طراحی سایت


سیستم عامل ویندوز چیست؟

ویندوز یک سیستم عامل ( Operation System ) دسکتاپ می باشد که بیش از 3 دهه است در کامپیوتر های شخصی بیش از سایر OS ها مورد استفاده قرار گرفته است.
هر نسخه ویندوز دارای رابط گرفیکی کاربری متفاوتی نسبت به نسخه دیگر ویندوز می باشد. اولین نسخه ویندوز در سال 1985 به بازار اراِئه شد و بعد از اولین رونمایی آپدیت های جدی بر روی این سیستم عامل ایجاد تا به صورت کاربر پسندتری مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم عامل ویندوز چیست

نام شرکت عامل سازنده ویندوز چیست؟

سیستم عامل ویندوز که توسط یک شرکت آمریکایی تاسیس شده است و نام آن مایکروسافت می باشد. شرکت عامل سازنده ویندوز یعنی مایکروسافت یکی از بزرگترین شرکت نرم افزاری در دنیا به حساب می آید و محبوبیت بسیاری را در بین افراد دارد. مایکروسافت شرکت عامل سازنده ویندوز در اواسط دهه 1980 سیستم عامل ویندوز را رو نمایی کرد.که رفته رفته نسخه های مختلفی از آن را ارائه می دادند در این اواخر یعنی از سال 2015 شرکت عامل سازنده ویندوز مایکروسافت نسخه جدید ویندوز خود که 10 بود رونمایی کرد و رفته رفته بر روی اکثر سیستم ها نصب شد همین امر باعث شد تا محبوبیت خود را در بیا افراد و شرکت ها پیدا کند.

منظور از ویندوز چیست؟

در کل منظور از ویندوز که با نصب بیش از 90% کامپیوترهای دنیا از محبوب ترین ویندوز های دنیا می باشد که در دل همه جای گرفته شده است داشتن امنیت در دنیای اینترنت و دیجیتال بسیار حائز اهمیت است عکس های شخصی و فایل ها و اسناد های شخصی و محرمانه که هر کسی نباید آن را ببیند و به آن دسترسی داشته باشد نیاز به رایاینه ای می باشد که همه ی این اطلاعات را در خود ذخیره کند منظور از ویندوز مکانی برای نگهداری این اسناد می باشد.

زبان ویندوز چیست؟

زبان ویندوز که تحت وب وجود دارند که بیش ترین محبوبیت را در بین افراد دارند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سی شارپ
سی پلاس پلاس
سی
پایتون
جاوا
زبان ویندوز برنامه تحت وب : از انجایی که دنیای اینترنت روز به روز در حال گسترش می باشد و افراد کمتر از دسکتاپ استفاده می کنند و بیش تر افراد به اپلیکیشن و موبایل روی آورده اند محبوبیت استفاده از دسکتاپ کمتر شده اما هستند افرادی که کماکان از دسکتاپ استفاده می کنند.برای همین از زبان ویندوز مختلفی برای برنامه نویسی استفاده می کنند مانند :
Java
JavaScript
C#
Swift

سیستم عامل ویندوز چیست

کاربرد ویندوز چیست؟

کاربرد ویندوز دارای چندین وظایف هایی می باشد که عبارتند از:
•یکی از کاربرد های ویندوز این است که آزمایش می کند که همه چیز به درستی و بدون ایراد کار کند.
•یکی دیگر از کاربرد ویندوز سخت افزار جدید و چک می کند.
•کاربرد ویندوز دیگری که می تواند به سیستم عامل ها را راه اندازی می کند اشاره کرد.

ویژگی سیستم عامل ویندوز

سیستم عامل ویندوز دارای ویژگی های متعددی می باشد از جمله محیط کاربری گرافیکی و ساده آن ، پشتیبانی سخت افزار فوق العاده عالی ، دارای نرم افزارهای فراوان است که آن را نسبت به بقیه متمایز کرده و در دل افراد جای گرفته و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

انواع ویندوز

سیستم عامل ویندوز در انواع نسخه ها به بازار آمد که در زیر همراه با سال ساخت و تاسیس آن برای شما می گوییم انواع ویندوز بر روی کامپیوترهای جهان نصب می شود عبارتند از:
Windows 1.0 (1985)
Windows 2.0 (1987)
Windows 3.x (1990,1992)
Windows 98 (1995)
Windows 98 (1998)
Windows ME (2000)
Windows XP (2001)
Windows Vista (2006)
Windows 7 (2009)
Windows 8 (2012)
Windows 8.1 (2013)
Windows 10 (2015)

سیستم عامل ویندوز چیست
بیشتر بخوانید

مزایای سیستم عامل ویندوز

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا سیستم عامل ویندوز در بین افراد از محبوبیت زیادی برخوردار است مگه مزایای سیستم عامل ویندوز چیست که آن را بین افراد جذب کرده است؟
ما در این بخش مزایای مزایای سیستم عامل ویندوز را برای شما می گوییم تا بیش تر با آن آشنا شوید. قطعا شما هم طرفدار پر پر و پا قرص آن می شوید.مزایای سیستم عامل ویندوز عبارتند از:

یادگیری طرز استفاده ی راحت از آن

یکی از مزایای سیستم عامل ویندوز طرز استفاده از آن بسیار راحت می باشد و نیاز به دانش خیلی قوی داشتن را ندارید بلکه با یه کم کار کردن و خواندن راهنما می توانید به راحتی استفاده از آن را یاد بگیرید و کارهای روزانه خود را با آن انجام دهید.این مورد را می توان یکی از مزایای سیستم عامل ویندوز نام برد چرا که افراد ممکن است دانشی در رابطه با دنیای نرم افزارها و کامپیوتر ها به صورت تخصصی نداشته باشند.

محبوب ترین سیستم عامل در بین افراد

یکی از محبوب ترین و رایج ترین سیستم عاملی که در بین افراد بسیار محبوب است و تقریبا همه ی افراد آن با آن آشنا هستند سیستم عامل ویندوز می باشد.

پشتیبانی از نرم افزارهای متعدد

یکی دیگر از مزایای مزایای سیستم عامل ویندوز می توان به این موضوع اشاره کرد که از برنامه ها اپلیکیشن ها و همچنین نرم افزارهای بسیاری پشتیبانی قوی می کند.

امکان اجرا در بین همه ی کامپیوتر ها

بر روی تمامی رایانه ها مانند کامپیوترهای شخصی شرکتی لپ تاب و ... به راحتی و ارزان ترین قیمت به راحتی قابلیت نصب شدن بر روی کامپیوتر ها حتی کامپیوترهای فوق پیشرفته را دارد.که یکی دیگر از مزایای سیستم عامل ویندوز می باشد.

پشتیبانی کردن از سخت افزارهای جدید

یکی دیگر از مزایای سیستم عامل ویندوز که می توان اشاره کرد پشتیبانی کردن از سخت افزارهای جدید جعبه ( کیس ) کامپیوتر می باشد که برای ارتقا دادن کامپیوتر نقش ویژه ای دارد.

ارتقای نرم افزارهای امنیتی و به روز رسانی آن ها

یکی از بهترین مزایای سیستم عامل ویندوز که خبر خوبی برای طرفداران بازی می باشند این است که بزرگترین فضا را برای بازی های رایانه ای در خود دارد.

سیستم عامل ویندوز چیست

معایب سیستم عامل ویندوز

ابزارهای پولی

یکی از معایب سیستم عامل ویندوز پولی بودن برنامه ها می باشد ابزارها معمولا با هزینه می باشد و برای دریافت و نصب آن باید هزینه هایی را پرداخت کنیم برنامه های متعددی مثل بازی ها گرافیکی و دیگر برنامه هایی که کاربردی هستند.

امنیت

یکی از مهمترین معایب سیستم عامل ویندوز امنیت می باشد هکر ها به ویندوز علاقه ی بسیاری دارند چرا که می توانند به راحتی آن را هک کنند بنابراین برای استفاده از آن باید از نرم افزارهای آنتی ویروس قوی استفاده کنید تا هکرها نتوانند به آن نفوذ کنند.

راه اندازی مجدد سیستم

اگر تعداد زیادی برنامه را به طور همزمان اجرا کنید سیستم شما کشش کافی پیدا نمی کند و موجب کند شدن و هنگ کردن می کند خود یکی از مهمترین معایب سیستم عامل ویندوز می باشد.

قیمت بالای آن

یک سیستم عامل متن باز و رایگان که به شما معرفی می کنیم آن هم لینوکس می باشد اما برای استفاده از ویندوز و دیگر برنامه ها مثل آفیس نیاز به پرداخت هزینه از دیگر معایب سیستم عامل ویندوز می باشد.

داشتن منابع سخت افزاری زیاد

برای این که ویندوز به راحتی نصب و اجرا شود سیستم شما باید رم بالایی را دشته باشد دارای فضای خالی از هارد و کارت گرافیک خوبی را داشته باشید.

پشتیبانی

یکی دیگر از معایب سیستم عامل ویندوز نداشتن پشتیبانی برای اشخاص می باشد یعنی تنها شرکت ها می توانند از داشتن پشتیبانی بهره مند شوند اشخاص از این موضوع بی بهره اند و باید در سایت ها به دنبال حل مشکل باشند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید