طراحی سایت به صورت داینامیک

طراحی سایت داینامیک از جمله روش‌های طراحی سایت به شمار می‌رود. پویایی یک وب سایت داینامیک این فرصت را برای ما فراهم می‌کند که بتوانیم محتویات آن را تغییر دهیم. در سایت‌های داینامیک کارفرما قادر است بعد از طراحی وب سایت بروزرسانی آن را بر عهده بگیرد. کنترل همه بخش‌های یک سایت داینامیک بی آن که احتیاجی به حضور طراح سایت باشد بر عهده صاحب سایت خواهد بود. در این فرصت می‌خواهیم راجع به طراحی سایت‌های داینامیک قدری با هم صحبت کنیم. همچنین این مقاله بر آن است تا توضیحاتی را در رابطه با مزیت های موجود در وب سایت های داینامیک و معایبی که در این نوع از وب سایت ها دیده می شود جهت آگاهی علاقه مندان ارائه دهد. ادامه مطلب را دنبال کنید تا اطلاعاتی را در خصوص طراحی وب سایت های داینامیک به دست آورید.

طراحی وب سایت داینامیک چیست ؟

پرسشی که ممکن است در ذهن بسیاری از افراد شکل بگیرد آن است که طراحی وب سایت داینامیک چیست و چه فرقی با طراحی سایت­های استاتیک دارد؟

در پاسخ به سوال فوق باید بدانید طراحی وب سایت داینامیک برخلاف سایت استاتیک به شکلی انجام می‌شود که محتوای آن قابل تغییر و نامحدود است. در طراحی این نوع از سایت‌ها طراح وب سایت یک پنل مدیریتی را به منظور کنترل و تغییر محتوا به وجود می‌آورد تا مدیر وب سایت قادر باشد بی ‌آن که به طراح نیازی داشته باشد مطالب مورد نظرش را در سایت قرار دهد.

از آنجایی که سایت‌های داینامیک در مقایسه با سایت‌های استاتیک دارای قابلیت‌های بیشتری هستند هزینه طراحی این سایت‌ها به مراتب بیشتر است. در مقابل هزینه بروزرسانی یک وب سایت داینامیک نسبت به سایت‌های استاتیک بسیار پایین‌تر خواهد بود.

وب سایت داینامیک

مزایای وب سایت داینامیک

- کارفرمای یک وب سایت داینامیک برخلاف وب سایت‌های استاتیک می‌تواند بی آن که نیازمند به حضور طراح سایت باشد مدیریت وب سایت را بر عهده بگیرد. به عبارت دیگر کارفرما می‌تواند شخصا مدیر وب سایت خود باشد.

- اعمال تغییرات در سایت‌های داینامیک به آسانی و برخی اوقات از طریق تعویض یک کد قابل انجام است در حالی که در وب سایت‌های استاتیک جهت تغییر یک قالب گاهی باید همه صفحات وب دستخوش تغییر شوند.

- سیستم مدیریت محتوای رایگان موجب شده‌است هزینه طراحی وب سایت‌های داینامیک در مقایسه با وب سایت¬های استاتیک کاهش پیدا کند. این مساله باعث می‌شود عملیات‌های هزینه‌بردار و وقت‌گیر در طراحی سایت کم شود.

- در طراحی سایت داینامیک چنانچه بخواهیم قسمت خاصی که در همه صفحات سایت تکرار شده‌است را ویرایش کنیم کافیست تنها همان قسمت را تغییر دهیم. پویایی یک وب سایت داینامیک موجب می‌شود تغییرات در همه جا ایجاد شود.

طراحی وب سایت به صورت داینامیک امکان بروزرسانی محتوا را برای ما فراهم می‌کند. این مساله برای اشخاصی که اقدام به راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای اینترنتی می‌کنند یا در زمینه دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستند اهمیت بسیار زیادی دارد. لازم به ذکر است محتواهای جدید می‌توانند کاربران را مجددا به وب ‌سایت‌ها برگردانند یا باعث شوند یک وب سایت کاربرانی دایمی را به سمت خود جذب کند. همچنین این اقدام موجب خواهد شد وب سایت مربوطه در موتورهای جستجو هم بیشتر و بهتر دیده شود.

معایب طراحی سایت داینامیک

ممکن است قابل باور نباشد که سایت‌های داینامیک هم دارای یکسری معایبی هستند. بی‌شک پویایی این نوع از سایت‌ها باعث می‌شود آنها معایبی را به خود اختصاص دهند. معایبی که می‌توان برای یک وب سایت داینامیک برشمرد به قرار زیر است:

مشکل برنامه‌نویسی مجدد

اگر بخواهیم یک سایت داینامیک را که از قبل ساخته شده‌است به طراح دیگری واگذار کنیم کار برنامه‌نویس جدید آسان نخواهد بود. برنامه‌نویس جدید به منظور آن که بداند طراحی وب سایت داینامیک به چه شکل انجام شده‌است می‌بایست اقدام به خواندن کدهای برنامه نوشته‌شده وب سایت کرده و تغییرات جدیدی را اعمال کند.

ساخت و طراحی سایت داینامیک

هزینه بالای سرور

ذخیره اطلاعات در سایت‌های داینامیک بر روی دیتابیس صورت می‌گیرد و به همین دلیل هزینه نگهداری از آنها زیاد است. پردازنده سرور به منظور استفاده از بانک اطلاعاتی می‌بایست به طور پیوسته کار کند. به هر میزان که تعداد بازدید بالا برود با افزایش حجم کار پردازنده سرور روبه‌رو خواهیم بود. به همین جهت سرور نیازمند حافظه رم بیشتری است. این مساله موجب می‌شود هزینه سرور وب سایت افزایش پیدا کند.

مشکلات امنیتی

ذخیره اطلاعات یک وب سایت داینامیک بر روی سرور انجام می‌شود. این موضوع باعث می‌شود سرور دچار خطرات امنیتی شود. برای حفظ امنیت وب سایت نباید هیچ شخصی به غیر از صاحب سایت هیچگونه دسترسی به بانک اطلاعاتی وب سایت پیدا کند. به منظور آن که بتوان از حوادثی همچون هک جلوگیری به عمل آورد باید شرکت طراحی سایت داینامیک را به دقت انتخاب کرد. شرکت‌هایی که طراحی وب سایت‌ها را با دقت بالا و به شکلی اصولی انجام می‌دهند قادرند نیاز متقاضیان را به خوبی پاسخگو باشند. طراحی صحیح و بهره‌گیری از شیوه‌های مطمئن کد کردن اطلاعات قادر است امنیت یک وب سایت داینامیک را افزایش دهد.

درصورت عدم همکاری با شرکتهای معتبر این مهم بسیار چالش برانگیز خواهد شد . شما برای انتخاب پیمانکار و شرکت طراحی سایت مورد نظر خود می بایست حتمأ به رزمه و پروانه کسب ایشان دقت فرمائید . شرکتی همانند نونگار بیش از 4500 پروژه انجام داده است و پروانه کسبش طبق تاریخ روی آن برای سال 1380 است حکمأ نمیتوان انتظاراتی در خصوص امنیت و پشتیبانی که از این شرکت دارید را از یک فرد و یا شرکت بسیار کوچک داشته باشید .

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید