امروزه سایت ها نقش زیادی در زندگی ما دارند به طوری که خیلی از اشخاص وقت زیادی را در این سایت ها می گذرانند. سایت به تعدادی از صفحه های متصل به هم می گویند که به وسیله یک نشانی می توان به آن دسترسی پیدا کرد.
این صفحه ها دارای تصاویر، محتوا و... هستند، از مزایای آن فروش، جواب دادن به سوال های کاربران، ساخت برند و... می باشد. سایت ها معمولا در همه صنعت ها کاربرد دارد، و به سبب رونق بخشیدن کسب و کارها می شود. دارای انواع مختلفی چون فروشگاهی، شرکتی ک سایر سایت ها می باشد و همچنین فضای رقابتی زیادی در بین سایت ها حاکم است و برای طراحی آن باید یک سری مراحل را انجام دهید.

معیارهای ارزیابی گوگل

گوگل با کمک یک سری از فاکتورها کیفیت متن سایت ها را ارزیابی می کند. عملکرد گوگل برای انتخاب با کیفیت ترین متن طبق همین فاکتورها انجام می شود. در حال حاضر سایت ها بوسیله الگوریتم ها ارزیابی می شود. در کل دو پارامتر در درجه بندی سایت ها به وسیله گوگل موجود است که شامل ساخت متن و دادن لینک می باشد.

ساخت متن:

تولید متنی که قادر باشد پردازشگر را مجاب نماید سایت تان لیاقت کافی را دارد اهمیت زیادی دارد. برای این امر باید الگوریتم ها و نحوه ارزیابی متن را در گوگل شناخت. از جمله این الگوریتم ها که اعتبار مرغوبیت متن را مشخص می کند، E-A-T می باشد. این الگوریتم به سه اصل در ساخت متن دارای کیفیت توجه دارد که شامل تخصص، امتیاز و اعتماد است.

معیارهای ارزیابی گوگل

تخصص:

ساخت متن یا همان محتوا باید به وسیله افراد حرفه ای و متخصص در حوزه مربوطه صورت گیرد. از جمله روش های سنجش یا ارزیابی متن در گوگل ، مشخص کردن تبحر، تخصص و دانش لازم شما در آن زمینه می باشد. چنانچه ساخت متن به وسیله متخصصین آن حوزه انجام شود، باید قادر باشد گوگل را مجاب نماید که وب مستحق معروف شدن و شناخت می باشد.
بعلاوه عرضه متن مرغوب، با کیفیت و حرفه ای، توجه به تجربه، دانش، مدرک و سابقه علمی موضوعات در قسمتی از سایت و متن تاثیر بسزایی دارد. همچنین دارا بودن نماد تجاری از امواج هایی است که گوگل میگیرد و در درجه بندی وب ها به آن توجه می کند.
هر چقدر که نشان تجاری در قسمت های زیادتری در اینترنت مشاهده گردد، مفید تر است. زیرا به پردازشگر اثبات می گردد کسی که متن را تولید کرده از تخصص و دانش کافی برخوردار است. صفحاتی که زمان جستجو اسم یک محصول در گوگل بالا می آیند، از دیدگاه الگوریتم ها اعتبار زیادی در مقایسه با رقیبان شان دارند.

اعتبار:

نخستین گام جهت دستیابی به امتیاز یا اعتبار وب ساخت متن نیرومند، مرغوب و کامل می باشد. گام بعدی شناسایی وب به صورت منبع باشد، از پارامترهایی که منبع بودن وب را به گوگل نمایان می کند، بک لینک ها می باشند. مراجعاتی که وب تان از انواع سایت ها و فضای مجازی می گیرد نوعی علامت برای گوگل می باشد.
هر چه قدر تعداد لینک های ارسالی بیشتر باشد به معنای اعتبار و امتیاز بیشتر به شمار می آید. بعلاوه محتواهای ارائه شده در سایت تان، انتشار یافتن در اینترنت و دیدگاه مخاطبان از عناصر سنجش متن در گوگل محسوب می شود.

اعتماد:

مبحث اعتماد در ساخت متن مخصوصا در سایت شرکت ها، فروشگاه ها و...اهمیت زیادی دارد. تولید کننده متن جهت به دست آوردن اعتماد مخاطبان باید کوشش زیادی به خرج دهد، در این جا هم سر تیتر متن و هم آغاز آن مهم می باشد. سایت هایی که اسمشان برای افراد نا آشنا باشد باعث از دست رفتن اعتماد شان می شود.

تطابق مفهومی واژه های مهم با هم:

برگزیدن واژه های مهم حرفه ای در ساخت محتوا اهمیت ویژه ای دارد زیرا پردازشگر را مجاب می کند وب شما در زمان سرچ مخاطبان نشان داده شود. تطابق موثر واژه های مهم بر ارزیابی متن در گوگل اثر گذار است. این مسئله از این جهت دارای اهمیت است که گوگل قادر است فکر کاربر را بخواند، به هر حال برگزیدن واژه های مهم که با یکدیگر همخوانی دارند ضروری است. توجه به این موارد از روش های هم جهت شدن با استراتژی های سنجش کیفیت متن به وسیله گوگل محسوب می شود.

تطابق موضوعی عبارت ها و واژه های محتوا:

از راه های دیگر سنجش متن در گوگل، تعیین رابطه متنی میان عبارت متن، سر تیتر و واژه های مهم است. بعلاوه وحدت موضوعی واژه ها با هم نیز سنجش می شود. چنانچه ساخت متن در حوزه ی خاصی مانند موبایل است، گوگل تمایل دارد واژه ها و عباراتی که مختص همین موضوع باشد را در متن مشاهده نمای . اگر عبارات نامربوط مشاهده گردد، هم برای گوگل و هم مخاطبان سوال پیش می آید.

الگوریتم های موثر در طراحی سایت

این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات خود را در زمینه ی سئو و بهینه سازی طراحی سایت افزایش دهید به یاد داشته باشید که با رعایت اصول سئو می توانید جایگاه مناسبی در موتورهای جستجوگر به دست آورید برای این منظور لازم است بدانید الگوریتم ها چگونه کار می کنند در واقع موتور های جستجوگر برای رتبه بندی در طراحی سایت به اطلاعات خاص و روش های منحصر به فرد احتیاج دارند.
هر کدام از مواری که برای رتبه دادن مورد توجه قرار می گیرد باید توسط یک الگوریتم خاص بررسی شود بنابراین گوگل و موتورهای جستجوگر دارای چندین الگوریتم متفاوت هستند که باید در طراحی سایت در نظر گرفته شوند از جمله مواردی که برای طراحی وب سایت و الگوریتم های گوگل مناسب است می توان به این موارد اشاره کرد: یو ار ال، لینک خارجی، لینک داخلی، محتوا، تصاویرو بارگذاری سریع در طراحی سایت هر کدام از این موارد به وسیله ی معیاری خاص ارزیابی می شود و هر کدام الگوریتم خاصی را در بر می گیرد البته باید به این نکته توجه داشته باشید که نتایج همه ی الگوریتم های موثر در طراحی سایت به عنوان یک امتیاز کلی رتبه ی سایت را مشخص می سازد.

الگوریتم های موثر موتورهای جستجوگر در طراحی سایت

چند نمونه از الگوریتم های موثر در طراحی سایت

الگوریتم پاندا : این الگوریتم مخصوص خطاها، فیلتر کردن و جریمه کردن است این الگوریتم در زیر مجموعه ی خود از الگوریتم های کوچک تشکیل شده که اطلاعات دریافتی از انها بر رتبه ی سایت ها تاثیر گذار خواهد بود
. الگوریتم پنگوئن : لینک ها و هرزنامه ها توسط الگوریتم پنگوئن در طراحی سایت بررسی می شوند در واقع اطلاعات اماری پردازش شده از لینک ها و هرزنامه ها شرکت طراحی سایت از طریق این الگوریتم در اختیار الگوریتم اصلی قرار می گیرد
. این دو الگوریتم به اضافه ی سایر الگوریتم ها اطلاعات را در بستری مناسب برای الگوریتم اصلی اماده می کنند و به این طریق کاررتبه دادن به سایت صورت می گیرد .

الگوریتم ها چگونه از اطلاعات طراحی سایت استفاده می کنند

مواری که بر روی نتایج گوگل در رتبه بندی ها موثر است، کاملا مشخص هستند این موارد مورد بررسی قرار می گیرند و رتبه ی سایت را معلوم می سازد خزنده های گوگل تمام سایت ها را بررسی می کند و ملاک ها و اطلاعات موجود را ارزیابی می کنند و با توجه به ان فرایند رتبه بندی صورت می گیرد در پایان لازم است اشار کنیم کار تمامی الگوریتم ها منجر به کسب رضایت کاربر می شود پس اگر در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن خود رضایت کاربر را در نظر بگیرید مسلما در رتبه بندی موتورهای جستجوگر جایگاه مناسبی خواهید داشت .

سخن پایانی

بهبود بخشیدن و سئو کردن متن مشغله اشخاص بسیاری است، که وب خود را ایجاد کنند. این اشخاص تمایل دارند وب شان در صفحات اول گوگل و در ردیف چند سایت ابتدایی نشان داده شود. شناخت بیشتر با پارامترهای سنجش متن در گوگل و همراه شدن با فاکتورهای مورد نظر کمک زیادی به دسترسی به این اهداف و ساخت متن مرغوب و با کیفیت می نماید. بنابراین باید به این فاکتورها توجه زیادی داشته باشید، تا بدین وسیله کاربران خود را بیشتر کرده و همینطور امتیاز سایت خود را نیز افزایش دهید.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید