طراحی سایت


طراحی سایت با پایتون

طراحی سایت با پایتون که یکی از زبان‌های برنامه نویسی مدرن می‌باشد از آن‌جایی که یک برنامه متن باز و رایگان می‌باشد کاربران و حتی کسانی که مبتدی هستند می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. اگر تا به حال طراحی سایت اناجم نداده اید و می‌خواهید تا شروع به ایجاد سایت کنید پیشنهاد ما به شما این است تا با استفاده از زبان پاتیون استارت کار خود را بزنید چرا که طراحی با این زبان بسیار لذت بخش می‌باشد. طراحی سایت با پایتون از ماژول‌های متنوعی در سمت ادمین برخوردار می‌باشد. طراحی سایت با پاتیون به قدری مورد قبول می‌باشد که حتی در دانکده‌های آکسفورد نیز آن را تدریس می‌کنند که این امر نشان دهنده‌ی ارزش بالای این زبان می‌باشد.

تاریخچه ی طراحی سایت پایتون

طراحی سایت پایتون از سال 1980 میلادی توسط آقای روسوم که در زمینه ی برنامه نویسی فعالیت داشتند ، رایج گردید . اقای روسوم از تجربه ی خود در زمینه ی زبان abc و مطالعاتشان بر روی Modula-3 استفاده می کنند و نام آن از یک سریال کمدی به نام Monty Python’s Flying Circus برگرفته شده است .

پایتون در طراحی سایت چیست ؟

پایتون زبان برنامه‌نویسی ای با سطح بالا می باشد که به وسیله‌ آن فرآیند برنامه‌نویسی به آسان تر و با سرعت بالاتری انجام می‌پذیرد . این زبان برنامه نویسی چند الگویی می باشد و برنامه نویس ملزم به رعایت الگوی خاصی نیست .
الگو های رایج زبان برنامه نویسی پایتون در طراحی سایت :
• الگوی دستوری
• الگوی رویه‌ای
• الگوی تابعی
• الگوی شی گرایی
جدا از پشتیبانی الگوی برنامه‌نویسی شی‌گرا، علاوه بر اینکه طراحی سایت پایتون از الگوی برنامه نویسی شی گرا استفاده می کند ، ساختار پایتون نیز کاملا شی‌گراست .

طراحی سایت

مزایای استفاده از پایتون در طراحی سایت

• سهولت در تجزیه و تحلیل داده ها در مقیاس بزرگ درطراحی سایت
• امکان کنترل هویت کاربران هنگام توسعه ی طراحی سایت
• افزایش امنیت و سرعت در طراحی سایت
• امکان ایجاد پنل مدیریتی یکپارچه در طراحی سایت
• امکان تولید سامانه های جدید در طراحی سایت
• امکان طراحی سایت بر اساس خواسته های کارفرما

ویژگی های زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی با پایتون از ویژگی‌های زیادی برخوردار می‌باشد که می‌توان به رایگان بودن آن ، متن باز بودن و سورس بسته بودن آن اشاره کرد. همچنین کار با پایتون راحت می‌باشد یعنی گویی این زبان برای تازه واردان طراحی شده است. پایتون به شما این اجازه را می‌دهد تا با کدهای کمی در عوض کارهای زیادتری انجام دهید. یکی دیگر از ویژگی‌های طراحی سایت با پایتون این است که شما را به سوی یادگیری زبان‌های دیگر سوق می‌دهد. با استفاده از این زبان می‌توانید ایده پردازی کنید. همچنین دارای منابع زیادی می‌باشد.

نمونه سایت‌ با پایتون

پایتون یکی از زبان‌های بسیار پرکاربردی می‌باشد که باعث پیشرفت بسیاری از شرکت‌ها همچنین زبان‌های برنامه‌نویسی شده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ برای نوشتن برنامه خود از این زبان استفاده کرده‌اند شرکت‌هایی مانند گوگل (Google) یوتوب (Youtube) فیسبوک (Facebook) اینستاگرام (Instagram) موزیلا (Mozilla) و بسیاری از شرکت‌های دیگر می‌توان نام برد.

انواع فریمورک‌های پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون Python که هر روزه در حال تبدیل شدن به زبان محبوب افراد و برنامه نویسان می‌باشد از فریم‌ورک‌های بسیاری برخوردار می‌باشد که در این بخش آن‌ها را برای شما ارائه می‌دهیم که عبارتند از:
فریم‌ورک DJANGO
DJANGO یک از فریم‌ورک‌های شگفت انگیز و محبوب می‌باشد که از طریق زبان پایتون برای طراحی وب و اپلیکیشن به کار می‌رود با استفاده از قابلیت‌هایی که دارد از جمله: توسعه سریع اپلیکیشن و اسنفاده آسان همچنین عملکرد بالای آن. به جذب بسیاری از کاربران اقدام نمی‌نماید.
فریم‌ورک FLASK
Flask که یکی دیگر از فریم‌ورک‌هایی می‌باشد که برای توسعه وب با زبان جاوا مورد استفاده قرار می‌گیرد که برنامه‌نویسان زیادی از آن استفاده می‌کنند چرا که به راحتی نیازهای برنامه نویسان را حل می‌کند.
فریم‌ورک WEB.PY
فریم‌ورک Web.Py بکی دیگر از فریم‌ورک‌هایی می‌باشد که ساده و قدرتمند می‌باشد و استفاده از آن بسیار راحت و نیازی به متخصصی نمی‌باشد.
فریم‌ورک WEB2PY
WEB2PY یک فریم‌ورک همه منظوره که بسیار ایمن و سریع می‌باشد از ویژگی‌های مهمی که می‌توان به این فریم‌ورک اشاره کرد ایجاد و ویرایش مدیریت و وب اپلیکیشن از هر زمان و مکان از طریق مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم اشاره کرد.
فریم‌ورک Pyramid
این فریم‌ورک برای توسعه اپلیکیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد این فریم‌ورک قابلیت‌های کاربردی بسیاری برای توسعه دهندگان دارد که در نسخه‌های 3و4 پایتون پشتیبانی می‌شود. فریم‌ورک CherryPy این فریم‌ورک که برای برنامه نویسی شی‌گرا مناسب می‌باشد در هر سیستم عاملی پشتیبانی می‌شود مانند لینوکس، ویندوز و مک. این فریم‌ورک ابزارهای مانند احراز هویت کاربران سیستم ذخیره داده‌ها پلاگین‌ها و دیگر قابلیت‌ها را دارد.

آموزش طراحی سایت با پایتون

اگر به طراحی سایت علاقمند هستید و می‌خواهید تا آموزش ببینید می‌توانید با خواندن کتاب‌ها و مقالات آموزشی که در اینترنت وجود دارد به آموزش طراحی سایت با پایتون بپردازید سپس با دیدن ویدیوهای آموزشی نیز به راحتی آن را آموزش ببینید همچنین دوره‌های آموزش طراحی سایت با پایتون در برخی آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود که می‌توانید با ثبت نام در دوره‌ها به یادگیری این زبان بپردازید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید