دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال

به هر گونه از بازاریابی محصولات و خدمات دیجیتال مارکتینگ گفته می‌شود که به واسطه دستگاه‌ های الکترونیکی این عمل انجام می‌شود . بر اساس این تعریف می توانیم نتیجه بگیریم که دیجیتال مارکتینگ یک مفهوم جدید نیست بلکه نخستین بازاریابی دیجیتال که در جهان صورت گرفت ، تقریباً به بیش از ۱۰۰ سال پیش برمیگردد .
جالب است بدانید که رادیو در سال ۱۸۹۶ اختراع شد و برای اینکه به یک محصول عمومی تبدیل شود و بیشتر مردم آن را تهیه کنند ، حدود ۱۰ سال زمان برد ؛ در نتیجه پس از آن افراد به فکر تبلیغات افتادند . اولین تبلیغاتی که صورت گرفت به یک اجرای اپرا بر می گردد ، که پس از پخش آن خیلی سریع بلیط های آن اجرا به فروش رسید از این پس کار دیجیتال مارکتینگ آغاز شد .

ابزارهای مناسب در دیجیتال مارکتینگ

معمولاً در دیجیتال مارکتینگ بهره‌گیری از ابزار های دیجیتال مطرح می گردد و فقط مختص اپلیکیشن ها و موتور های جستجو و غیره نیست و می‌تواند به صورت همزمان آنلاین و یا آفلاین کار خویش را انجام دهد .

همانگونه که بیان شد یکی از انواع دیجیتال مارکتینگ نوع آنلاین آن می باشد در دیجیتال مارکتینگ آنلاین با استفاده از اینترنت و همچنین با استفاده از دیگر ابزارهای دیجیتالی می توانید خیلی سریع و دقیق با مشتریان زیادی مرتبط شوید و هر یک از کمپین های مربوط به شما در صورتی که بازی خوبی نسبت و هزینه آن به وجود نیامده باشد بار دیگر آن را تکرار نمی کنید .

در نوع آنلاین شما قادر هستید که برای برخی از مشتریان خویش یک کمپین متفاوت از دیگر بخش ها طراحی نمایید تا از این طریق متوجه شوید که کدام یک از کمپین ها موفقیت بیشتری داشته و کدام یک بازدهی خوبی نداشته که در این صورت بایستی آن را متوقف کنید ؛ در نهایت هزینه ها و بازدهی شما فوراً بهبودی حاصل می کند .

مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

- ارسال پوش نوتیفیکیشن

- تبلیغات در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی

چت بصورت آنلاین

ایمیل مارکتینگ

آنالیز و تحلیل داده

تبلیغات کلیکی

انتشار رپورتاژ آگهی

بهینه سازی موتور جستجو

مدیریت شبکه های اجتماعی و تحلیل آن

کوتاه کننده لینک

پس از اینکه هریک از کمپین های تبلیغاتی به اجرا درآمد باید با استفاده از پلتفرم های متفاوت ، کمپین مورد نظر تحلیل گردد . شما می توانید با انجام تحلیل‌های درست میزان بازدهی کمپین خویش را زیاد کنید و در مقابل کمپین های هرچه بهتری را به اجرا در آورید .

دیجیتال مارکتینگ

دو ابزار پرکاربرد آنالیز و بررسی و تحلیل دیتا در پایین نام برده شده که به شرح هر یک از آنها خواهیم پرداخت .

ماتریکس

از جمله ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در کشور ایران متریکس است که این نوع از ابزار ها به استارت آپ ها کمک زیادی می کند . در واقع متریکس به عنوان یک ابزار تحلیلگر شخص ثالث معرفی می گردد که همواره به دنبال این است تا نتایج مربوط به کمپین ها را در هر یک از شبکه های تبلیغاتی و کانال ها به صورت گزارش‌های قابل فهم به مجموعه ای از تبلیغ دهندگان تقدیم کند .

عملکرد این نوع سرویس های شمارنده کاملاً بی طرف اعلام شده است ؛ در نتیجه شایسته است که شما به این نوع شمارنده همانند سایر سرویس‌های مشابه بین المللی اعتماد کنید . به طور کلی سرویس متریکس شما را در بررسی و تحلیل موارد زیر یاری خواهد کرد :

گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس یکی از پرکاربرد ترین و پر بسامدترین ابزارهای مربوط به دیجیتال مارکتینگ است . جالب است بدانید که یکی از ویژگی های خوبی که گوگل آنالیتیکس آن را در اختیار کاربران قرار داده این است که بسیاری از گزارش ها را به صورت کاملا رایگان می توان مورد استفاده قرار داد . در این نوع از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شما قادر هستید که رفتار مخاطبان در وبسایت خویش را به‌ راحتی دنبال و تا حد زیادی آن ها را تحلیل و ارزیابی نمایید . در واقع گوگل آنالیتیکس به شما خواهد گفت که هر یک از کاربران سایتتان به چه صورت وارد وبسایت شده و چگونه مسیر فانل فروش خود را پشت سر گذاشته اند .

بهینه سازی موتور جستجو

به طور کلی وقتی به کسب و کارهای امروزی و مکالمات میان صاحبان آن ها نگاه می‌کنید ، در واقع یکی از کلماتی که زیاد به گوشتان می‌خورد واژه سئو است . مطمئن برای شما هم اتفاق افتاده است که پس از اینکه سوالی در ذهن شما ایجاد می‌شود بلافاصله آن را در گوگل سرچ می کنید در نهایت این بسیار مهم است که در نتایج گوگل قرار داشته باشید و به هنگام نیاز افراد با ارائه خدمات و محصولات خود به او کمک کنید . یکی از این ابزار ها را در پایین بیان کرده ایم .

SEMrush

از جمله ابزارهای دیجیتال مارکتینگ SEMrush است که به افراد در بدست آوردن یک رتبه خوب در نتایج جستجوی گوگل کمک زیادی می کند . مهمترین کاربرد آن ردیابی رقبای افراد می باشد . با توجه به ابزار هایی که در اختیار اشخاص قرار داده می شود ، به راحتی می توان به بک لینک های رقبا دست یافت و آنان را به سوی خود جلب نمود .  افراد می توانند تغییرات و نوسانات را که رقبا در نتایج جستجوی گوگل ایجاد کرده‌اند را ببینند و همچنین تحلیل های رقابتی کاملی را انجام دهند .

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ انواع مختلفی دارد که از جمله آن می توان به MOZ، SEMrush، الکسا و … اشاره نمود . این ابزارها افراد را در بررسی کانال‌ های مختلف ورودی و خروجی مخاطبان یاری خواهند کرد ، بدین وسیله افراد می توانند سایت رقبا و سایت خود را در داخل کشور و همچنین خارج مشاهده کنند و با استفاده از داده ها و اطلاعات به دست آمده کمپین های مختلفی را بررسی نمایند .

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید