شما می توانید با ساخت سایت خبری امکاناتی از قبیل ایجاد متون مختلف، تصاویر و اخبار را در اختیار کاربران قرار دهید. دقت داشته باشید که در برای شروع کار بایستی هدف از طراحی وب سایت خبری را برای خود مشخص سازید، پس از اینکه هدفتان را مشخص کردید می توانید هر چیزی را که برای طراحی یک سایت حرفه ای بدان نیاز دارید را برگزینید. در واقع کاربرانی که در اینترنت پیدا می‌کنند ترجیح می‌دهند که اخبار را در آن با هدف دریافت نمایند و در نتیجه این مسئله موجب می گردد که کاربران تمایل ویژه‌ای به سایت‌های خبری داشته باشند.

راه اندازی پورتال خبری

منظور از پورتال یا درگاه خبری دریچه است که به عنوان یک واسطه عمل می کند و مجموعه گسترده‌ ای از خدمات و اطلاعات را جمع آوری نموده و آن را پس از طی مراحلی در اختیار کاربران با استفاده از اینترنت قرار می دهد. پورتال های خبری بایستی امکانات بیشتری از یک وب سایت ساده در اختیار داشته باشند. توجه داشته باشید که پورتال های خبری تنها مختص یک دفتر روزنامه نیست. برخی از سازمان ها و موسسات نیز به پورتال خبری نیاز دارند.

طراحی سایت نشریات

به طور کلی یک سری راهکارهای جامعی به منظور طراحی سایت نشریات و مجلات ایجاد شده است که هدف از آن فراهم نمودن محیطی کاملاً طراحی شده با مدیریت خبری و ساخت خبر و خبرگزاری های اینترنتی می باشد . نکته قابل توجه این است که در حیطه اینترنت معمولاً از نشریات و مجلات با عنوان تحریره های الکترونیکی یاد می شود . در واقع نشریات دارای انعطاف پذیری بالایی هستند تا جایی که مدیریت و توسعه بخشیدن به برخی از قسمت‌ های آن کار راحتی به نظر می ‌آید . علاوه بر آن ساختار نشریات الکترونیکی در طراحی سایت نشریات ت به شکل چند لایه می باشد که در آینده مدیر سایت بتواند خیلی آسان به آن توسعه بخشد .

طراحی سایت اخبار

از بهترین بسترها برای اطلاع رسانی در کوتاه ترین زمان استفاده از وبسایت خبری است، که در واقع جزء بی رقیب ترین انواع رسانه های اطلاع رسانی می باشد. قرار دادن ویدیو، تصاویر و بسیاری از اطلاعات به روز از مهم ترین مزایای وب سایت های خبری است. شما می توانید اخبار را به بهترین این شیوه ممکن به کاربران منتقل سازید. همانگونه که میدانید سایت های خبری و طراحی سایت آگهی در شماره پربازدیدترین سایت ها در میان منابع خبری به حساب می آید؛ زیرا توانایی زیادی در بارگذاری مطالب و انتقال سریع آن ها در مدت زمانی کوتاه و قیمتی مناسب دارد .

از جمله سایت های اینترنتی پربازدید می‌توان به سایت‌های خبری و اطلاع رسانی اشاره نمود. یکی از دلایلی که سایت های خبری پربازدید است، اهمیت موضوع خبر و اطلاع رسانی در جامعه می باشد که افراد همواره به دریافت جدید ترین اخبار از سوی اینترنت تمایل نشان می دهند. در واقع بر اساس تعداد کاربران آنلاین در اینترنت و آمار های موجود، بایستی طراحی و راه اندازی سایت های خبری به گونه ‌ای باشد که فضای مناسبی داشته باشند و همچنین محتوای مفیدی را برای کاربران تولید نمایند ؛ در نتیجه از این طریق می‌ توانند کاربران زیادی را به سوی خود جذب کنند. کاربرانی که همواره از اینترنت استفاده می ‌کنند، منتظرند تا در آن واحد خبر را دریافت نمایند پس این موضوع موجب می گردد که افراد تمایل زیادی به سایت‌ های خبری نشان دهند.

در حال حاضر شبکه های اجتماعی همچون تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و غیره گسترش یافتند؛ در نتیجه پیشرفت روز افزون فضای مجازی، اهمیت طراحی سایت های خبری و سایر وب سایت ها مانند طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت شرکتی برای مشاغل نیز بیشتر شده است. همانگونه که می‌دانید راه اندازی یک سایت به تنهایی کفایت نمی کند و حتماً باید نسبت به سئو و تجربه کاربری به صورت کاملا آگاهی داشته باشید تا بتوانید از راه اندازی سایت خود نتیجه خوبی بگیرید.

پورتال خبری

ممکن است این سوال برای شما نیز مطرح شود که پورتال خبری چیست ؟ در پاسخ می‌توانیم بگوییم که منظور از پورتال خبری یا به قولی درگاه ، دریچه ای است که به عنوان یک واسطه عمل می کند و مجموعه گسترده ای از سیستم ها و خدمات را جمع آوری نموده و همچنین امکان استفاده کاربران از انواع سیستم ها را در یک فضای عالی میسر می کند . طبیعتاً پورتال باید یکسری قابلیت های اضافه تری نسبت به یک وب سایت ساده داشته باشد . در واقع باید قابلیت هماهنگی با دیگر سیستم های یک سازمان را در بر داشته باشد . به طور کلی پرتال خبری یکی از انواع پورتال ها است که برای راه‌اندازی آن باید حتما اطلاعات لازم را کسب نمایید .

همانگونه که می دانید با پیشرفت های روز افزون دانش و تکنولوژی روزنامه ها و مجلات کاغذی نقش کمتری را در زندگی افراد دارا هستند . به مرور زمان این روزنامه ها و مجلات جای خود را به پورتال های خبری داده ‌اند . در نهایت وجود خبرگزاری ها در فضای مجازی و سایت ها و همچنین راه اندازی پرتال های خبری برای آنها بسیار حائز اهمیت است . پورتال خبری ، اخبار مربوط به یک سازمان و یا خبر های عمومی در سطوح مختلف جامعه را به اطلاع عموم می رساند . باید توجه داشت که به منظور انتشار اخبار مختلف در سایت های خبری به یک تیم نیاز است ؛ به عبارت دیگر می توان گفت که پورتال خبری همانند یک دفتر روزنامه آنلاین عمل می کند که همانند آن بایستی مراحل انتشار اخبار و فرایند های مربوط به آن را با استفاده از راه اندازی پورتال خبری در سایت انجام دهد ، و افراد موجود در پورتال خبری نقش کارکنان دفتر روزنامه همانند ویراستاری ، سردبیری و غیره را بر عهده دارند .

طراحی وب سایت خبری

هزینه سایت خبری

افرادی که قصد راه اندازی و طراحی سایت خبری را دارند به دنبال یک قیمت مشخص شده جهت طراحی سایت نباشند ؛ زیرا باید در نظر داشته باشید که هیچ قاعده و قانونی برای هزینه طراحی سایت وجود ندارد .

امکانات سایت خبری

سایت های خبری نیز همانند بسیاری از دیگر سایت ها از امکانات و قابلیت هایی برخوردار است که ما در اینجا برخی از آن ها را بر می شماریم :

▪ استفاده از تصاویر با کیفیت و تا حد امکان کم حجم باشد
▪ بی طرف بودن در موضوعات مختلف و پرهیز نمودن از سیاست زدگی
▪ دسته بندی ، چیدمان و گرافیک سایت باید مناسب سایت های خبری باشد ؛ بگونه ای که کاربر خیلی راحت بتواند به اخبار مورد نظر دسترسی پیدا کند
▪ احترام قائل شدن به باور های دینی و سنتی اقوام مختلف
▪ محتوای باکیفیت ، ساده و خوانا
▪ انتشار اخبار صحیح همراه با ذکر منبع انتشار آن
▪ طراحی واکنشگرا و سئو شده قالب سایت
▪ به روز رسانی اخبار بصورت مداوم
▪ رعایت تمامی نکات مربوط به سئو .

راه اندازی سایت خبری

به منظور راه اندازی سایت خبری بایستی از سیستم ها و قالب های آماده استفاده نمود ؛ اما بر اساس این که اخبار معمولاً به صورت روزانه در آن ذخیره می‌شوند ، پس از گذشته مدتی روند سایت کند و آهسته می گردد ؛ در نتیجه توانایی پاسخ به تمامی درخواست‌ ها را نخواهد داشت . سایت خبری باید به طوری طراحی گردد که بتوانید به شکل هفتگی و یا روزانه مطالب موجود در آن را به روز رسانی نمایید و البته به گونه ای باشد که مخاطبان و کاربران زیادی را به سوی خود جذب نماید و میزان بازدید از سایت نیز بالا رود .

باید دقت داشته باشید که مطالبی که درون سایت قرار می دهید ، بایستی با توجه به تاریخ قرار دادن شان درون سایت مرتب شوند و این قابلیت را برای مخاطب به همراه داشته باشند که بتواند خیلی راحت بر اساس تاریخ به خبر منتشر شده دسترسی یابد . رنگ بندی و طراحی که در سایت انجام می‌شود ، باید به گونه‌ ای باشد که زیاد برای افراد دنبال کننده در سایت خسته کننده و ملال آور نباشد و آنان بتوانند برای مدت زمان بیشتری در سایت باقی بمانند . یکی از امکاناتی که توصیه می‌شود در هنگام طراحی سایت خبری افزوده شود ، بخش نظرات است از این طریق کاربران می ‌توانند در اخبار منتشر شده مشارکت داشته و فعالیت خود را در سایت افزایش دهند ؛ در نتیجه این عمل رتبه سایت در موتور جستجو افزایش می یابد .

رسالت و هدف سایت های خبری

طراحی وب سایت خبری

اگر دقت کنیم متوجه خواهیم شد که در جهان امروز، بیشتر اخبار و اطلاعات عامیانه از طریق شبکه های اجتماعی و سایت های خبری منتشر می شوند و خواندن روزنامه ها و دیدن اخبار در تلوزیون بسیار محدود شده است. پس می توان گفت رسالت و هدف سایت های خبری منتشر اخباری است که روزانه یا طی مدت زمان طولانی تر اتفاق می افتند. در همه جای دنیا خبر های اجتماعی بسیار مهم هستند و مردم تمایل زیادی برای دانستن آن ها دارند به همین دلیل است که افرادی با به وجود آوردن سایت های خبری توانستند خبر های مهم و یا حتی خبر هایی که اهمیت چندانی نداشتند را قرار دهند و بازدیدکنندگان فراوانی داشته باشند. سایت های خبری در تلاش اند که بتوانند بهترین و جذاب ترین اخبار را به گوش کاربران خود برسانند و از این طریق بازدید بالایی برای صفحات خود داشته باشند. نحوه منتشر کردن اخبار توسط سایت های مختلف متفاوت است یعنی هر سایتی راه کار های متفاوت و کیفیت متفاوتی اخبار را بارگذاری می‌کند. برخی سایت ها بسیار معتبر بوده و قابل اعتماد هستند اما برخی دیگر فقط برای جلب توجه، اخبار تحریف شده را نشر می دهند و موجب حاشیه سازی می شوند. در جهان امروز دسترسی به اخبار بسیار آسان تر از گذشته شده است به صورتی که هر فرد در هر کجای دنیا که قرار داشته باشد می تواند با مراجعه به سایت هاي خبری، از اخبار سراسر دنیا مطلع شود. یکی دیگر از اهداف مهم سایت های خبری آگاه سازی مردم درمورد موضوع های خاص است .


می‌توان گفت گاها برخی از اخبارهایی که پخش می شود دچار نواقص و اضافه گویی هایی هستند که مخاطب را سردرگم می کنند اما سایت هایی که اخبار واقعی را منتشر می کنند، می توانند آگاه سازی اجتماعی را افزایش دهند. وب سایت های خبری باید دارای ویژگی های خاصی باشند و از اصول درستی پیروی کنند تا بتوانند به مرحله خوبی برسند و بازدید خوبی داشته باشند. اگر سایت خبری، بتواند خبر موثقی ارائه دهد و قوانین بارگذاری را به خوبی رعایت کند سایتی موفق خواهد بود. در راستای ویژگی های سایت خوب باید گفت که این سایت ها اگر بتوانند بازديد بالایی داشته باشند اهمیت بسیار زیادی دارد و همچینن سرعت سایت می تواند در این بازدید ها تاثیر گذا باشد.


وقتی انسان ها در عصر ارتباطات و اطلاعات زندگی میکنند باید از اخبار روز دنیا مطلع باشند و با توجه به آن زندگی خود را پیش ببرند، هدف سایت های خبری باید در راستای نشر اخباری باشد که مهم و بروز باشند و این خبر ها روزانه یا در حداقل مدت آپدیت شوند. خبرگذاری سایت ها می‌تواند به صورت های مختلف و در موضوعات متفاوت باشد، بدین معنی که برخی سایت ها برای در مورد اقتصاد، برخی درمورد وضعیت اجتماعی، برخی درمورد کشاورزی، برخی درمورد آموزش، برخی درمورد ورزش، برخی دیگر در مورد خبر های روز دنیا و غیره اطلاع رسانی می‌کنند.


سایت های معروف خبری ایران

امروزه هر در همه کشور های دنیا، اخباری منتشر می شود که، سایت های خبری آن را ها را منتشر می کنند. این اخبار می تواند داخلی یا خارجی باشد و در یا در رابطه با اشخاص یا اجتماع باشد. اخبار منتشر شده توسط سایت های داخلی برای افراد داخل کشور بسیار حائز اهمیت است و باید این اخبا سلام توسر سایت ها به صورت درست و سریع منتشر شوند. در ایران نیز سایت های خبری معروفی وجود دارد که اخبار را منتشر می کنند. از انواع این سایت ها به موارد زیر می توان اشاره کرد:


سایت اخبار بانک، این سایت به اطلاع رسانی مهم ترین اخبار بانک داخلی می‌پردازد.
https://www.akhbarbank.com/

سایت اطلاع رسانی نفت و انرژی شانا، این سایت از شرکت های نف و انرژی ایران خبر رسانی می‌کند.
https://www.shana.ir/

سایت خبرگذاری کشاورزی ایران ایانا، این سایت در رابطه با مسائل مربوط به کشاورزی ایران اطلاع رسانی های مهمی انجام می دهد.
http://www.iana.ir/

سایت خبرگذاری پانا، این سایت در رابطه با موازین مختلف و موضوع های متفاوت اطلاع رسانی می کند.
http://www.pana.ir/

سایت خبرگذاری مهر، این سایت در رابطه با مسائل متفاوت خبر هایی منتشر می‌کند.
https://khabarfarsi.com/w/mehrnews.com

سایت خبر گذاری دانشجویان ایران، این سایت در رابطه با مسائل دانشجویی خبر های منشر می کند.
https://www.isna.ir/

سایت عصر ایران
https://www.asriran.com/

سایت رجا نیوز
https://www.rajanews.com/

سایت خبرگذاری تابناک
https://www.tabnak.ir/

سایت خبر آنلاین
https://www.khabaronline.ir/

سایت موسیقی ما، این سایت در رابطه با دنیای موسیقی ایران خبر منتشر می کند.
https://www.musicema.com/

سایت ایتنا
http://www.itna.ir/

سایت شهر خبر
https://www.shahrekhabar.com/

سایت پارس نیوز
https://www.parsnews.com/

سایت فیفا دی
http://fifaday.ir/

سایت خبرگذاری شبستان
http://shabestan.ir/

سایت پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس
https://farsp.ir/

سایت بینا نیوز
http://www.binanews.ir/

سایت ایران خبر
http://www.irankhabar.ir/

سایت صدای ایران
http://sedayiran.com/

سایت تدبیر 24
http://tadbir24.ir/fa/mobile

سایت رویکرد
http://rooykard.ir/

سایت معماری نیوز
http://memarinews.com/

سایت نفت نیوز
http://www.naftnews.net/

سایت تیر پرس
http://www.tirpress.ir/

سایت اصفهان شرق
http://esfahanshargh.ir/

سایت اتاق خبر 24، این سایت مهم ترین خبر های روز را منتشر و تشريح می کند.
https://www.otaghkhabar24.ir/

سایت های معروف خبری دنیا

در دنیا سایت های متفاوتی برای خبر گذاری وجود دارد که برای بیان بهترین آن ها عوامل متفاوتی وجود دارد و می توان گفت هرکدام از حیث های مختلف دارای اهمیت هستند. اصل مهمی که در این موضوع تاثیر گذار است، میزان صدق و کذب خبر های این سایت ها است. سایت های خبرگذاری در دنیا وجود دارند که در ازای دریافت پول حاضر به دستکاری کردن خبر و تحریف و نشر آن هستند پس باید سایت هایی در رتبه بالا قرار گیرند که صحت خبر های آن ها تائید شده باشد. به چند نمونه از سایت های معروف خبری دنیا اشاره خواهیم کرد:


اسوشیتد پرس، این سایت سال های زیادی است که تاسیس شده است و از بهترین سایت ها و معروف ترین سایت های خبرگذاری دنیا شناخته می شود. این سایت سایر اخبار را با صراحت و صداقت منتشر می کند.
https://www.ap.org/en/

سایت اخبار بانک، این سایت به اطلاع رسانی مهم ترین اخبار بانک داخلی می‌پرداز
https://www.wsj.com/

سایت خبرگذاری گوگل یا گوگل نیوز ، این سایت انواع خبر ها را جمع آوری کرده و در غالب کلی ارائه می دهد.
https://news.google.com/foryou?hl=en-US&gl=US&ceid=US:en

سایت خبر گذاری رویترز، دفتر خبرگذاری این سایت در لندن است و از سراسر دنیا خبر هایی منتشر می کند.
https://www.reuters.com/

همانطور که گفته شد رسالت و هدف سایت های خبری منتشر کردن خبر های داخلی و خارجی و نیز آگاه سازی جامعه از اتفاقات روز دنیا است. در انتخاب بهترین سایت خبری باید در ابتدا به صدق و کذب بودن خبر توجه شود و برای رسیدن به اخبار صحیح به دنبال سایت های خبری معروف و قابل اعتماد بود.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید