گسترش روز افزون برنامه ها و آپ های موجود در بازار تلفن های هوشمند روز به روز در حال افزایش است و سهم بیشتری را از بازار در اختیار خود می گیرد. هر چند هنوز هم طراحی سایت در میان مشاغل و کاربران وجهه و محبوبیت بیشتری دارد ولی طراحی اپلیکیشن و خصوصاً طراحی اپلیکیشن فروشگاهی در حال افزایش است و با موفقیت چند نمونه سایرین نیز به تکاپوی طراحی اپلیکیشن فروشگاهی افتاده اند. نونگار با تیم مجرب و حرفه ای در زمینه برنامه نویسی اندروید و IOS و با نمونه کارهای بسیار زیاد و تجربه ی چند ساله در این زمینه می تواند بهترین انتخاب ممکن برای طراحی اپلیکیشن فروشگاهی باشد.

اهمیت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

طبق آمار، تعداد فروش های آنلاین به طور مداوم در حال افزایش است که به این معنی است که افراد بیشتری خرید آنلاین را ترجیح می دهند. امروزه اپلیکیشن های طراحی سایت فروشگاهی راه حلی برتر هستند که به راحتی با مشتریان در تماس بوده و فروش را افزایش می دهند.

طراحی موثر اپلیکیشن فروشگاهی به دلیل عملکرد بصری زیبا و تجربه کاربری هوشمند، شانس جذب کاربران را افزایش می دهد. اگر طراحی به درستی انجام شود، مشتریان به راحتی می توانند اقلام مصرفی خود را بدون توجه به جایی که هستند خریداری کنند. اپلیکیشن فروشگاهی که در زمان و تلاش کاربران صرفه جویی می کند قطعاً به ابزار مورد علاقه بسیاری از مردم تبدیل خواهد شد.

ابتدا باید در نظر داشته باشید که دو پلتفرم اصلی موبایل وجود دارد : iOS و Android. برای طراحی یک اپلیکیشن فروشگاهی از ابتدا، باید تصمیم بگیرید که با کدام پلتفرم شروع کنید. انتخاب به عوامل مختلفی از جمله بودجه، زمان و مخاطبان هدف بستگی دار

اهمیت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی

طراحی اپلیکیشن موبایل به همان اندازه که علم است یک هنر است. اگر به دنبال ساخت یک اپلیکیشن موبایل جدید و شگفت انگیز برای کسب و کار خود هستید یا اگر یک ایده جدید عالی برای یک محصول دارید، تیم طراحان اپلیکیشن مجرب ما می توانند ایده شما را ایجاد کنند.

بهینه سازی اپلیکیشن فروشگاهی

هرچه برنامه شما در نتایج جستجوی فروشگاه برنامه بالاتر باشد، برای مشتریان بالقوه بیشتر قابل مشاهده است. این افزایش دید منجر به ترافیک بیشتری به صفحه برنامه شما در اپلیکیشن فروشگاهی تبدیل میشود. هدف نونگار هدایت ترافیک بیشتر به صفحه اپلیکیشن فروشگاهی شما است، بنابراین اقدامات لازم انجام میشود تا کاربران اقدام خاص را که دانلود برنامه شما می باشد را انجام دهند.

بهترین طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

برای اینکه با آپ های حال حاضر رقابت کنید باید طراحی اپلیکیشن فروشگاهی شما از شاخص ها و معیارهای زیادی برخوردار باشد. ایده های نو که منطبق بر اصول بازاریابی دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ باشد می تواند موفقیت زیادی را در زمینه دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده برای طراحی اپلیکیشن فروشگاهی برای شما فراهم نماید. معیارهای مختلفی می تواند کمک کند تا شما در میان رقبای خود بهترین طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را داشته باشید و سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار خود بگیرید. معیارهایی مانند متفاوت بودن، خاص بودن، کارایی در عین زیبایی محیط کاربری اپلیکیشن، کم حجم بودن، توانایی ارتقاء نا محدود، استفاده آسان برای کاربران و نیز مدیریت آسان تر برای مدیران و فروشندگان از جمله موارد است که بهترین طراحی اپلیکیشن فروشگاهی باید دارا باشد.

1. از طریق سلسله مراتب بصری فکر کنید

سلسله مراتب بصری را می توان با اندازه، رنگ، سبک و سایر تفاوت های بصری تنظیم کرد. هنگام اعمال سلسله مراتب بصری در طراحی برای برنامه های کاربردی فروشگاه اینترنتی، به راحتی می توان مهمترین عناصر موثر بر تبدیل و نرخ فروش را برجسته کرد. به عنوان مثال، می‌توانید روی عکس مورد تأکید کنید و یک دکمه CTA آن‌ها را کمی بزرگ‌تر از سایر اجزای رابط کاربری روی صفحه نمایش کنید.

بهترین طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

2. طراحی برای سایزهای متعدد

اگر می‌خواهید کاربران بتوانند در هر زمان و هر مکان خرید کنند، باید در نظر داشته باشید که مردم دوست دارند گوشی‌های هوشمند خود را متفاوت نگه دارند. کاربران سه راه برای نگه داشتن گوشی هوشمند دارند. اولی دو دست را استفاده می کند: یکی دستگاهی را در دست گرفته و انگشت سبابه دیگری حرکت می کند. حالت دوم، نگه داشتن یک دست زمانی است که کاربر با استفاده از انگشت شست با یک برنامه تعامل دارد. سومی ترکیبی از دو مورد قبلی است: کاربران یک دستگاه را با دو دست نگه می دارند و با هر دو شست تعامل دارند. کاربران بیشتر تمایل دارند که از اولین و دومین نگهدارنده بیشتر استفاده کنند. به همین دلیل است که بسیاری از برنامه‌ها عناصر کلیدی ناوبری را در پایین دارند.

3. برنامه ریزی قیف فروش

این یک روش ویژه برای ایجاد تعامل با کاربر است. یک قیف فروش موثر شامل چندین مرحله است:
1. معرفی: گام اول - یادگیری در مورد یک محصول.
2. توضیحات: ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصول از جمله مزایا و معایب.
3. تحلیل و بررسی: مقایسه یک محصول با سایر کالاها
4. خرید: مرحله نهایی امکان خرید محصول مورد نظر را فراهم می کند.

4. عناصر برند را برجسته کنید

هویت برند نقش مهمی در کسب و کارها دارد، بنابراین از نشان دادن برند در اپلیکیشن فروشگاهی غافل نشوید. عناصر هویت برند می تواند متفاوت باشد:

• لوگو
• پالت رنگ
• فونت سفارشی

هر یک از این عناصر باید در رابط کاربری یک برنامه نمایش داده شوند. علاوه بر این، اگر در حال حاضر مشتریان وفادار دارید، پیدا کردن اپلیکیشن شما برای آنها آسان تر خواهد بود زیرا به شما و برند شما اعتماد دارند.

5. تسویه حساب سریع انجام دهید

کاربران مدرن به شدت بی حوصله هستند. آنها نمی خواهند منتظر بمانند. اگر برنامه شما کند است، احتمال زیادی وجود دارد که آن را رها کرده و اپلیکیشن سریع‌تر را انتخاب کنند.

6. رابط کاربری را تمیز نگه دارید

وقتی می خواهید محصولی را بفروشید، ممکن است تمایل زیادی داشته باشید که در مورد آن بیشتر بگویید و همچنین عکس های بیشتری را نشان دهید. چنین رویکردی به شما در فروش یک محصول کمکی نمی کند. فقط کاربران را دور می کند. بسیاری از عناصر رابط کاربری در یک صفحه نمایش کوچک یک دستگاه تلفن همراه نامرتب به نظر می رسند. علاوه بر این، کاربران قادر نخواهند بود عناصر کلیدی مانند "خرید" CTA را از دیگر عناصر تشخیص دهند.

رابط کاربری را تمیز نگه دارید

آموزش طراحی اپلیکیشن

افراد مختلفی نیز وجود دارند که با توجه به نیاز بازار به دنبال مکان مناسبی برای آموزش طراحی اپلیکیشن هستند و یادگیری طراحی اپلیکیشن فروشگاهی به دلیل تقاضای بیشتر و شاید طراحی سخت تر (بستگی به طراح دارد) هستند. کلاس ها و دوره های آموزش طراحی طراحی اپلیکیشن فروشگاهی و طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS در شرکت نونگار با هزینه مناسب برای کارآموزان برپا می باشد و بسیاری از کارآموزان پس از آموزش ها و در صورت نیاز جذب نونگار خواهند شد. همچنین در صورت نیاز آموزش طراحی اپلیکیشن به صورت گروهی و یا خصوصی پذیرفته می شود و گواهینامه نیز توسط نونگار به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین شرکت طراحی سایت ایران برای کارآموزان صادر می گردد.

کلام آخر

به طور خلاصه، یک طراحی قدرتمند اپلیکیشن فروشگاهی باید این نکات را داشته باشد:
1. سلسله مراتب بصری موثر 2. طراحی UI تمیز 3. قیف فروش هوشمند 4. راه حل های کاربر پسند UX 5. فرآیند پرداخت سریع 6. هویت برند واضح
بنابراین، اگر هنوز نمی‌دانید چگونه یک اپلیکیشن فروشگاهی طراحی کنید، با ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
  • کد پستی : 1456963143
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید