طراحی سایت


مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی

برای تعیین مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی باید از به نکات زیر توجه کرد فروشگاه اینترنتی در حقیقت محلی برای فروش کالا یا تبلیغ فروش آن است بنابراین مقدار مالیات آن باید مشخص شود. مراحل خرید از طریق فروشگاه اینترنتی از قبیل: تبلیغ کالا، سفارش کالا، پرداخت مبلغ کالا، نحوه ی دریافت کالا، تعویض یا مرجوع دادن کالا برای سازمان امور مالیاتی کشور قابل رصد کردن و بررسی کردن است بنابراین می توان مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی را متناسب با میزان فروش و درآمد حاصل از آن و بررسی سود بدست آورده تعیین کرد و از صاحب آن فروشگاه اینترنتی دریافت کرد.

طراحی سایت

معایب مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی

مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی هنوز دارای قانون و چارچوب مشخصی نیست و از همین رو دارندگان کارت اینماد دچار مشکل شده اند زیرا میزان درآمد آن ها به نسبت مدت زمانی که کارت اینماد گرفته اند متفاوت است. کالاهایی که از طریق فروشگاه های اینترنتی به فروش می رسند یا از کشورهای دیگر وارد ایران شده اند و یا توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شده است. مسئله ی قابل توجه این است که آمار کالاهای وارداتی و کالاهای تولیدی در نزد مسئولان زیربط سازمان امور مالیاتی کشور موجود است و آن ها می توانند به راحتی با توجه به این آمار مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی را تعیین کنند.

طراحی سایت

مزایای دریافت مالیات از فروشگاه اینترنتی عبارتند از:

• مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی بستر معامله و خرید و فروش را برای کاربران آسان تر کرده است.
• مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی برای مدیریت شهری نیز مفید است و مسئولان مربوطه نیز به این روش جدید خرید و فروش خوشبین هستند و در صورتی که فروشگاه اینترنتی مربوطه ایجاد جلب اطمینان و اعتماد کند مسئولان نیز مردم را به خرید کردن اینترنتی تشویق می کنند.
• مقدار مالیات فروشگاه اینترنتی در کم تر شدن ترافیک شهری و آلودگی هوا و نیز بالا رفتن سواد اینترنتی تاثیرگذار است.

طراحی سایت

 


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید