنید.

بعد از تکمیل اطلاعات باید اسکن مدارک خود را بارگذاری کنید. بارگذاری تصاویر : کارت ملی ، صفحه اول شناسنامه الزامی است. بعد از بارگذاری صحیح مجدد پیغام ( ثبت اطلاعات با موفقیت انجام شد) را می بینید. در ادامه این مرحله وارد بخش احراز هویت می شوید. باید اطلاعات تماس خود را تایید کنید. برای این کار ابتدا شماره خود را وارد کنید بعد از 10 دقیقه از سامانه خارج شوید و دوباره با رمز عبور و نام کاربری وارد شوید. برای تایید شماره تماس پیغام صحت تلفن همراه شما تایید شده است را مشاهده می کنید.

مرحله پنجم:

در این مرحله سربرگ کسب و کار خود را انتخاب کنید و مشخصات لازم را به طور دقیق وارد کنید.

مرحله ششم:

این مرحله نیاز به تاییده فنی دارد. باید صحت مالکیت سایت یا فروشگاه توسط شما تایید شود.

مرحله هفتم:

برای صحت و تایید صلاحیت محل کسب وکار شما یک بسته پستی که دارای تعهد نامه است به آدرس شما ارسال می شود. بعد از دریافت بسته باید کد تایید درج شده در آن را در بخش تایید صحت مالکیت وارد کنید.

مرحله هشتم:

در نظر سنجی مربوط به سازمان توسعه تجارت الکترونیک شرکت کنید و اطلاعاتی در مورد زمینه فعالیت خود ارائه کنید.

مرحله نهم:

تمامی مدارک خود را برابر با اصل کنید و به همراه تعهد نامه رسمی امضا شده به آدرس سازمان توسعه تجارت الکترونیک ارسال کنید.

مرحله نهایی:

بعد از بررسی های لازم توسط کارشناسان و کامل بودن تمامی ندارک و شرایط اینماد یا نماد الکترونیکی برای شما صادر می شود.

امیدورایم با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی را در زمینه دریافت اینماد کسب کرده باشید. همچنین با مطالعه مقاله قیمت طراحی سایت ازا تعرفه های نونگار پردازش مطلع شوید.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
  • کد پستی : 1456963143
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید