طراحی سایت

طراحی اپلیکیشن | طراحی اپلیکیشن موبایل


طراحی اپلیکیشن با گسترش چشم گیر فناوری اطلاعات و برخورداری مردم از موبایل های هوشمند و اینترنت در سال های اخیر مورد استقبال بسیار بالایی قرار گرفته است به همین علت این موضوع باعث شده است که صاحبان کسب و کار و برندها اقدام به طراحی اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن IOS بزنند تا محصولات خود را در این اپلیکیشن ها به فروش برسانند.

اصول حرفه ای طراحی اپلیکیشن

آیا می دانستید امروز اغلب افراد جامعه به طور متوسط روزانه 5 ساعت را صرف استفاده از تلفن های هوشمند خود می کنند؟ که این استفاده شامل پیام رسانی، عکس گرفتن، بازی کردن و ... می شود در واقع در عصر دیجیتال زندگی می کنیم که مردم به طور مرتبط برای رفع امور روزمره خود از اپلیکیشن ها استفاده می کنند. به دنبال محبوبیت گسترده رقابت گسترده تری نیز شکل می گیرد و طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن ابزار مناسبی برای حفظ بقا در میان رقبا می باشد.
اگر تصمیم به طراحی اپلیکیشن گرفته اید که این کار شما را از در مسیر موفقیت و پیشی گرفتن از رقبا همیاری می کند و این تنها یکی از ویژگی های منحصر به فرد طراحی اپلیکیشن است. طراحی و رابط زیبای سایت، سادگی دسترسی و ناوبری آسان 3 تا از صفات برجسته یک طراحی سایت عالی هستند. مسلما شما طراحی اپلیکیشن ی خواهید که مخاطبانتان آن را به دوست و آشنایان خود معرفی کنند، هدف اپلیکیشن را به خوبی متوجه شوند و ناوبری و هدایت کاربر به قسمت های مختلف در سریعترین زمان انجام شود که این امر باعث بازگشت دوباره کاربر به اپلیکیشن می شود.

چگونه طراحی اپلیکیشن داشته باشیم؟

• گام اول شروع پروژه
برای شروع کار باید هدف طراحی اپلیکیشن خود را مشخص کنید و سپس برای آن برنامه ریزی کنید. این که چه خواسته هایی از اپلیکیشن خود دارید و چه خدماتی به کاربر ارائه می دهید از مهم ترین ارکان شروع طراحی اپلیکیشن است. سپس باید رقبای خود و جایگاه خود و رقبا را آنالیز کنید. آنالیز رقبا به شما کمک می کند تا از نقاط ضعف آن ها به نفع خود استفاده کنید. برای هدف گذاری می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید. هدف اصلی اپلیکیشن شما چیست؟ چگونه اپلیکیشن خود را برای کاربران جذاب می کنید؟ می خواهید با اپلیکیشن خود چه کاری انجام دهید؟ چه خدماتی می خواهید ارائه دهید و چه کمکی به کاربران می کند؟ چگونه اپلیکیشن خود را از رقیبان متمایز می کنید؟ اگر پاسخ مناسبی برای سوالات مرحله هدف گذاری داشته باشید کار طراحی بهتر و دقیق تر انجام می شود. به این می توانید به عنوان نقشه ی راه خود نگاه کنید.

• طراحی و توسعه
یک فریم ایجاد کنید و اپلیکیشن خود را طراحی کنید. نگران این مرحله نباشید در واقع شما ساختار کلی اپلیکیشن خود را طراحی می کنید در واقع شانسی برای مشاهده اپلیکیشن در صفحه نمایش گوشی های موبایل خواهید داشت. گزینه ها و انتخاب متعددی در اپلیکیشن خود قرار دهید. نکات مهمی نیز برای طراحی اپلیکیشن وجود دارد که در طی فرآیند طراحی اپلیکیشن باید به آن توجه داشته باشید از جمله آن ها این است که نظرات و فیدبک کاربران در خصوص اپلیکیشن خود را جمع آوری و مطالعه کنید تا تصمیم های مناسبی برای توسعه اپلیکیشن خود بگیرید. برای طراحی و توسعه اپلیکیشن خود یا باید از طراحان حرفه ای کمک بخواهید یا خودتان دست به کار شوید و با فراگیری دانش تخصصی در این زمینه اپلیکیشن خود را طراحی کنید.

• آزمایش و راه اندازی طراحی اپلیکیشن
اپلیکیشن خود را با گروه مشخصی تست کنید و سپس نسخه بتا اپلیکیشن خود را راه اندازی کنید و در مر حله آخر می توانید اپلیکیشن خود را راه اندازی کنید. برای تست از افراد مختلف نظر سنجی کنید و از انتقادات و نظرات منفی نترسید و خود را کاملا آماده هر گونه نظر منفی کنید چرا که این نظرات می توانند تا حد زیادی سازنده باشند. شما قبل از انتشار باید مطمئن شوید که اپلیکیشن شما عملکردی صحیح دارد و به اندازی کافی برای کاربران جذاب است. پس از آن نوبت به آزمایش بتا می رسد که برنامه شما را در مقیاس کوچک تری در اختیار کاربران اولیه و اولویت بندی شده قرار می دهد تا بتوانید نسخه زنده ای از اپلیکیشن خود را مشاهده کنید. در در مرحله آخر با رعایت تمامی اصول می توانید با خیال آسوده اپلیکیشن خود را به تمام کاربران عرضه کنید.

انواع طراحی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن ها به دو صورت طراحی می شوند دسته اول اپلیکیشن هایی هستن که به اینترنت نیاز دارند و دسته دوم از اپلیکیشن ها به صورت افلاین هستند و نیازی به اینترنت ندارند .

مزیت های طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایلی

 

اپلیکیشن های خدماتی

اپلیکیشن های خدماتی : باعث کم کردن هزینه ها و یا صرفه جویی در وقت می شوند و شما میتوانید امکانات بالایی را از طریق این اپ ها به مردم ارائه دهید

برخی از این اپلیکیشن های خدماتی را در زیر نام می بریم :

برخی از دلایل اتصال اپلیکیشن های به اینترنت :

طراحی اپلیکیشن اغلب به علت پرداخت های انلاین و یا ایجاد تغییرات انی در اپ مثل قیمت محصولات ،انبار داری محصولات ، افزودن محصولات جدید در اپلیکشین و یا حتی در اپ های بازی برای رقابت بیشتر بازیکننان نیاز به متصل شود به اینترنت را دارند

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید