سئو محتوا یکی از اصولی ترین مباحث در سئو می باشد که هر مدیر طراحی سایت می بایست در خصوص آن اطلاعات لازم را داشته باشد. چرا که گوگل به این نکته اشاره کرد که یکی از سه عامل مهم از فاکتورهای رتبه‌بندی، محتوا می‌باشد. محتوای شما باید سئو شده باشد تا در نتایج سرچ شده توسط کاربران قرار گیرد. سئو محتوا مجموعه نکاتی می‌باشد که برای بهینه شدن متن برای کلمات کلیدی به کار می‌رود تا به بالا بردن رتبه سایت در گوگل کمک کند. تولید محتوایی که کلمات پر سرچ و در خود جای دهد و به بهبود سئو محتوای سایت کمک ‌کند.

بهینه سازی محتوای سایت سایت

سئو چیست؟

سئو که به زبان انگلیسی Search Engine Optimization می‌باشد. معنای آن بهینه سازی طراحی سایت برای موتورهای جستجو است. بهترین شرکت طراحی سایت با داشتن افراد یا تیم حرفه‌ای و مجرب با توجه به علم و دانشی که در اختیار دارند کارهایی را بر روی سایت مورد نظر انجام می‌دهند تا طراحی وب سایت مورد نظر در اولویت گوگل قرار گیرد. یکی از منابع مهمی که کاربران به آن بسیار اعتماد دارند گوگل می‌باشد زمانی که در آن هر مواردی را جستجو کنند و طراحی سایت‌هایی که در نتایج افراد به نمایش گذاشته می‌شود کاربران به بازدید از آن صفحه می‌پردازند.

اصول سئو در تولید محتوا

محتوای سئو شده

در طراحی سایت به محتوایی محتوای سئو شده می گویند که مطابق با اصول سئو نوشته شده و موتورهای جستجوگر بتوانند آن را به آسانی درک کنند همچنین کاربران اینترنتی نیز پاسخ سوالات خود را در پیدا کرده و رضایت خاطر از این محتوا داشته باشند .اصولی که می بایست در تولید محتوای مناسب برای سئو رعایت شوند مطابق زیر می باشند :
1)استفاده از کلمات کلیدی متناسب با طراحی سایت در تیتر محتوا ، متا دسکریپشن ، تگ H2 و H1 و در متن
2)استفاده از تعداد مناسب کلمات کلیدی در تولید محتوای طراحی سایت
3)توجه به طول متن محتوای طراحی سایت
4)بهینه سازی تصاویر در تولید محتوای طراحی سایت
5)کپی برداری نکردن از متن های سایت های دیگر برای تولید محتوای طراحی سایت

بهینه سازی محتوای سایت سایت

تولید محتوا بر اساس سئو

قرار گرفتن در اولویت گوگل آرزوی هر صاحب سایتی می‌باشد اگر شما صاحب سایتی می‌باشید و یا می‌خواهید اقدام به ایجاد ساتی کنید توجه کنید تا کارهای مربوط به سئوسایت خود را به درستی انجام دهید. محتوا که مهمترین موارد در سئو می‌باشد باید با استفاده از اصول سئو پیش رود ما در زیر مواردی را برای شما معرفی می‌کنیم تا با رعایت آن‌ها سئوی عالی را برای سایت خود به ارمغان بیاورید.
• کلمه کلیدی مناسب را برای محتوای خود انتخاب کنید
توجه کنید که محتوای شما باید از کلمات کلیدی مناسبی برخوردار باشد تا سایت مورد نظر در نتایج جستجوی افراد قرار گیرد کلمات کلیدی باید در عین حال که از رقابت کمتری بهره‌مند می‌شود از جستجوی بالایی توسط کاربران برخوردار باشد. اگر شما نمی‌دانید که کلمات کلیدی خود را چگونه انتخاب کنید و پیدا کردن آن برای شما دشوار می‌باشد می‌توانید از ابزارهایی که مختص انتخاب کلمات کلیدی می‌باشد استفاده کنید.
• یک شخص را برای نوشتن محتوای سایت خود استخدام کنید
نوشتن مطلب برای سایت جزو موارد مهم در سایت شما می‌باشد چرا که افراد برای خواندن محتوای شما وارد صفحه می‌شوند که اگر با محتوای مناسبی روبه‌رو شوند جذب سایت شما می‌شوند.
• عنوان مناسبی را انتخاب کنید
یکی از مهمترین مساله‌ای که بازدید کننده از طریق آن جذب سایت شما می‌شوند داشتن عنوان جذاب محتوای شما می‌باشد. اگر عنوان شما جذاب باشد تا کاربر را به خواندن محتوای دعوت کنند نصف راه و به درستی رفته‌اید که بعد از این با استفاده از داشتن مطالب مفید کاربر را به خرید یا استفاده از خدمات ارائه شده دعوت کند.
• استفاده از کلمات کلیدی در متن
متن اصلی شما جزو محتوای شما می‌باشد که باید از کلمات کلیدی در متن استفاده کنید در واقع وظایف کلمات کلیدی این است که به گوگل نشان می‌دهد تا شما درمود چه موضوعی صحبت می‌کنید.یکی از الگوریتم‌های رتبه بندی گوگل این است که با دقت به محتوای شما دقت می‌کنند و آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند.
• مطمئن شوید تا صفحه شما با سرعت بالایی بارگذاری می‌شود
یکی دیگر از مواردی که باید در سئو محتوای خود توجه کنید اطمینان از بارگذاری سایت شما با سرعت بالا می‌باشد عوامل مختلفی مانند کیفیت بالای تصاویری که قرار می‌دهید و... می‌تواند در بارگذاری صفحه سایت شما اختلال ایجاد کند بنابراین زود زود سرعت سایت خود را چک کنید تا در صورت وجود مشکل به رفع آن بپردازید.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید