ممکن است هر یک از شما با شنیدن " توریسم درمانی " این سوال برایتان مطرح شود که توریسم درمانی چیست ؟

به طور کلی توریسم درمانی به عنوان یکی از زیر مجموعه ‌های گردشگری به حساب می آید که هدف اصلی آن ایجاد شغل جذب توریست و کسب درآمد می باشد . همواره در سراسر جهان افرادی در حال زندگی هستند که برای درمان هایی همچون دندانپزشکی ، عمل ‌های زیبایی ، نازایی و غیره به کشور های مورد نظر خویش به منظور درمان ذهنی و جسمی سفر می‌ کنند . این موضوع در زمان ‌های قدیم شکل دیگری داشته است ، به عنوان مثال برخی از شهرهای ایران دارای چشمه‌ های آب گرم هستند و معمولاً به عنوان آب درمانی از آن ها استفاده می‌شود و بسیاری از افراد از شهر ها و کشور های دیگر به این مناطق سفر می ‌کنند . در حال حاضر این نوع از گردشگری در کشور ایران رواج یافته است و در سال ۱۳۸۲ از طرف وزارت بهداشت به آن توجه زیادی شده است . جالب است بدانید از جمله موارد دیگری که باعث جذب گردشگر می شود می توان به شیوه های مربوط به انرژی درمانی و طب سنتی اشاره نمود . این گونه از درمان ‌ها گاهاً جایگزین درمان های پزشکی نیز شده است ؛ مثلاً نمک درمانی ، لجن درمانی و آب درمانی که هر یک از این نوع درمان ها در شهر خاصی انجام می شود .

افرادی که تمایل به توریسم درمانی دارند می توانند با طراحی و راه اندازی سایت توریسم درمانی به دیگران در ارائه کلیه خدمات پزشکی کمک زیادی کند و همچنین از این طریق به کسب درآمد و معرفی خویش بپردازند .

شما می توانید هم اطلاعات خویش را در سایت قرار دهید و هم تصاویری مربوط به اماکن مختلف گردشگری را در سایت بارگذاری نمایید ؛ با انجام چنین کاری انگیزه بیشتری در مشتریان به وجود می آورید . پس از اینکه قصد طراحی سایت توریستی طراحی سایت توریستی را داشتید می توانید قسمتی را تحت عنوان تالار گفتگو به فضایی و با این کار افراد می توانند تجربه ها و نظرات خویش را با دیگران در میان بگذارند . به طور کلی طراحی این نوع از وب سایت ها باعث می شود که مشتریان زیادی به سوی شما جذب شود ؛ چرا که اطلاعات دقیق زیادی را در سایت قرار داده‌اید و برای آن‌ها سودمند واقع شده است .

راه اندازی و ساخت سایت توریسم درمانی

مهم ترین اطلاعات ارائه شده در سایت توریسم درمانی

• ارائه اطلاعاتی درباره خدماتی پزشکی که عکس از پزشکان در ایران قادر هستند بیماران متقاضی دیگر کشورها برای به منظور درمان آنان ارائه دهند .

• معرفی برخی از اماکن گردشگری ، طبیعت ‌گردی و تاریخی به گردشگران داخلی و خارجی

• ارائه اطلاعاتی تقریباً دقیق درباره برخی از شهر هایی که اماکن گردشگری به ویژه چشمه‌ های آب گرم دارند . از این رو برای سلامت بدن و درمان برخی از بیماری ‌ها از آن ها استفاده می کنند

• بین نام چشمه های آب گرم و خواص آن به منظور درمان بیماری های مختلف

• معرفی هتل های مشهور و مختلف جهت رزرو برای افرادی که از مکان های دیگر می آیند .

• ارائه و برآورد هزینه خدمات توریسم درمانی در بیمارستان های کشور .

تهیه محتوا برای سایت توریسم درمانی

پس از اینکه سایت خود را طراحی کردید ، برای تهیه محتوا دقت داشته باشید که چه کسانی مخاطبان اصلی شما هستند و این افراد معمولاً در چه سنی قرار دارند و در کدام یک از کشور ها زندگی می کنند . بطور کلی توجه به این گونه از موارد موجب افزایش مخاطبان و کاربران خواهد شد . هر چه بر میزان اطلاعات در این وب سایت ها افزوده شود ؛ در نتیجه تعداد کاربران نیز بیشتر خواهد شد . یکی از مواردی که باید به آن بسیار دقت کنید این است که فعالیت سایت شما باید به صورت چند زبانه باشد تا بتوانید کاربرانی از دیگر کشور ها را در کنار خود داشته باشید ؛ زیرا براساس این که سایت شما توریسم درمانی است و ممکن است توریست های زیادی از دیگر کشور ها به شهر شما بیاید در نتیجه سایت شما معرف شهر و کشور شما خواهد بود ، پس باید در ارائه اطلاعات آن هم به صورت چند زبانه بسیار دقت کنید .

هم گردشگری و هم درمان

مسافرانی که از دیگر کشور ها آمده اند علاوه بر اینکه یکسری خدمات پزشکی به آن ها ارائه می شود و قادر هستند که به طبیعت گردی در مناطق زیبا و دیدنی کشور مشغول شوند ؛ لازم به ذکر است که استفاده از این گونه خدمات برای آن ها مقرون به صرفه تر است .

در حال حاضر روز به روز بر محبوبیت گردشگری و طرفداران آن افزوده می شود و به خوبی توانسته توجه بسیاری از رسانه ها ، پزشکان ، شرکت های خدماتی - مسافرتی و سیاست گذاران را به سوی خود جلب کند تا جایی که برخی از کشور هایی که قصد دارند برای پیشرفت در این حوزه اقدام کنند ، خدمات درمانی را با هزینه مناسب و کیفیت عالی در اختیار کاربران و علاقه مندان به توریسم درمانی قرار می دهند .

وب سایت توریسم درمان

صنعت گردشگری = کسب درآمد بیشتر

اشخاصی که به فکر درمان خارج از کشور هستند ، در واقع نتوانستند که در محل زندگی خود یک درمان قطعی برای بیماری خویش پیدا کنند و یا اینکه درمان آنها نیازمند پرداخت هزینه ‌های هنگفت می باشد . توریسم درمانی بیانگر یک پدیده جهانی با ارزش است که در آینده نه چندان دور منتظر رشد چند برابری آن خواهیم بود . در حقیقت با رشد جهانی پدیده توریسم درمانی و ورود بیش از حد کشور ها به این بازار رقابتی باید یک مزیت رقابتی در میان دیگر کشورهای ارائه دهنده تور پزشکی ایجاد گردد . از این رو بایستی یک مکان و موقعیت مناسب همچون طراحی سایت توریسم درمانی به منظور انعکاس موضوعات و تکنولوژی های پیشرفته در حیطه پزشکی در ایران فراهم شود .

رایج ترین درمان ها با استفاده از روش توریسم درمانی

رایج ترین انواع روش های درمانی که اکثر بیماران سفر های گردشگری پزشکی دنبال می کنند را در اینجا برای شما نام خواهیم برد :

▪ درمان سرطان

▪ پیوند عضو

▪جراحی زیبایی

▪جراحی ارتوپدی

▪جراحی قلب

▪دندانپزشکی

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید