طراحی سایت به صورت استاتیک

اگر احتیاج به سایت کوچکی دارید که دارای صفحات محدودی باشد طراحی سایت استاتیک می‌تواند نیاز شما را تامین کند. طراحی سایت‌های استاتیک را می‌توان خیلی راحت و سریع انجام داد. زمانی که در پروسه طراحی یک سایت تنها HTML و CSS به کار می‌رود طراحی یک سایت استاتیک انجام می‌شود. در صورتی که بخواهید یک سایت طراحی کنید می‌بایست بر اساس نیازهایی که دارید بهترین انتخاب را انجام دهید. طراحی یک سایت استاتیک از جمله گزینه‌هایی است که جهت رفع نیازهای شما پیش رویتان قرار دارد. در این مقاله به بیان مطالبی در رابطه با طراحی سایت‌های استاتیک خواهیم پرداخت. به واسطه آگاهی از این مطالب می­توانید با سایت­های استاتیک آشنایی بیشتری پیدا کرده و از مزایا و معایبی که در این نوع از سایت­ها وجود دارد اطلاع حاصل کنید. بر این اساس پیشنهاد می­کنیم با ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

سایت استاتیک به چه معناست ؟

صفحات سایت‌های استاتیک دارای محتوای ثابتی هستند. کدنویسی این صفحات به کمک زبان HTML انجام می‌شود و هر یک از آنها محتوای یکسانی را در هر زمان و برای هر بازدیدکننده به نمایش در می‌آورد. یک سایت استاتیک جزو ابتدایی‌ترین انواع وب سایت‌ها به شمار رفته و کار ساخت آن نسبت به سایر سایت‌ها بسیار راحت‌تر است. از طریق ساخت چند صفحه HTML و گذاشتن آنها بر روی وب سرور می‌توان خیلی ساده و آسان جهت طراحی یک وب سایت استاتیک دست به کار شد.

از آنجایی که سایت‌های استاتیک دارای کدهای ثابتی هستند محتوای این نوع از وب‌سایت‌ها دچار تغییر نمی‌شود مگر این که به وسیله وب‌مستر تغییر کند یا بروزرسانی بر روی آنها صورت گیرد. شما می‌توانید سایت‌های کوچک را با بهره‌گیری از طراحی سایت استاتیک ساخته و مدیریت کنید ولی آن دسته از سایت‌های بزرگی که دارای صفحات زیادی هستند به کمک این روش قابل مدیریت نخواهند بود. طراحی وب سایت‌های استاتیکی که دارای صفحات زیادی هستند با بهره‌گیری از قالب‌ها انجام می‌شود. با استفاده از چنین روشی این امکان برای شما مهیا می‌شود که بروزرسانی چندین صفحه از سایت را با هم و به صورت یکجا انجام دهید. علاوه بر این موجب می‌شود طرح سازگاری در سرتاسر وب سایت خود داشته باشید.

امروزه طراحی سایتهای استاتیک کاملأ منسوخ شده است و تمامی کارفرمایان و صاحبین سایت نیازمند بروزرسانی بدون محدودیت سایتها و محتوای داخلی آن هستند . به طور مثال اگر شما از شرکت طراحی سایت نونگار یک سامانه جامع طراحی سایت استاتیک تهیه فرموده باشید از بابت هرگونه تغیر در محتوا و یا تصاویر حکمأ می بایست با پشتیبانی شرکت ارتباط بگیرید تا بیشک با توجه به حجم کار در واحد پشتیبانی بک تغیر بسیار کوچک میتواند برای اجرا زمانبر باشد ولی در سایتهای داینامیک چنین نیست و شما بدون داشتن دانش فنی می توانید کل محتوا و مطالب را به لحظه بهینه سازی فرمائید .

طراحی سایت استاتیک فواید

مزیت‌های طراحی سایت‌های استاتیک

طراحی سایت‌های استاتیک دارای یکسری مزیت است که در این بخش می‌توانید با آنها آشنا شوید. مزایای طراحی یک وب سایت استاتیک عبارتند از:

سرعت

شاید سرعت نخستین ویژگی مثبت سایت‌های استاتیک باشد که باید در اینجا مورد اشاره قرار گیرد. در این نوع از وب‌سایت‌ها درخواستی از دیتابیس و پردازشی بر روی درخواست‌ها به چشم نمی‌خورد. در حقیقت یک وب سایت استاتیک دربردارنده فایل‌های استاتیک HTML خواهد بود که بر روی وب سرور قرار گرفته و در حال انتظار جهت ارسال هستند. از همین رو تقاضای کاربران برای یک صفحه استاتیک سریعا جواب داده می‌شود.

رتبه‌بندی آسان تر

سایت‌های استاتیک این مزیت را دارند که خیلی راحت‌تر رتبه‌بندی می‌شوند. موتورهای جستجوگر نظیر گوگل و... قادرند سایت‌های استاتیک را به آسانی رتبه‌بندی کنند زیرا این نوع از وب سایت‌ها تنها یک مجموعه از کدهای HTML و فایل‌های CSS به شمار می‌روند. هزینه پایین ساخت و هاستینگ هزینه ساخت یک وب سایت استاتیک در مقایسه با هزینه‌های ساخت سایت‌های داینامیک پایین‌تر است. به همین دلیل این نوع از سایت‌ها گزینه بسیار خوبی جهت تجارت با بودجه اندک به حساب می‌آیند.

امنیت

پلتفرم‌هایی مانند وردپرس که توسط شمار زیادی از افراد در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند اهداف مناسبی برای هکرها و انجام حملات مخرب به شمار می‌روند و راه فراری از آن وجود ندارد. در هر جایی که کاربران می‌بایست اقدام به وارد کردن چیزی کنند یا پردازش‌های گوناگونی توسط کدهای در حال اجرا باید بر روی هر درخواستی صورت گیرد این احتمال وجود خواهد داشت که حفره‌ای امنیتی آشکار شود. بر این اساس مدیران وب سایت‌ها می‌بایست نسبت به بروز کردن سیستم‌های خود به لحاظ امنیتی توجه کافی داشته باشند. در سایت‌هایی که به کمک طراحی سایت استاتیک ساخته می‌شوند شاهد وجود تنها یک وب سرور جهت ارائه صفحات HTML هستیم و امکانی جهت اعمال تغییر بر روی این صفحات فراهم نیست که این مساله باعث می‌شود دست افراد خرابکار چندان باز نباشد.

معایب طراحی سایت‌های استاتیک

با وجود این که سایت‌های استاتیک مزایایی دارند اما این دسته از سایت‌ها دارای یکسری معایبی هم هستند. معایبی که در سایت¬های استاتیک به چشم می¬خورد شامل موارد زیر است:

عملکرد محدود

کارهایی که در یک وب سایت استاتیک قابلیت انجام شدن دارد در مقایسه با سایت‌های داینامیک دارای محدودیت بیشتری است.

دشوار بودن بروزرسانی

بزرگ‌ترین عیبی که باید برای سایت‌های استاتیک برشمرد آن است که محتوایشان را نمی‌توان به آسانی تغییر داد. همه فایل‌های HTML در سایت‌های استاتیک حتی جهت اعمال تغییرات کوچک در سایت می‌بایست به طور مجزا تغییر کنند.

عدم وجود رابط کاربری برای مدیر

ارسال کردن پست بر روی سیستم‌های مدیریت محتوایی مانند وردپرس کار بسیار راحتی بوده و می‌توان از هر مکانی و حتی با موبایل آن را انجام داد. در سایت‌هایی که با استفاده از طراحی سایت استاتیک ساخته می‌شوند به این شکل نیست و پست‌ها می‌بایست درون ویرایشگرهای متن نوشته شوند و با زبان‌هایی همچون MARKDOWN فرمت شوند. جهت انتشار پست‌ها می‌بایست سایت مجددا تولید شده و فایل‌ها روی سرور قرار گیرند. بالطبع کمی دشوار است که بخواهیم تمام این کارها را از طریق موبایل انجام دهیم.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید