طراحی سایت


طراحی سایت دیجیتال مارکتینگ

از آن جایی که در دنیای اینترنت و تکنولوژی زندگی می کنیم همه ی فعالیت هایی که به منظور تبلیغات در هر زمینه ای اعم از برندها، خدمات و محصولات انجام شود دیجیتال مارکتینگ گفته می شود دیجیتال مارکتینگ نوعی بازاریابی سنتی می باشد اما بسیار مدرنیته بازاریابی سنتی همانطور که می دانید با به وجود آمدن تکنولوژی و اینترنت بازاریابی سنتی دیگر مانند قدیم جوابگو نمی باشد. همه‌ی صنف های کسب و کارها با دیجیتال مارکتینگ خود را برای افراد معرفی می کنند.

طراحی سایت

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در دنیای مدرن به تبلیغات هایی که از طریق تکنولوژی و الکترونیکی انجام می شود دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing گفته می شود. که تاثیر بسیار بالایی را بر روی افراد می گذارد. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing کسب و کارهای بسیاری گسترش پیدا کرده اند.

طراحی سایت

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهمترین روش های بازاریابی در دنیای مودرن روش دیجیتال مارکتینگ می باشد که این روش از بازاریابی خود شاخه های مختلفی را شامل می شود که عبارت است از:
• سئو و بهینه سازی
سئو و بهینه سازی که یکی از مهمترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ می باشد که به هیچ عنوان نمی توان با شاخه های دیگر مقایسه کرد. چرا که یکی از منابع معتبر افراد گوگل می باشد و زمانی که افراد به جستجوی موردی در گوگل می پردازند سایت هایی که در اولویت گوگل قرار می گیرند مشتریان بی شماری را جذب خود می کنند.
• بازاریابی محتوا
یکی دیکر از شاخه های دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوا می باشد که برای همه ی سایت ها حائز اهمیت می باشد در این روش به جای این که شما به دنبال مشتری باشید مشتری به دنبال شما خواهد بود فقط کافیست محتوای مفیدی را در اختیار مشتریان سایت خود قرار دهید.
• شبکه های اجتماعی
یکی دیگر از شاخه های دیجیتال مارکتینگ که از قدرت بسیار زیادی برخوردار می باشد وجود شبکه های اجتماعی می باشد چرا که افراد زیادی وقت خود را صرف شبکه های اجتماعی می کنند همچنین زمانی که با فعالیت شما در شبکه های اجتماعی رو به رو شوند نا خوداگاه جذب کسب و کار شما شده به علاوه اگر از مطلبی هم رضایت داشته باشند آن مطلب را به اشتراک گذاشته بسیاری دیگر از دوستان او هم به کسب و کار شما جذب می شوند.
• بازاریابی ایمیلی
ایمیل مارکتینگ هنوز هم در ایران بین کاربران جواب می دهد هر کسب و کاری با وجود ایمیل مارکتینگ مشتریان زیادی را سمت کسب و کار خود جذب می کند ایمیل مارکتینگ جزو مواردی می باشد که هیچ کسب و کار موفقی را پیدا نمی کنید که از آن بهره نگرفته باشند.
• بازاریابی ویدیویی
از آن جایی که در دوره ای می باشیم که حوصله افراد کم شده است هچنین وجود ویدیو آموزشی با متن های طولانی افراد دیدن ویدیو را ترجیح می دهند پس وجود ویدیو مارکتینگ می تواند تاثیر زیادی را بر روی دیجیتال مارکتینگ داشته باشد.
• موبایل مارکتینگ
اقدامات دیگری که در شاخه های دیجیتال مارکتینگ می توان نام برد موبایل مارکتینگ می باشد ترفند هایی که در موبایل مارکتینگ به کار می رود می توان به بازاریابی پیامکی بازاریابی اپلیکیشنی و... اشاره کرد.
اهمیت دیجیتال مارکتینگ اهمیت دیجیتال مارکتینگ بر کسی پوشیده نیست و می توان به موراد مختلفی اشاره کرد از جمله:
• سرعت بالایی دارد
از آن جایی که با دنیای تکنولوژی و مدرن سرو کار دارند همچنین سرعت بالایی را درداختیار کاربران قرار می دهد اگر بخواهیم آن را با بازاریابی سنتی اشاره کنیم فرض کنید که بازاریابی سنتی باید زمان طولانی را صبر کنید تا مراحل یک تبلیغات طی شود.
• دارای هزینه کمتر
بازاریابی سنتی برای طی کردن یک تبلیغ هزینه های بسیاری را در بر دارد تصور کنید تبلیغ های بیلبوردی تلویزیون و... می تواند هزینه های هنگفتی را داشته باشدد. اما در اهمیت دیجیتال مارکتینگ می توان به هزینه کمتر آن در نتیجه بازدهی بالای آن اشاره کرد.
• آنالیز اطلاعات
در اهمیت دیجیتال مارکتینگ می توان به آنالیز اطلاعات آن اشاره کرد یعنی در کمترین زمان ممکن به سرعت به آنالیز اطلاعات بپردازند.
• به آنالیز رقبا بپردازید
می توانید به راحتی کارهای رقبای خود را زیر نظر داشته باشید و از کارهای آنان که باعث رضایت مشتری می شود ایده بگیرید تا شما هم در کسب و کار خود پیشرفت کنید.
• در دنیا معروف شوید
یکی دیگر از اهمیت دیجیتال مارکتینگ این است که کسب و کار خود را می توانید در دنیا معروف کنید در بازاریابی سنتی فقط می توانستید در یک محله ی خاصی کسب و کار خود را به افراد بشناسانید.

طراحی سایت

رشته دیجیتال مارکتینگ

رشته دیجیتال مارکتینگ که در ایران به نام بازاریابی دیجیتالی شناخته شده است در دانشگاه های ایران همچنان، این رشته تدریسی نمی شود اما در خارج از کشور بسیاری از دانشگاه ها مانند دانشکده کسب و کار هاروارد، دانشگاه مدیریت دساوتلس در کانادا، دانشکده مدیریت اسلون در آمریکا رشته دیجیتال مارکتینگ را تدریس می کنند و هر ساله دانشجویان زیادی در این رشته به تحصیل می پردازند.
کارشناس دیجیتال مارکتینگ:
کارشناس دیجیتال مارکتینگ فردی است که بر همه ی فعالیت ها مانند مباحث سئو شبکه های اجتماعی تبلیغات اینترنتی ویدیو مارکتینگ و... تسلط دارد. کارشناس دیجیتال مارکتینگ دارای وظایفی می باشد که عبارتند از:
• ارتباط بسیار خوب و تاثیرگذاری را با نیروی کار داشته باشد
• تحلیل گر خوبی باشد
• ارتباط مداومی را با همکاران خود داشته باشد
• با ترندهای روز دیجیتال مارکتینگ آشنا باشد
• مباحث موجود در دنیای شبکه های اجتماعی را مسلط باشد
• دارای خلاقیت بالایی باشد
• قدرت حل مسئله ی بسیار بالایی را داشته باشد.
دیجیتال مارکتینگ به چند صورت می باشد؟
دیجیتال مارکتینگ به دو صورت آنلاین و آفلاین می باشد که هر کدام بستگی به شرایط مربوطه دارد.
از چه راهی می توان دیجیتال مارکتینگ را آموزش ببینیم؟
راه های زیادی برای آموزش دیدن دیجیتال مارکتینگ وجود دارد از جمله در اینترنت می توان با خواندن مقاله های مرتبط آموزشی، همچنین دیدن ویدیوهای آموزشی، کتاب ها و یا سی دی های آموزشی که در بازار قرار دارند می توان آموزش دید.
چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟
استفاده از دیجیتال مارکتینگ مزایای بسیار بالایی نسبت به روش های دیگر بازاریابی می باشد که استفاده از آن می توان در کمترین زمان ممکن پاسخ عالی را دریافت کنید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید