شما می توانید با طراحی سایت خبری امکاناتی از قبیل ایجاد متون مختلف ، تصاویر و اخبار را در اختیار کاربران قرار دهید . دقت داشته باشید که در برای شروع کار بایستی هدف از طراحی وب سایت خبری را برای خود مشخص سازید ، پس از اینکه هدفتان را مشخص کردید می توانید هر چیزی را که برای طراحی یک سایت حرفه ای بدان نیاز دارید را برگزینید . در واقع کاربرانی که در اینترنت پیدا می‌کنند ترجیح می‌دهند که اخبار را در آن با هدف دریافت نمایند و در نتیجه این مسئله موجب می گردد که کاربران تمایل ویژه‌ای به سایت‌های خبری داشته باشند .

راه اندازی پورتال خبری

منظور از پورتال یا درگاه خبری دریچه است که به عنوان یک واسطه عمل می کند و مجموعه گسترده‌ ای از خدمات و اطلاعات را جمع آوری نموده و آن را پس از طی مراحلی در اختیار کاربران با استفاده از اینترنت قرار می دهد . پورتال های خبری بایستی امکانات بیشتری از یک وب سایت ساده در اختیار داشته باشند . توجه داشته باشید که پورتال های خبری تنها مختص یک دفتر روزنامه نیست . برخی از سازمان ها و موسسات نیز به پورتال خبری نیاز دارند .

طراحی سایت نشریات

به طور کلی یک سری راهکارهای جامعی به منظور طراحی سایت نشریات و مجلات ایجاد شده است که هدف از آن فراهم نمودن محیطی کاملاً طراحی شده با مدیریت خبری و ساخت خبر و خبرگزاری های اینترنتی می باشد . نکته قابل توجه این است که در حیطه اینترنت معمولاً از نشریات و مجلات با عنوان تحریره های الکترونیکی یاد می شود . در واقع نشریات دارای انعطاف پذیری بالایی هستند تا جایی که مدیریت و توسعه بخشیدن به برخی از قسمت‌ های آن کار راحتی به نظر می ‌آید . علاوه بر آن ساختار نشریات الکترونیکی در طراحی سایت نشریات ت به شکل چند لایه می باشد که در آینده مدیر سایت بتواند خیلی آسان به آن توسعه بخشد .

طراحی سایت اخبار

از بهترین بسترها برای اطلاع رسانی در کوتاه ترین زمان استفاده از وبسایت خبری است ، که در واقع جزء بی رقیب ترین انواع رسانه های اطلاع رسانی می باشد . قرار دادن ویدیو ، تصاویر و بسیاری از اطلاعات به روز از مهم ترین مزایای وب سایت های خبری است . شما می توانید اخبار را به بهترین این شیوه ممکن به کاربران منتقل سازید . همانگونه که میدانید سایت های خبری در شماره پربازدیدترین سایت ها در میان منابع خبری به حساب می آید ؛ زیرا توانایی زیادی در بارگذاری مطالب و انتقال سریع آن ها در مدت زمانی کوتاه و قیمتی مناسب دارد .

از جمله سایت های اینترنتی پربازدید می‌توان به سایت‌های خبری و اطلاع رسانی اشاره نمود . یکی از دلایلی که سایت های خبری پربازدید است ، اهمیت موضوع خبر و اطلاع رسانی در جامعه می باشد که افراد همواره به دریافت جدید ترین اخبار از سوی اینترنت تمایل نشان می دهند . در واقع بر اساس تعداد کاربران آنلاین در اینترنت و آمار های موجود ، بایستی طراحی و راه اندازی سایت های خبری به گونه ‌ای باشد که فضای مناسبی داشته باشند و همچنین محتوای مفیدی را برای کاربران تولید نمایند ؛ در نتیجه از این طریق می‌ توانند کاربران زیادی را به سوی خود جذب کنند . کاربرانی که همواره از اینترنت استفاده می ‌کنند ، منتظرند تا در آن واحد خبر را دریافت نمایند پس این موضوع موجب می گردد که افراد تمایل زیادی به سایت‌ های خبری نشان دهند .

در حال حاضر شبکه های اجتماعی همچون تلگرام ، اینستاگرام ، واتساپ و غیره گسترش یافتند ؛ در نتیجه پیشرفت روز افزون فضای مجازی ، اهمیت طراحی سایت های خبری نیز بیشتر شده است .همانگونه که می‌دانید راه اندازی یک سایت خبری به تنهایی کفایت نمی کند و حتماً باید نسبت به سئو و تجربه کاربری به صورت کاملا آگاهی داشته باشید تا بتوانید از راه اندازی سایت خود نتیجه خوبی بگیرید .

پورتال خبری

ممکن است این سوال برای شما نیز مطرح شود که پورتال خبری چیست ؟ در پاسخ می‌توانیم بگوییم که منظور از پورتال خبری یا به قولی درگاه ، دریچه ای است که به عنوان یک واسطه عمل می کند و مجموعه گسترده ای از سیستم ها و خدمات را جمع آوری نموده و همچنین امکان استفاده کاربران از انواع سیستم ها را در یک فضای عالی میسر می کند . طبیعتاً پورتال باید یکسری قابلیت های اضافه تری نسبت به یک وب سایت ساده داشته باشد . در واقع باید قابلیت هماهنگی با دیگر سیستم های یک سازمان را در بر داشته باشد . به طور کلی پرتال خبری یکی از انواع پورتال ها است که برای راه‌اندازی آن باید حتما اطلاعات لازم را کسب نمایید .

همانگونه که می دانید با پیشرفت های روز افزون دانش و تکنولوژی روزنامه ها و مجلات کاغذی نقش کمتری را در زندگی افراد دارا هستند . به مرور زمان این روزنامه ها و مجلات جای خود را به پورتال های خبری داده ‌اند . در نهایت وجود خبرگزاری ها در فضای مجازی و سایت ها و همچنین راه اندازی پرتال های خبری برای آنها بسیار حائز اهمیت است . پورتال خبری ، اخبار مربوط به یک سازمان و یا خبر های عمومی در سطوح مختلف جامعه را به اطلاع عموم می رساند . باید توجه داشت که به منظور انتشار اخبار مختلف در سایت های خبری به یک تیم نیاز است ؛ به عبارت دیگر می توان گفت که پورتال خبری همانند یک دفتر روزنامه آنلاین عمل می کند که همانند آن بایستی مراحل انتشار اخبار و فرایند های مربوط به آن را با استفاده از راه اندازی پورتال خبری در سایت انجام دهد ، و افراد موجود در پورتال خبری نقش کارکنان دفتر روزنامه همانند ویراستاری ، سردبیری و غیره را بر عهده دارند .

طراحی وب سایت خبری

هزینه سایت خبری

افرادی که قصد راه اندازی و طراحی سایت خبری را دارند به دنبال یک قیمت مشخص شده جهت طراحی سایت نباشند ؛ زیرا باید در نظر داشته باشید که هیچ قاعده و قانونی برای هزینه طراحی سایت وجود ندارد .

وقتی که می خواهید از قیمت طراحی سایت و سئو سایت مطلع شوید خیلی سریع وارد گوگل شده و قیمت را جستجو می کنید ، در جستجو های گوگل برایتان نشان می دهد که قیمت معمولاً از چند صد هزار تومان شروع می‌شود و گاهی تا ۱۰۰ میلیون نیز می رسد و در ذهن شما این سوال نقش می بندد که چرا این همه اختلاف قیمت در میان قیمت های مربوط به طراحی سایت وجود دارد ؟  بنابراین باید توجه داشت که هزینه مربوط به طراحی های سایت تا حد زیادی بسته به روش انتخاب شده از سوی شما است .

اگر قصد دارید که یک سایت کاملا اختصاصی داشته باشید و به صورت سفارشی باشد ، بایستی حتما آن را به یک شخص برنامه نویس و یا یک شرکت بسپارید تا بدین صورت مهم ترین مسائل مربوط به سایت را برایتان طراحی و کدنویسی کند . اما لازم به ذکر است که هزینه یک سایت اختصاصی نسبت به روشهای دیگر بیشتر است .

امکانات سایت خبری

سایت های خبری نیز همانند بسیاری از دیگر سایت ها از امکانات و قابلیت هایی برخوردار است که ما در اینجا برخی از آن ها را بر می شماریم :

▪ استفاده از تصاویر با کیفیت و تا حد امکان کم حجم باشد
▪ بی طرف بودن در موضوعات مختلف و پرهیز نمودن از سیاست زدگی
▪ دسته بندی ، چیدمان و گرافیک سایت باید مناسب سایت های خبری باشد ؛ بگونه ای که کاربر خیلی راحت بتواند به اخبار مورد نظر دسترسی پیدا کند
▪ احترام قائل شدن به باور های دینی و سنتی اقوام مختلف
▪ محتوای باکیفیت ، ساده و خوانا
▪ انتشار اخبار صحیح همراه با ذکر منبع انتشار آن
▪ طراحی واکنشگرا و سئو شده قالب سایت
▪ به روز رسانی اخبار بصورت مداوم
▪ رعایت تمامی نکات مربوط به سئو .

راه اندازی سایت خبری

به منظور راه اندازی سایت خبری بایستی از سیستم ها و قالب های آماده استفاده نمود ؛ اما بر اساس این که اخبار معمولاً به صورت روزانه در آن ذخیره می‌شوند ، پس از گذشته مدتی روند سایت کند و آهسته می گردد ؛ در نتیجه توانایی پاسخ به تمامی درخواست‌ ها را نخواهد داشت . سایت خبری باید به طوری طراحی گردد که بتوانید به شکل هفتگی و یا روزانه مطالب موجود در آن را به روز رسانی نمایید و البته به گونه ای باشد که مخاطبان و کاربران زیادی را به سوی خود جذب نماید و میزان بازدید از سایت نیز بالا رود .

باید دقت داشته باشید که مطالبی که درون سایت قرار می دهید ، بایستی با توجه به تاریخ قرار دادن شان درون سایت مرتب شوند و این قابلیت را برای مخاطب به همراه داشته باشند که بتواند خیلی راحت بر اساس تاریخ به خبر منتشر شده دسترسی یابد . رنگ بندی و طراحی که در سایت انجام می‌شود ، باید به گونه‌ ای باشد که زیاد برای افراد دنبال کننده در سایت خسته کننده و ملال آور نباشد و آنان بتوانند برای مدت زمان بیشتری در سایت باقی بمانند . یکی از امکاناتی که توصیه می‌شود در هنگام طراحی سایت خبری افزوده شود ، بخش نظرات است از این طریق کاربران می ‌توانند در اخبار منتشر شده مشارکت داشته و فعالیت خود را در سایت افزایش دهند ؛ در نتیجه این عمل رتبه سایت در موتور جستجو افزایش می یابد .

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید