طبق ماده ۳ از قانون مالیات تفاوتهایی میان موارد زیر وجود دارد که در ادامه به انها میپردازیم:
1- خدمات عرضه شده
2- خدمات خریداری شده

که این موارد طی یک دوره مشخص ارزش افزوده می گویند و در واقع نوعی مالیات و مصرف می باشد و در حال حاضر این عمل را بیش از ۱۴۰ کشور در جهان انجام می‌ دهند .
گواهی مالیاتی نونگار پردازش

دوره ی زمانی پرکردن اظهارنامه مالیاتی

تمامی افرادی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده می شوند ، وظیفه دارند که در هر سه ماه یکبار با مدت زمان ۱۵ روز ، اظهارنامه ای مربوط به مالیات بر ارزش افزوده تهیه نمایند و مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند ؛ در صورتی که این کار را انجام ندهند مطمئناً با آنها برخورد قانونی می شود.

آن دسته از افرادی که به عنوان گردشگر به سفری در خارج از کشور می روند و برای خود اقامت دائم را بر نگزیده‌ اند قادر هستند ، برگه تفکیک بهای خرید و مالیات بر ارزش افزوده را به هنگام خرید از فروشنده تحویل بگیرند . در واقع این برگه ‌ها باید به واسطه اداره گمرک مرکزی مورد ارزیابی قرار گیرد و سپس تایید گردد .

چنین برگه‌ هایی باید تقریباً تا ۳ ماه پس از خرید به اداره گمرک مرکزی ارائه شود و مسافر می‌تواند در سفر های بعدی که قرار است ، انجام دهد از همان فروشنده یا شرکت مستقر در بخش ترانزیتی فرودگاه و یا در کشور مقصد مالیات پرداختی را دریافت کند .

برخی از افراد که در کشورهای اتحادیه اروپا سکونت دارند ، امکان دریافت مبلغ برایشان وجود ندارد . فروشگاه هایی که در سفارتخانه ها ، فایو ، یونسکو و یا سالن هایی در بخش ترانزیت فرودگاه ها و سایر اماکن که مشابه این مکان ها هستند و در آن ها خرید به صورت ویژه انجام می شود و خرید بدون محاسبه مالیات انجام می گردد ، در این صورت مالیات بر ارزش افزوده را از مشتری دریافت نمی کنند .

یک سری از کالاهای وارداتی هستند که بعد از کم کردن یک مبلغی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده وارد کشور می‌شوند ؛ در نتیجه کالاهای صادراتی از این گونه مالیات معاف می شوند . برای اینکه مواردی که با توجه به محاسبات مالیات و همچنین عوارض ارزش افزوده محاسبه گردد ،

بر اساس ماده ۱۴ قانون مالیات ، میزان مالیاتی که باید پرداخت شود با توجه به ارزش کالا که در فاکتور وجود دارد ، محاسبه می گردد . اگر برای یک کالا فاکتور موجود نباشد مدارک و اسناد موجود بیانگر این است که ارزش کالا به طور واقعی بیان نشده ، در نتیجه مالیات آن کالا بر اساس نرخ روز آن کالا و یا محصولات حساب می شود .

در حال حاضر گسترش و پیشرفت های روزافزون در زمینه اطلاعات و ارتباطات ، شهروندان را قادر ساخته تا خدمات و اطلاعات دولتی را نیز به طور الکترونیکی انجام دهند . انجام کارهای اداری ، شفاف سازی فرایند های سازمانی و یا مسئولیت پذیری از جمله خدمات الکترونیکی است که در حال حاضر بیش از پیش انجام می شود . سازمان امور مالیاتی به عنوان یک سازمان مالی معرفی می گردد که ارتباطات چند جانبه ای را در همه بخش‌ های یک جامعه ، همچون نهاد های دولتی ، شرکت های خصوصی و شهروندان طی فرآیند های سازمانی خویش برقرار کرده است . در واقع خدماتی را در مسیر الکترونیکی و اینترنتی کردن امور آغاز کرده و همواره به دنبال توسعه آن می باشد .
تمامی ساخت سایت ها اعم از طراحی سایت شرکتی، خدماتی، حقوقی، طراحی سایت فروشگاهی و غیره میبایست این گواهی را داشته باشند.

مجوز اداره مالیات نونگار

اظهارنامه مالیاتی

به طور کلی سازمان امور مالیاتی توانسته اموری همچون اظهارنامه و پرداخت الکترونیکی مالیات و همچنین صورت های معاملات را به صورت الکترونیکی راه اندازی نمایند تا در این زمینه کمک زیادی به مشتریان نموده باشد . این کار بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است . بر اساس قانون تمامی افراد حقوقی و حقیقی که در قانون ذکر شده است ، وظیفه دارند صورت های معاملات و همچنین اظهار نامه ها را در مدت زمانی مشخص به اداره امور مالیاتی ارائه دهند . ممکن است برای برخی این سوال مطرح شود که مالیات فروشگاه های اینترنتی به چه صورت است ؟ از مدت‌ ها پیش تاکنون یکسری از مشاغل و کسب و کار ها با استفاده از فضای مجازی انجام می شود که به تازگی مورد توجه سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است .

مالیات برای کالاهای ارائه شده از طرف وبسایتها

به عنوان مثال طراحی سایت ها و وب سایت ها یکی از مشاغلی است که به صورت اینترنتی و امور مربوطه را انجام می دهد در نتیجه طبق مفاد قانون می بایستی مالیات را پرداخت نمایند . مسئولان مربوطه موظف هستند که فهرستی از میزان حقوق کارکنان خود را مهیا سازند و سپس به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند این فهرست را بایستی با با استفاده از لینک “فهرست مالیات حقوق الکترونیکی” بفرستند و مالیات متعلقه را پرداخت نمایند .

به طور کلی انواع کسب و کار های اینترنتی بایستی با توجه به قانون تصویب شده ، همه اشخاص حقوقی و حقیقی که به اندازه کافی درآمدی را کسب می کنند ، مالیات پرداخت کنند ؛ در نتیجه فروشگاه های اینترنتی و طراحی انواع سایت ها جدا از این قانون نیستند و در صورتی که کار های مربوط به ثبت نام و پرداخت مالیات را انجام ندهند ، دیگر قادر نخواهد بود که از معافیت های مربوط به مالیات بهره گیرند ؛ در نهایت مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد .

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
  • کد پستی : 1456963143
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید