طراحی سایت مدرسه یکی از ملزوماتی است که این روزها مدارس با آن درگیر هستند و سعی می کنند تا به بهترین شکل یک وب سایت برای ارائه بهتر خدمات خود راه اندازی کنند. برای یادگیری از طراحی سایت آموزشی تربیتی به این لینک مراجعه نمایید.

در این بین خیلی از مدیران با فرایند طراحی وب سایت و نیاز های آن آشنایی ندارند. چرا که همچنان به صورت کامل به نیاز آن پی نبرده اند.

رشد فضای مجازی و استفاده از اینترنت باعث شده تا اکثر فعالیت های دانش آموزان و اولیای آن ها به صورت اینترنتی انجام شود. به همین جهت مدارس زیادی برای اینکه فعالیت خود و دانش آموزان را گسترش دهند و آن ها را ترغیب به حضور در فعالیت های مدرسه نمایند وب سایت طراحی کرده اند.

حال این وب سایت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای چه مواردی می توان از وب سایت مدرسه استفاده کرد؟ آیا راه اندازی وب سایت یک هزینه اضافی است؟ آیا دانش آموزان و اولیا می توانند برای فعالیت های مدرسه از وب سایت استفاده کنند؟

سوالاتی از این قبیل قبل از راه اندازی سایت مطرح می شود که در ادامه به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت.

آموزش ساخت وب سایت برای مدرسه

مزیت های راه اندازی و طراحی سایت مدرسه

برای طراحی سایت مدرسه نیاز است قبل از هر چیز مزیت های آن را بدانید. دانستن این مزیت ها کمک می کند تا با فکری بازتر اقدام به راه اندازی وب سایت نمایید.

در ابتدا کسی که در این زمینه کار می کند با استفاده از بهترین راهنما ها و الگوریتم های گوگل( الگوریتم freshness گوگل ) و با بهره گیری از ابزار درست و دقیقه در این زمینه می تواند سایت شما را برای دیده شده به بال بیاورد و معیارهایی که برای بالا آمدن لینک شما وجود دارد را به کار می گیرد و با آن ها سایت بالا می آید.

 • 1- وقتی که شما یک وب سایت برای مدرسه خود ایجاد کنید به خوبی مدرسه خود را به کاربران نمایش می دهید. یعنی به نوعی می توانید مدارس خود را به والدین و دانش آموزان معرفی کنید. در این صورت جذب دانش آموز به خوبی صورت می گیرد.
 • 2- تمام اقدامات و فعالیت های دانش آموزان، جلسات، انتخابات شوراها، فرایند جلسات انجمن و اولیا و مربیان و ... به صورت عکس و فیلم در وب سایت نمایش داده می شود. این اقدام باعث می شود تا کاربران و اولیا و دانش آموزانی که در مدرسه حضور نداشتند از فعالیت های مدرسه اطلاع پیدا کنند.
 • 3- هر گونه گزارش، رویداد، اخبار و ... که در مدرسه رخ می دهد و نیاز است تا اولیا و دانش آموزان از آن مطلع شوند به صورت فیلم، عکس و نوشته در وب سایت قرار داده می شود.
 • 4- راه های ارتباطی با مدرسه همیشه در دسترس اولیا و دانش آموزان است.
 • 5- برنامه های هفتگی دانش آموزان به صورت دائمی در سایت وجود دارد و در هر زمان دانش آموزان و اولیا می توانند به آن دسترسی داشته باشند.
 • 6- ایجاد رابطه چت و یا گفتگوی آنلاین بین والدین و مسئولین مدرسه در مواقع ضروری است. که این امکان از طریق چت امکان دارد.
 • 7- اعلام آزمون ها، امتحانات و ... از طریق وب سایت، که باعث می شود تا اولیا نیز از مراحل تحصیل و فرایند آموزشی دانش آموزان مطلع شوند.

چگونگی ایجاد یک طراحی سایت برای مدرسه

وقتی که تصمیم گرفتید طراحی سایت مدرسه خود را انجام دهید حال باید چیکار کنید؟ مطمئنا مشورت کردن با یک متخصص در این زمینه کار ساز است.

شما باید به سراغ یک طراح سایت بروید. لازم است اشاره کنیم که طراحی سایت به دو صورت کد نویسی و بدون کد نویسی انجام می شود که هر یک هزینه های خاص به خود را دارد.

اگر توانایی پرداخت هزینه بالا برای راه اندازی سایت اختصاصی را دارید حتما از طریق کد نویسی اقدام کنید. ولی در غیر این صورت راه اندازی سایت بدون کد نویسی به شما پیشنهاد می شود.

- طراحی بصری: طراحی ظاهری سایت باید زیبا بوده و از رنگ های متناسب و خاصی استفاده شود. تا بازدید کنندگان و کاربران از ورود به سایت احساس خستگی و کسالت نکنند.

- داشتن یک منوی کامل: منو بخش اصلی وب سایت شما را تشکیل می دهد که دانش آموز و اولیا و مربیان از طریق آن به بخش های مختلف وارد سایت می شوند. پس برای اینکه تمام موارد به صورت دسته بندی و منظم در اختیار آن ها قرار بگیرد منو مناسبی در سایت قرار دهید.

- صفحه ما: معرفی خود به کاربران بخش بعدی سایت است. شما باید به درستی به معرفی خود بپردازید به طوری که نظر کاربران را به خود جلب کنید.

- اضافه کردن گالری و ویدئو های با کیفیت: اگر قصد افزودن ویدئو و عکس به سایت دارید حتما باید کیفیت بالایی داشته باشند.

- افزودن صفحه ورود: با ایجاد یک صفحه اختصاصی هر دانش آموز می تواند اطلاعات مرتبط با درس و کلاس خود را به صورت اینترنتی دریافت کرده و از آن مطلع شود.

- افزودن تقویم رویدادها: ممکن است در مدرسه شما اتفاقات زیادی رخ دهد که همین امر باعث می شود ولی بهم ریختگی بیان آن باعث گیجی کاربران شود. به همین جهت استفاده از تقویم رویدادها در این زمینه کمک شایانی به سایت می کند.

- طراحی سایت به صورت موبایل فرندلی: به دلیل استفاده زیاد دانش آموزان، معلمان و اولیا از گوشی های هوشمند، سایت باید ریسپانسیو بوده و در گوشی های هوشمند نیز به درستی کار کند.

چگونگی ایجاد یک طراحی سایت برای مدرسه

حرف آخر

طراحی سایت مدرسه یک فعالیت درست و عالی برای کسانی است که می خواهند مدرسه و فعالیت های آن را به کاربران معرفی کنند.

همچنین با کمک یک وب سایت کامل دیگر نیاز نیست تکالیف به صورت دستی و به صورت دستی نوشته شود. چرا که با تعریف یک صفحه برای معلمان و دبیران اطلاعات به صورت عام در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

ارتباط با ما

 • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
 • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
 • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
 • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
 • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید