طراحی وب سایت موبایل

طراحی و راه اندازی سایت موبایل بر روی سئو و بهینه سازی سایت ها تاثیر زیادی دارد . نیمه بیشتر مصرف کنندگان به منظور خرید و به دست آوردن اطلاعات و آگاهی های مورد نیاز تکیه بر تلفن های همراه دارند . شما می توانید با داشتن یک گوشی هوشمند یک تجربه کاربری خوبی را داشته باشید . بر اساس بررسی ها و آماری که گوگل نشان داده حدود ۳۰ درصد از کاربران دارای گوشی هوشمند اگر یک سایت نیاز های آنان را رفتن نکند به سراغ سایت دیگری خواهند رفت .

کاربران گوشی همراه معمولاً به دنبال اهداف خویش هستند و قصد دارند که چیزی را که در نظر دارند به سرعت و خیلی راحت به دست آورند . از این رو شما میتوانید با طراحی مناسب و متنوع یک سایت موبایلی و تمرکز نمودن بر روی اهداف و نیاز های مشتریان موجب افزایش نرخ تبدیل شوید . اهمیت طراحی سایت موبایل فرندلی در اینجا مشخص میشود.

طراحی و ساخت سایت موبایل

اصول طراحی وب سایت برای موبایل

• تجارت و نظر های ارائه شده کاربران :

برای پاسخ به این سوال در قسمت اصول طراحی طراحی سایت نسخه موبایل با ما همراه باشید .

به طور کلی بایستی به بازدیدکنندگان و کاربران اجازه دهیم که که هر طور تمایل دارند خرید خود را انجام دهند . در صورتی که در یک فروشگاه اینترنتی به سرعت به کاربر وارد شده پیشنهاد ثبت نام در سایت را بازگو نماییم ،در واقع ما دچار یک اشتباه بزرگ شده ایم ؛ چرا که بازدیدکنندگان از سایتی که در همان ابتدا مجبور به ثبت نام شوند خوششان نیامده و خیلی زود سایت را ترک می ‌کنند ؛ در نتیجه انجام چنین کاری ، موجب کاهش نرخ تبدیل خواهد شد . برای به دست آوردن نتایج عالی بیش از آنکه از کاربران درخواست ثبت ‌نام داشته باشید اجازه دهید آنها به خوبی سایت شما را ببینند و یا گاهی به عنوان مهمان از سایت شما خریداری کنند . به هنگام طراحی سایت های موبایلی تجارت الکترونیک باید به سادگی و سرعت آن توجه کافی داشته باشید .

از جمله بهترین روش هایی که می توان به واسطه آن برای سایت موبایلی تجارت الکترونیک انجام داد استفاده از چندین روش به منظور پرداخت هزینه می باشد به عنوان مثال می توان روش های همچون Apple pay، PayPal و Android Pay را در دسترس مشتریان قرار داد تا بدین وسیله به هدف افزایش نرخ تبدیل برسید و همچنین تا حد زیادی از استرس وارد شده به کاربران به منظور وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری بکاهید . توجه داشته باشید که برخی از کاربران ممکن است از این گونه سرویس ها استفاده نکنند ، در این صورت شما می ‌توانید فیلد های داده را به گونه پیش ‌فرض ذخیره نمایید و سپس بارگذاری کنید ؛ در نتیجه شما با انجام چنین کاری مسبب خیر به برخی از کاربران به منظور تکمیل فرایند خرید شده اید .

طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده نشان می دهد که حدود ۹۰ درصد از مصرف کنندگان پیش از خرید محصولات یا تکمیل فرایند قرارداد با شرکت ها ، نظرات کاربران را مورد مطالعه قرار می دهند . به عبارت دیگر نظرات کاربران قسمت مهمی از مقوله تصمیم گیری مصرف کنندگان را تشکیل می دهد ، بنابراین بایستی شما بخش نظرات را در وبسایت خویش قرار داده و سپس فیلتر هایی همچون کم ترین امتیازات ، جدید ترین نظرات ، نظرات مثبت برای آن ها در نظر بگیرید.
مقاله نحوه مدیریت فرم های موبایل از طریق طراحی سایت نیز میتواند برای شما مفید باشد.

موارد فنی طراحی سایت موبایل

شما می توانید با طراحی نمودن یک وب سایت خوب نرخ تبدیل ها را افزایش دهید ؛ اما توجه داشته باشید که نبایستی پایه و اساس وبسایت را از خاطر ببرید . برخی از موارد فنی باید همواره به صورت ماهانه بررسی و اجرایی شوند که در پایین برخی از آن ها را ذکر کرده ایم :

توجه داشته باشید که شما می توانید برای سایت های موبایلی و دسکتاپی ، از آنالیتیک استفاده کنید و بر روی تبدیل های انجام شده نظارت کافی داشته باشید . به عنوان یک بازدیدکننده سایت خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید و محتوایی که مد نظر کاربران است را بر روی سایت بگذارید . سایتی را که طراحی نموده اید با انواع دستگاه ها و مرورگرهای متنوع آزمایش کنید و آن را برای دستگاه های متفاوت بهینه سازی نمایید .

دقت داشته باشید که تبلیغات موبایلی بایستی کاربران را به یک سایت موبایلی انتقال دهند ، نه به یک سایت دسکتاپی . سرعت سایتتان را از طریق استفاده از ابزار Google Speed tool ارزیابی نمایید . لازم است که شما در پی اجزا و عناصر Flash باشید و آن ها را حذف کنید ، زیرا بر روی iOS قابلیت اجرا شدن را ندارند و در سیستم عامل Android بصورت آهسته عمل می کنند . نقشه سایت XML سایت خود را که شامل صفحات موبایلی هستند در گوگل به ثبت برسانید . در پایان نیز سایت خود را با آزمون Google’s Mobile-Friendly Test در مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید .

نرم افزار طراحی سایت با گوشی

نرم افزار طراحی سایت با گوشی

طی دهه های اخیر یکسری اپلیکیشن های موبایلی طراحی شده است که با استفاده از آن‌ ها می توان سایت های تقریباً نیمه حرفه ای راه اندازی کرد . در این گونه از اپلیکیشن ها پایه و اساس هر سایتی به وجود آمده و کاربر بر اساس نوع سایتی که آن را مد نظر قرار داده قادر است که یک سری امکانات و قابلیت هایی را با سلیقه خویش برگزیند . همینگونه میتوانید برای دسترسی به مطالب طراحی سایت فروشگاه موبایل مراجعه فرمایید.

به منظور طراحی و راه اندازی سایت با استفاده از گوشی همراه بایستی از اپلیکیشن های مخصوص طراحی سایت استفاده کرد . پیش از آن که فرد اپلیکیشن را در گوشی نصب کند بایستی مبلغی را پرداخت کند و معمولاً اینگونه از هزینه ها برای ارائه خدمات طراحی سایت به واسطه اپلیکیشن مورد نظر ، ثبت دامنه و هاست و سرور برآورد شده است . این هزینه ها بر اساس نوع سایت و نوع دامنه و هاست متفاوت است . بطور کلی اکثر طراحی سایت ها که به وسیله تلفن همراه انجام می‌ شود ، از طریق قالب آماده می باشد .

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید