تعریف الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل به فرآیندی گفته می شود که درآن مجموعه ای از دستور عمل ها و فرمول ها، طراحی سایت را از لحاظ کمی و کیفی بررسی و آنالیز می کنند که در رتبه بندی سایت از طرف جستجوگرهای گوگل موثر می باشد. برنامه نویسان طراحی سایت می بایست برای محاسبه ، پردازش و استدلال داده ها از الگوریتم های گوگل استفاده نمایند.

ساختار مقاله شامل چه چیزهایی است؟

برای اینکه ساختار مقاله نویسی ما درست باشد و مورد تایید گوگل قرار گیرد و رباتهای گوگل این مقاله را یک مقاله خوب تشخیص دهد و آن را به نتایج اول گوگل برساند باید یک سری کارها انجام شود که برخی از آنها در اینجا بیان خواهد شد. مقاله سئو شده چیست؟

انتخاب موضوع مناسب

انتخاب کردن موضوع یکی از گام‌های مهم است که قبل از هر اقدامی باید انجام داده شود چون اگر مقاله دارای موضوع خوب، مخاطب پسند، مربوط با نیاز مخاطب و به‌روز نباشد اصلاً مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.
اگر به سرچ وب سایت مراجعه نمایید خواهید دانست کلماتی که بیشتر مورد جستجو قرار گرفته اند چه کلماتی هستند؟ همینطور می توانید به موضوعات مربوط و پرتکرار که در ادامه مقاله پیشنهاد می گردد توجه کنید.
شما باید موضوعی برای مقاله خود انتخاب کنید که مخاطب را وادار به کلیک کردن بر روی آن کند و عنوان مقاله شما یک جرقه ای در ذهن مخاطب ایجاد کند و حس کنجکاوی در او به وجود آورد تا به دنبال پرسشی که در ذهن او به وجود آمده برود و مجبور شود بر روی لینکی که شما قرار داده اید برای آن مقاله کلیک کند.
به محض اینکه بر روی آن کلیک کند وارد سایت شما می شود و عملاً شما از این طریق و تنها با عنوان خوب توانسته اید ورودی خوبی به سایت داشته باشید.

مقاله نویسی مورد تایید گوگل

مشخص کردن زیر مجموعه ها

بعد از اینکه عنوان خوب انتخاب شد باید زیرمجموعه‌های متن هم مشخص گردد، به طور مثال اگر متن دارای ۵ زیر مجموعه می باشد در توضیحات کلی که در زمینه مطلب خود بیان کرده اید حتماً ذکر نمایید به طور مثال پنج مورد از نکات مقاله نویسی که فلان و فلان و فلان و فلان و فلان میباشد.
این که در آغاز مشخص میکنید که در رابطه با چه چیزهایی صحبت می کنید برای مخاطب واضح و شفاف می‌شود که در متن به چه مطالبی برخورد خواهد کرد و به دنبال چیزی که در ذهن دارد در متن شما خواهد گشت و با عنوان بندی خوب می‌تواند به منظور خود و مقصد برسد بعد از مشخص شدن زیر مجموعه ها باید توضیحاتی که مورد نیاز است را در هر قسمت بیان کنید.
در این زمینه می توان از تصاویر و ویدئوهای مربوط استفاده نمود و یا با لینک دهی به بقیه مقاله ها مخاطب را تشویق به مطالعه بقیه مطالب کنید و تلاش کنی تا مخاطب در سایت شما بیشتر بماند.

جمع بندی

در پایان مطالب خود باید یک جمع بندی از آن چیزی که بیان کرده اید را ارائه نمایید تا مخاطبان با مطالعه آن یک محتوای کلی در ذهن آنها باقی بماند.

مقاله نویسی سئو چه تاثیری بر سایت دارد؟

همه سایت ها احتیاج به نوشتن مقاله خواهند داشت ،سایت در هر حوزه‌ای که باشد باید حتما برای آن به شکل منظم مقاله نوشت؛ سایت های پزشکی و آموزشی سایت‌هایی هستند که نیاز دارند در آن ها مطالب همیشه آپدیت شوند.
در حقیقت پایه آنها مقاله نویسی می باشد و باید این کار را انجام دهند نوشتن مقاله سایت را آپدیت خواهد کرد و این یعنی شما یک سایت فعال دارید که در حال کار کردن می باشد و در حال لینک گیری و لینک دادن به بقیه مقالات گوناگون است که این کار از نگاه رباتهای گوگل پنهان نخواهد بود.
به طور مثال سایت شما یک سایت آموزش آشپزی می باشد زمانی که شما هر هفته ۴ بار متن و ویدئوهای آموزشی در آن می گذارید در مقایسه با یک سایت آشپزی که شاید هر هفته یک مرتبه هم در آن فایل قرار نگیرد جلوتر می باشید و زودتر رتبه اول گوگل در حوزه آموزش آشپزی را به دست می آورید.
البته فراموش نکنید که فقط نوشتن مقاله و فعالیت در بالا رفتن رتبه شما موثر نیست شما باید در زمینه بهینه سازی خارجی هم نیاز به فعالیت کافی خواهید داشت که در این زمینه مقاله سئوی خارجی را می توانید مطالعه نمایید.

برای چه کاربرانی باید مقاله نویسی سئو انجام داد؟

قبل از آغاز نوشتن مقاله به این قضیه فکر و باید که مطالب شما را چه افرادی مطالعه می‌کنند؟ آیا مقاله‌ای که منتشر می کنید نیاز مخاطبان را برطرف می کند؟ آیا به مقدار کافی کامل و جامع می باشد؟ مقالات سئو همواره برای دو گروه از اشخاص نوشته می شود:
گروه اول کسانی که می‌دانند سئو چیست و با مطالعه مقالات گوناگون می‌خواهند علم خود را بالا ببرند. گروه دوم کسانی هستند که نمی دانند سئو چیست و با سرچ کوتاه می‌خواهند اطلاعات کلی در یک زمینه حاصل کنند؛ به طور مثال همین مقاله ای که مطالعه می‌کنید را نگاه کنید به نظر شما این مقاله برای کدام یک از این دو گروه مناسب است؟
جواب هر دو گروه می باشد چون گروه اول افرادی هستند که اطلاعات کافی در زمینه سئو دارند و می‌خواهند مقالات را بهبود بخشند و از آنجا که هر چیزی درس همیشه در حال رشد است می خواهند بدانند که چه نکاتی امکان دارد به مقاله نویسی سئو اضافه گردیده باشد.
اما گروه دوم کسانی هستند که به تازگی شروع به نوشتن مقاله نموده اند و می خواهند با روش های مقاله نویسی سئو سایت آشنا گردند شما باید به دنبال موضوعاتی برای مقاله باشید که مخاطبان در جستجوی آنها می باشند که در این صورت هم سبب بازگشت چند باره مخاطبین به سایت می گردید هم زمان ماندگاری مخاطبین در سایت بالا می‌رود و هم رتبه سایت را بهبود می بخشد.

ساختار مقاله شامل چه چیزهایی است

علت و اهمیت استفاده از الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل برای افزایش پاسخگویی موتورهای جستجوگر گوگل به جستجوهای کاربران اینترنتی بوجود آمده اند. صفحات طراحی سایت شما می بایست مورد تأیید الگوریتم های گوگل باشند تا جایگاه مناسبی در جستجوگر گوگل بدست بیاورند. اهمیت استفاده از الگوریتم گوگل در واقع در سئو و بهینه سازی طراحی سایت می باشد و الگوریتم های گوگل این کار را توسط کلید واژه ها انجام می دهند.
در واقع همه چی به محتویات و کلیدواژه های طراحی سایت شما بستگی دارد که می بایست به اشتراک گذاری گذاشته شود و الگوریتم های گوگل آنها را بررسی نمایند و در صورت تأیید طراحی سایت شما را در رتبه ی بالاتری در گوگل قرار بدهند و هر کدام از الگوریتم های گوگل شاخصه ها و فاکتور های خاصی را برای بالا بردن رتبه ی طراحی سایت شما در گوگل در نظر می گیرند که شما برای موفقیت در سئوی طراحی سایت خود نیاز به شناخت این شاخصه ها دارید. آپدیت های گوگل و تأثیرگذاری آنها بر طراحی سایت را در این قسمت دنبال کنید.

انواع الگوریتم های جستجوی گوگل عبارتند از:

•الگوریتم های گوگل پاندا
•الگوریتم های گوگل پنگوئن
•الگوریتم های گوگل مرغ مگس خوار
•الگوریتم های گوگل پیج لایوت
•الگوریتم های گوگل کبوتر
•الگوریتم های گوگل موبایل گدون
•الگوریتم های گوگل رنک برین
•الگوریتم های گوگل موش کور
•الگوریتم های گوگل هاوک یا الگوریتم شاهین
•الگوریتم های گوگل پیج اتوریتی
•الگوریتم های گوگل هیلتاپ
•الگوریتم های گوگل فرد
•الگوریتم های گوگل گورخر
الگوریتم های گوگل کافئین
•الگوریتم های گوگل پی دی لون
•الگوریتم های گوگل طرح بندی

سخن پایانی

این روزها ارزش محتوا های متنی با توجه به کیفیت آن سنجیده خواهد شد و کسانی موفق می باشند که بتوانند هم محتوای مخاطب پسند و جذاب بسازند و هم اینکه این محتوا را با رعایت کردن اصول و قواعد سئو و بهینه سازی نمایند؛ بنابراین در نوشتن مقالات سایت دقت لازم را انجام دهید که هر اندازه مقالات گوناگونی در سایت قرار دهید ترافیک سایت شما هم بالا می رود اما توجه داشته باشید که به جای بالا رفتن تعداد مقالات سایت کیفیت آنها بالا برود.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید